Nieuwjaarstoespraak voorzitter AFC De onderscheiding Lid van Verdienste werd dit jaar toegekend aan Max Flam. Max is al jaren zeer begaan met alles wat onze club bezig houdt. Zoals onze voorzitter liet weten, hij eet en drinkt AFC en bewaakt de clubcultuur. Tevens is hij al velen jaren B commissie lid en komt op voor de leden van de teams die hieronder vallen. Ik heb dat zelf als portefeuillehouder mogen ondervinden en kan u zeggen dat deze benoeming zeer terecht is. Een mooie warme speech van Max was dan ook één van de hoogtepunten van de avond. Mooi was ook om te zien dat Machiel van der Woude op een prima wijze Tom Egbers verving, die een NOS uitzending had die avond. Onze oud-voorzitter wist de avond in zeer goede banen te leiden, dank daarvoor. Voorzitter Ad Westerhof hield een prima inhoudelijke speech en ook captain Magid Jansen wist de zaal te overtuigen dat wij op de goede weg zijn om met Bart Logchies, de spelers en begeleiding een plek weten te bemachtigen in de nieuw te formeren 2e divisie. Fijn was ook de aanwezigheid van de voorzitters van Hercules en HBS, waar wij als AFC zeer goede banden mee hebben. 20 januari 2016 94e jaargang nr. 6 Vervolg van voorgaande pagina Tevens wil ik Henny Kottmann bedanken voor zijn deel in de organi satie en het American die alles voortreffelijk heeft weten te regelen. Ook het Damesjaardiner werd gelijktijdig gehouden in het Hilton Hotel en dank aan de dames voor de organisatie, die het stokje vol gend jaar overgeven aan een nieuwe groep dames. En dan heb ik het nog niet eens over het belangrijkste, voetbal. Het eerste wist de eerste wedstrijd na de winterstop met 1-2 te winnen van OJC uit Rosmalen, wat ook de sfeer er 's avonds tijdens het jaardiner er ook niet minder op maakte. Zondag spelen wij als 2e in het klassement tegen koploper WKE, een ware topper en hoop u allen langs de lijn tegen te komen. Wat een club, wat een activiteiten, op naar een mooi jaar! Ronald Koster, vice-voorzitter Beste AFC-ers. Een welgemeend hartelijk welkom in ons clubhuis namens het voltal lige bestuur! Een bijzonder welkom aan de ereleden Johan de Bie, Kees Gehring, Machiel van der Woude, Ger van Caspel, Marcel Koster. Uiteraard ook een warm welkom aan alle leden van verdiensten, Ridders, Zilveren Ploegers, commissieleden, andere vrijwilligers en iedereen die op welke wijze dan ook betrokken is bij de Amsterdam- sche Football Club. Net als andere jaren zijn ook dit jaar er een aantal clubgenoten niet meer bij. Door ziekte of door overlijden. Wij missen ze. Niet alleen vandaag. Nee vooral op die natuurlijke momenten dat je ze wel verwacht. Langs de lijn, in ons clubhuis of zomaar bij een uitwedstrijd hier ver vandaan. Vorig jaar januari overleed Jan Otsen ,43 jaar lid en zilveren ploeger. In maart overleden zilveren ploeger Bert Witteveen, Nobelprijswinnaar Jo Bonnet en zilverenploeger Hugo Walker. Allen heel lang verbonden aan AFC en ieder van hen heeft een grote bijdrage geleverd aan de groei en het succes van onze club. April jongstleden moesten wij afscheid nemen van ridder en zilveren ploeger Guus Graanboom,89 jaar en maar liefst 75 jaar lid van onze vereniging. In de zomer, in Juni, overleed ridder en zilverenploeger Henk van den Bergh en jongstleden oktober hebben we afscheid genomen van Me vrouw Johanna Stoop,de echtgenote van De Stoop en de moeder van Marjan. Al deze betrokken clubgenoten hebben, vaak heel lang, kleur gegeven aan onze vereniging. Ik vraag u om een moment stilte om aan hen en aan al die andere dierbare AFC-ers te denken die er niet meer zijn. Het bestuur is blij dat u aanwezig bent op onze traditionele nieuw jaarsreceptie en vooral dat u in zo'n grote getale bent verschenen. Daar wordt het natuurlijk alleen maar leuker van. Het kan namelijk ook anders. Vorig jaar hoorde ik van een nieuwjaarsreceptie van een kleine voet balclub uit de buurt van Amsterdam, nog niet zo lang geleden. Het voltallige bestuur stond bij het begin van de receptie in de kantine te wachten op de gasten. Na een heel uur was er nog steeds niemand gekomen. Weer een half uur later kwam er eindelijk een lid zijn nieuwjaarwensen aan de ver eniging overbrengen. Men dronk nog een glas en at een bitterbal (die overigens in ruime mate voorradig waren) en dat was het. Meer leden kwamen er niet Toen de enige bezoeker zijn biertje op had verontschuldigde hij zich omdat hij thuis zou eten. Einde receptie. Dit is echt gebeurd! Beste AFC-ers. Dit gaat ons natuurlijk niet gebeuren. Mee eens! Tegelijkertijd rust op ons allen de plicht om actief mee te bouwen aan het succes van onze vereniging. Daar hoort een nieuwjaarsreceptie ook bij. AFC is rijk aan tradities en dat vormt het cement tussen de stenen. Door het jaardiner, de herfst tweedaagse, het kienen, het klaverjassen, de sixes, het Borchlandtoernooi, de sinterklaashappening met peper noten toernooi, Het kerstdiner, de zilverenploegavond, het stieren diner, de zilveren spoon en ook deze receptie. Zo kan ik nog wel even doorgaan. AFC is in 2016 wat het oa hierdoor is: Een schitterende club met heel veel tradities. Ik heb het weleens vaker gezegd. Veel is te koop maar tradities zijn niet te koop. Die groeien van generatie op generatie op generatie door en worden daardoor belangrijker. Wij hebben de ongelofelijke mazzel dat gedurende vele tientallen jaren, ja meer dan een eeuw, er AFC-ers zijn geweest die vol overga ve aan deze club hebben gebouwd. Het resultaat mag er zijn. Me dunkt! Nogmaals niet alleen het werk van de mensen die er nu mee bezig zijn maar vooral het werk van al onze voorgangers. Het leek mij goed om dat eens te benoemen. Onze opdracht, so to speak, is om AFC waar mogelijk iets beter te maken, maar vooral te onderhouden en te koesteren. Het is namelijk al Goed Genoeg!! Oh ja, uiteraard moeten we de club aanpassen aan de huidige tijd. Daar zit overigens wel een groot dilemma. Nee zeggen kan tegen woordig namelijk niet meer. Ik zal u dat uitleggen. Als wij AFC geheel aan de wensen van ieder een zouden aanpassen dan zou er bij de jeugd sprake zijn van elftallen met minimaal 15 spitsen, ook bij de f-jes, scheidsrechters die van afstand gestuurd cq bijgestuurd kunnen worden, periodieke, ja weke lijkse en zelf in te vullen promotie-en degradatieregelingen, ook voor de tegenstanders en het per week kunnen veranderen van de uitsla gen. Bij de senioren iets soort gelijks maar dan wat subtieler. Dus dat aanpassen aan de huidige tijd kent, zoals u begrijpt, grenzen. Begin 2000 ben ik een jaar of 5 voorzitter van de jeugdcommissie geweest en gelooft u mij dat was soms knap lastig. Uiteindelijk konden wij, de jeugdcommissie en de coördinatoren, de kinderen goed uitleggen waarom het ging zoals het ging en, toegege ven met iets meer moeite, de ouders ook. Dat liep best goed. Dat is echt totaal veranderd. Ook ik hoor nu veel van de verhalen, zie de inkomende post en bespreek de problemen met de jeugdcommis sie, coördinatoren, leiders, trainers en scheidsrechters. Veel ouders zijn van mening dat als hun kind niet goed genoeg is voor een selectieteam het de rechtstreekse schuld is van de trainer of begeleider. En natuurlijk van de jeugdcommissie! Dat was misschien vroeger ook wel zo, maar nu vindt men dat hier openlijk over geklaagd kan worden of sterker nog de club daarop kan worden aangesproken. Bovendien heeft AFC de beste jeugdopleiding dus "ook dat moet AFC dan maar waarmaken in het geval van mijn kind". Dit is natuurlijk wat uit zijn verband gerukt. Het maakt de situatie wel duidelijk. AFC wordt bijna geheel gerund door vrijwilligers en dit gedrag tegen die vrijwilligers wordt niet meer getolereerd. 3

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 5