Voor de goede orde: AFC is geen opleidingsinstituut voor jeugdige voetballers, maar een vereniging die plaats biedt aan jongens en meis jes die met plezier willen voetballen. AFC is uitgeroepen tot de beste amateurclub en staat ook helemaal bovenaan bij de jeugd. Je kunt niet zomaar lid worden van Ajax,AZ of Utrecht. Daarvoor moet je gevraagd worden. Je kunt wel tegen ze gaan voetballen en dan opvallen en hopen dat ze je vragen. Er zijn maar een paar amateurclubs waar dat kan en AFC is er een van. AFC is de beste! 20 januari 2016 94e jaargang nr. 6 Oh ja en je kunt er heus ook wel wat leren, zeker. Dat trekt ook kinderen en ouders aan die bij BVO's (betaald voetbal organisaties) willen horen. Dit tezamen met het niet accepteren van een nee van onze kant is het echte probleem. Zeker als je er van overtuigd bent dat je een kleine Johan Cruijff in huis hebtWaarom vertel ik u dit allemaal op een nieuwjaarsreceptie? Omdat u niet hetzelfde wilt horen als vorig jaar.nee serieus omdat wij, het bestuur van mening zijn, dat u allemaal mee kunt helpen om deze en andere gekkigheid buiten de club te houden. AFC is namelijk van ons allemaal, dus zorgen wij met elkaar voor een goeie toekomst waar normen en waarden belangrijk zijn en de norma le omgangsnormen de standaard. Natuurlijk willen we winnen, liefst iedere week. Maar niet ten koste van alles. Ik kom daar straks nog op terug. Het gaat bij AFC niet om de beste voetballer maar veel meer om de beste teamplayer. Niet om de beste te zijn van een enkel seizoen maar om de beste te zijn van een hele lange periode. Het gaat bij AFC niet alleen om de sprinter maar juist ook om de stayer! Dat geeft continuïteit. Dat is onze club. Dat is AFC! Het verdwijnen van vele roemruchte clubs in het Amsterdamse is daar een tragisch voorbeeld van. Een groot aantal clubs die in de waan van de dag om hoger en beter en belangrijker te worden hun toekomst verkwanselden en daarbij hun roots verloren en alles, inclusief de tradities inleverden om uiteindelijk hun club ten gronde te zien gaan en zodoende ophielden te bestaan. Het Amsterdamse voetbal van nog maar 20 jaar geleden zag er totaal anders uit. Er is niet een oorzaak aan te wijzen. Naar mijn mening echter heeft die gekkigheid waar ik net over sprak en het loslaten van gebruikelijke normen en waarden daar zeker mee te maken. Overigens een maatschappelijk verschijnsel waar wij ook buiten AFC mee te maken hebben. Maar ook de verkeerde keuzes in het recente verleden van de over heid en de voetbalorganisaties zijn mijns inziens debet aan het verval in de voetballerij. De overdreven aandacht voor het betaalde voetbal in de media en dientengevolge de overwaardering daarvan zorgt voor verkeerde accenten in de samenleving, verkeerde beslissingen van overheden en tenslotte voor een verwachting bij de gemiddelde Ne derlander die nimmer wordt waargemaakt. De top van het betaalde voetbal staat qua beleving op het veld mijlenver af van het plezier dat wekelijks op de amateurvoetbalvelden wordt ervaren. En over het niveau van de betaalde tak van de voetbalbond zullen we het dan maar helemaal niet hebben. Met nadruk zeg ik u dat dit geen verhaal is van een gefrustreerde voetbalvoorzitter. Geenszins! Net als het bestuur van AFC maken vele clubs zich zorgen over de toekomst van onze KNVB. De KNVB die, zoals het ernaar uitziet, geleid wordt door de belangen van het betaalde voetbal. En dat is eigenlijk heel raar. Er zijn 1.210.000 leden waarvan zo'n 1500 betaald voetballers. Dan blijven er nog wel zo'n 1,2 mio amateurvoetballers over. Dat lijkt mij zonder heel veel gereken toch echt een ruime meerderheid. Voor de besluitvorming echter heeft het amateurvoetbal slechts de helft van de stemmen. Als u de website van de KNVB opent dan gaat het over betaald voetbal. Alle divisies worden afzonderlijk vermeld en tenslotte, ja onderaan(!) een button over het amateurvoetbal. Ja dat is voor die 1,2 mio leden. Dat moet natuurlijk heel anders en volgens mij loopt de wekker al een tijdje af daarin dat bos. Dit was slechts een aanloopje naar de nieuwe tweede divisie, want zo gaat de landelijke nieuwe divisie heten. De topklasse zal dan wel derde divisie worden schat ik zo in en dan a voor zaterdag en b voor zondag. Wat mij betreft kan dan beter andersom. Goed die nieuwe divisie dus. Als AFC bij de eerste 7 komt in dit seizoen plaatsen wij ons dus voor die 2de divisie. Samen met de eerste 7 van de topklasse zaterdag en 4 betaalde beloftenteams ontstaat er een competitie met 18 clubs. De kampioen van die nieuwe divisie promoveert naar de Jupiler league. Op onze onvolprezen website kun je alle details vinden die onze webmaster Hans Elias via de informatie van EVV uit Echt heeft geplaatst. De tweede divisie evenals destijds de invoering van de Topklasse was nodig om de doorstroming naar de eredivisie te bevorderen zodat het nationale voetbal beter wordt. Al eerder is door mij opgemerkt, vorig jaar nog, dat die doorstroming vooral gunstig is voor Barcelona, Chelsea, Madrid, Bayern, Milan en Manchester. Als je het goed beschouwd is dit hele circus opgetuigd om de promo tie van een team naar de Jupiler mogelijk te maken. Tijdens het laatste gesprek begin december bij de KNVB met het bestuur van de CV Topklasse heb ik voorgesteld om daar nu eens drie plaatsen van te maken. We wachten het resultaat van het overleg met het betaald voetbal af Overigens ligt AFC goed op koers om bij de eerste 7 te eindigen en ons zodoende te plaatsen voor die 2de divisie. Daar zijn nogal wat verplichtingen aan verbonden waarover wij gro tendeels reeds beschikken, zoals het hebben van een tweede elftal, jeugdvoetbal en een deugdelijke administratie. Alleen aan de verplichting van veldverlichting kunnen we, tot ons nieuwe sportpark gereed is, nog niet voldoen. Ook aan de voorwaarde om arbeidsovereenkomsten met spelers af te sluiten waarbij minimum inkomsten en andere arbeidsvoorwaarden moeten worden vastgelegd zal door AFC niet kunnen worden voldaan. Dat is voor het eerste jaar overigens geen echt probleem zo hebben wij al begrepen. Wordt vervolgd! Ons misschien wel belangrijkste dossier, of zo u wilt de grootste uitdaging voor AFC op dit moment is de inrichting van onze nieuwe sportpark en de bouw van ons nieuwe clubhuis. Na het principeakkoord dat wij gezamenlijk hebben ondertekend eind 2014 en waarover wij u op een buitengewone informatieavond vlak daarna hebben geïnformeerd zijn wij het hele jaar 2015 in gesprek geweest met een uitvoeringsteam van de Gemeente Amsterdam. Twee wekelijks werden alle details besproken en gedeeld met de bestuurs leden van AFC en de Stichting Goed Genoeg, de beheerder van ge bouwen en terrein. Inmiddels zijn wij aan het einde van deze gedetailleerde voorberei ding. Een beperkt aantal vragen blijft over en het geheel ziet er veelbelo vend uit, voldoet bijna aan onze wensen cq eisen en de uitvoering wordt in delen voorbereid. Alles uiteraard binnen de grenzen van de beschikbare ruimte. Ook over de invulling van de ruimte om ons sportpark wordt steeds meer duidelijk. Daar heeft AFC helaas maar wel begrijpelijk geen beslissende stem. Wel worden we op de hoogte gehouden van die plannen en waar mogelijk vinden aanpassingen in ons voordeel plaats. Binnenkort zullen we met de directie Zuidas en de wethouder Eric vd Burg spreken om ook over de laatste mogelijke hobbels overeen stemming te bereiken. Aan het eind van dit seizoen zullen de achterste velden 6 en 7 ver dwijnen om plaats te maken, eerst voor de voorbereiding en daarna voor de aanleg van een parkeergarage en de aanleg van twee van onze nieuwe velden. Voordat dit echter gebeurt wordt er ter plaatse van het oude honkbal- veld, naast veld 4, een nieuw tijdelijk kunstgrasveld aangelegd. De meest in het oog springende werkzaamheden gaan echter beginnen in 2017. In de zomer van 2016 gaat de gemeente de De Boelelaan veranderen en kabels en leidingen verplaatsen, waardoor de ingang van ons sportpark via het parkeerterrein aan de Beethovenstraat bereikbaar zal zijn. Vanaf 1 januari j.l zal de RAI geen gebruik meer maken van dit parkeerterrein. Zodra over een en ander, ook gedetailleerd meer te vertellen valt en ik verwacht dat de komende maanden zal het bestuur wederom een informatieavond voor de leden beleggen. 5

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 7