AFC 2 Trainingskamp Maastricht 20 januari 2016 94e jaargang nr. 6 avond had de gehele groep het namelijk nogal laat gemaakt. Tot in de vroege uurtjes werd er in het centrum van Playa del Ingles een feestje gebouwd. Het ontbijt stond daarom gepland om 10 uur. Net zoals de andere dagen was er weer volop keuze in het uitgebreide buffet. De verhalen over afgelopen nacht zorgden voor veel vrolijkheid, ondanks het weinige slapen. Na het ontbijt stond er een uitlooptraining op het programma over de boulevard. Onder leiding van Chef d'équipe Jeroen Brussee, die overigens op de helft besloot zichzelf niet verder aan gort te lopen, werd er een loop van ongeveer een half uur gedaan. Met bezwete lichamen doken de meeste spelers daarna het zwembad in voor verkoeling. De loop in de ochtend was de laatste trainingsactiviteit van dit trai ningskamp op Gran Canaria. melden. Een overwinning dus, al worden we hier niet heel veel wijzer van. Zodra het laatste fluitsignaal heeft geklonken, gaat het al heel snel over andere dingen. Eigenlijk vooral over één ding en dat is de Silver Spoon. De bijzondere Silver Spoon avond staat namelijk vanavond op het programma. Met constante speldenprikjes wordt de druk langza merhand opgevoerd. En met succes, want ook de extraverte Edip en Mallqui worden stiller en stiller. Eenmaal aangekomen op locatie wordt de avond op passende wijze geopend door Henk en nadat Daan als juryvoorzitter (de jury wordt gecomplementeerd met Melvin, Said en Hans) de sprekers kort heeft toegesproken kan het feest beginnen. Tom durft het aan om het spits af te bijten en doet dit verdienstelijk. Maar wat er na Tom gebeurt, dat is waarom deze avond elk jaar weer het hoogtepunt is van de winterstage. Alle speeches (Tom, Frank, Edip, Mallqui, Laszlo, Matthijs, Koen, Pieter Bart) komen recht uit het hart, iedereen durft enorm persoonlijke dingen met de groep te delen en het onderlinge respect is groot. We leren elkaar nog beter kennen en je ziet bijna letterlijk dat we dichter naar elkaar toegroeien. De waarde van deze avond is moeilijk in woorden te vatten, maar ik denk dat ik namens iedereen kan spreken als ik zeg dat het een hele bijzondere en dierbare avond is. Voor de jury alleen nog de ondank bare taak om een top 3 samen te stellen. Op een gedeelde derde plaats eindigen Laszlo Sandor en Pieter Koopman, waar vermeldt moet worden dat zowel Laszlo als Pieter verrassend goed uit de hoek kwa men. De tweede plaats is voor Edip. Met een humoristische en per soonlijke speech meer dan verdiend. Net als op het veld acteerde Edip met veel flair en zelfvertrouwen en dat is knap op een avond als deze. En dan de terechte winnaar. Frank Abbring. Frank heeft een lastig half jaar achter de rug op voetbalgebied. Hij valt vaak net naast de eerste selectie en het is voor hem niet de overstap geworden (tot nu toe) waarop hij gehoopt had. Toch heeft Frank een positieve, inspire rende en vooral superpersoonlijke speech gehouden, waar het makke lijk was geweest om een negatieve insteek te kiezen. Als we deze spirit van Frank kunnen vertalen naar het veld, dan worden we la chend kampioen. Een verdiende winnaar! Tenslotte heeft Bart met overtuiging de Linnen Lepel in de wacht gesleept en daarmee was het wederom een perfecte avond! Na de Silver Spoon avond kreeg iedereen ruim de tijd om de ontla ding te vieren. Alle bars en discotheken zijn uitgebreid beoordeeld, zo ook het aanwezige (vrouwelijke) publiek. Een topafsluiting van een topavond. Bedankt! Daan Sutotius Dag 4 Zaterdag 9 januari Op zaterdag mocht eenieder zijn wekker een uurtje later laten afgaan. En dat was geen onoverbodige luxe. Na de enerverende Silver Spoon 's Middags stond er na de lunch nog een heel leuk uitstapje op het programma. Met de gehele ploeg en staf maakten wij ons op voor een busritje naar een haventje op het eiland, waar een prachtige catamaran ons op stond te wachten. Glijdend over het water onder een strak blauwe hemel, er zijn slechtere scenario's te bedenken om van je brakke gevoel af te komen. Na een route van ruim een uur werd het anker uitgegooid en was de mogelijkheid daar voor een frisse duik of om wat watersporten te doen. De jetski's en bananenboot vielen in de smaak, maar ook werd er volop gezwommen en gesnorkeld tussen de vele vissen die rondom de catamaran zwommen. Een heerlijke mid dag die nog eens een extra dimensie kreeg op de terugweg, toen wij konden genieten van een prachtige zonsondergang. Eenmaal in het hotel aangekomen had iedereen ruim de tijd om een beetje bij te slapen of alvast de koffers in te pakken. Om half negen 's avonds werd er voor het laatst aangeschoven voor het diner. Ditmaal viel de keuze op het Japanse restaurant Kaori. Iets waar velen enthou siast van konden worden, maar helaas was de sushi niet van een hoog niveau. Na het avondmaal was iedereen vrij om te gaan en staan waar hij wilde. Er werd een kaartspel gedaan, nog een laatste drankje ge dronken en een enkeling koos zelfs nog voor een uitstapje de stad in. Maar de meeste AFC'ers kozen toch wel voor een relatief vroege tocht naar de slaapkamer. Zondagochtend worden we namelijk alweer om 7 uur verwacht in de ontbijtruimte. Dan maken wij de terugvlucht naar Amsterdam, waar wij ons definitief klaar moeten gaan maken voor de hervatting van de competitie. Guido Moelee 9 en 10 januari Om 09:15 uur stond AFC 2 paraat om met de bus richting Maastricht te gaan. Met een korte tussenstop in Schijndel, om Roy Tular op te halen, arriveerden we rond 12:30 uur op het Vrijthof. Bij aankomst op het Vrijthof werd er een broodje genuttigd in één van de vele gezellige restaurantjes. Met een volle maag kregen we de tijd om de winkelstraten van Maastricht te verkennen. Nadat iedereen zich om 15.15 uur had gemeld op de markt, ver trokken we richting Geusselt Sport voor een oefenwedstrijd tegen hen. Deze zondag 2e klasser is al 2 jaar achter elkaar kampioen geworden 23

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 25