20 januari 2016 94e jaargang nr. 6 Achterste rij vlnr Michel de Bruin, Orlando Patrick, Jacco Ypma, Nicky den Ouden, Rene Plantinga, Patrick Steenkist, Frank Mulder Middelstee rij vlnr: Pim van de Meent (hoofdtrainer), Rokus Hoo- gendoorn Jr. Martin Verburg, Bernardo Brink, Cees Thomas, Mar cel van de Meent, Johan Dol, Pol Houtkamp, Dave Marcus, Sep van Zweden, Co Grosze Nipper (verzorger en masseur). Voorste rij vlnr: Dirk Spits (assistent-trainer), Tim Timmerman (elftalleider), Gerard Trebert (commissaris pers publiciteit), Rein Akkerman (voorzitter), Johan de Bie (secretaris), Sal van Gelder (voorzitter elftalcommissie A) De foto werd genomen door vice-voorzitter Kees Gehring Dag 1 Woensdag 6 januari Vandaag (6 januari) stond, bijna, de gehele selectie om 03.30 gereed om te vertrekken naar het zonnige Gran Canaria. Een aantal spelers moesten helaas thuisblijven vanwege drukte op werk of studie. De vlucht verliep keurig op tijd en we zijn zelfs iets eerder geland dan werd aangegeven. Na een korte busreis van ongeveer twintig minuten kwamen we uiteindelijk aan in het hotel Riu Palace Meloneras. Na een tijdje wachten konden wij eindelijk inchecken. In die tussentijd hebben we even het 'broodnodige' ontbijt genuttigd. Vervolgens gaf Henk Bijlsma, op het prachtige terras in het heerlijk warme zonnetje, de 'openingsspeech' en Bart Logchies vervolgde dat met het doorne men van het programma wat in het teken stond van het acclimatiseren. Na de lunch genoot bijna iedereen van het warme zonnetje, want die heeft menigeen natuurlijk al een hele tijd niet meer gezien. Om 15.00 werden wij weer op het terras verwacht om vervolgens te wandelen naar het strand. Na een kwartier wandelen kwamen wij eindelijk aan op plaats van bestemming. De 'loslooptraining' begon met een korte loop over het strand. Na een kort tikspelletje vervolgde wij de training met een paar kleine andere spelletjes en er werd afgesloten met een handbalwedstrijd waarin het fanatisme niet ongemerkt bleef. Ook onder de toeristen bleven wij niet onopgemerkt. Er stonden zelfs een hoop mensen te kijken naar onze handbalkwaliteiten. De vermoeidheid werd zichtbaar bij het teruglopen van het strand naar het hotel. Eenmaal aangekomen in het hotel wilde Hans van Rossum een 'plankchallange' aangaan met de spelersgroep. Tegen alle verwachtingen in was het toch echt Hans die als laatst over bleef. Proficiat Hans! Sommige jongens hebben hierna hun bed even opgezocht om de verloren tijd slaap even in te halen, terwijl de andere gedeelte van de groep het zwembad indook om even af te koelen. Om 19.00 werd de hele groep verwacht bij het restaurant om met zijn allen, met een prachtig uitzicht over de zee, te dineren. Na het avondeten zochten diverse spelers weer het terras op onder het genot van een drankje met een spel kaarten. Het drukke terras werd ook nog eens voorzien van een live optreden. Rond een uur om 23.00 vond iedereen het wel genoeg geweest en zocht iedereen zijn bed op na een lange zware dag. Bas Middelkoop Mitchell Theuns Dag 2 Donderdag 7 januari Fris en fruitig na een goede nachtrust om dag 2 te beginnen. De start van de dag begon met een goed ontbijt om vervolgens ander half uur te werken aan ons groepsverband door middel van mentale groepsspellen. Nadat we klaar waren met de groepsspellen kreeg iedereen de gelegenheid om een duik te nemen of lekker een kleurtje te pakken op een van de vele zonnebedden. Om 13:00 uur zaten we aan tafel zodat we de benodigde vitamines en eiwitten binnen kregen om onszelf voor te bereiden op een training die Bart voor ons had voorbereid. Toen iedereen uitgegeten en omge kleed was konden we richting het trainingsveld gaan, de reis was kort maar de gezelligheid zat er zeker in! Aangekomen op het veld duurde het niet lang tot iedereen zijn voetbalschoenen aan had en de ballen alle kanten op schoten. En dat met 24 graden. Aan het einde van de training mocht de verliezende partij voor straf een opdracht uitvoeren. Teruggekomen in het hotel maakte iedereen zich op voor de avond. Na een lekkere warme maaltijd begon het avondprogramma. Om 20:00 uur zaten we allemaal weer aandachtig te luisteren naar Bart die 4 spellen aan het uitleggen was. Toen we waren begonnen aan de spellen spatte het fanatisme en enthousiasme ervan af. Bij het kaartjeblazen en jutten ging het er af en toe hard aan toe aan het ge joel te horen. Uiteindelijk werd gewonnen door met een beetje vals spel door Frank, Edip en Mitchell. Na het spelprogramma kreeg iedereen de gelegenheid om wat voor zichzelf te doen. De één ging een kaartje blazen en de ander nam nog een lekker borreltje. Ook werd er nog een dansje gemaakt in de disco van het hotel en daarna iedereen naar bed om rust te pakken voor de wedstrijd de volgende dag tegen Velo. Hierover in het volgende verslag meer. Groet, Mallqui en Pieter Dag 3 Vrijdag 8 januari Ook vanochtend zit iedereen weer fris en fruitig aan het ontbijt. De zon geeft ons ontzettend veel energie, elke dag weer, en dat is ook vandaag duidelijk te merken. Vrolijk dartelen we langs het ontbijtbuf fet, waar iedereen inmiddels de weg blindelings weet te vinden. Na het ontbijt is het tijd voor een uitgebreide teambespreking. Wat is er goed gegaan tijdens de eerste 16 wedstrijden? Wat is er minder goed gegaan? En nog belangrijker: hoe gaan we ervoor zorgen dat we in de top 7 eindigen? Het resultaat van deze teambespreking verwach ten we allemaal terug te zien tijdens onze eerste wedstrijd na de win terstop, uit tegen Rosmalen. Daar hebben we sowieso nog iets goed te maken. Om 14:00 is het tijd om de weg in te zetten naar een klein stadionne tje hier in de buurt. Om 15:00 staat namelijk de wedstrijd AFC - VELO op het programma. Snel na het eerste fluitsignaal merken we al dat we weinig te duchten hebben van onze Zuid-Hollandse vrienden. Het balletje gaat zonder veel moeite makkelijk van voet naar voet, zonder dat VELO het echt vervelend lijkt te vinden. Al snel scoort Koen de 1-0 na een uitstekende corner van Edip. Nadat Jonathan op knappe wijze de 2-0 tegen de touwen schiet, is het verzet definitief gebroken. Wel blijft het oppassen geblazen om zonder kleerscheuren de wedstrijd uit te spelen, want er worden aardig wat "keekies" uitge deeld. Of dat uit frustratie of onkunde is, blijft gissen. In de tweede helft scoort Mitchell nog de 3-0, maar veel meer valt er niet te ver- 21

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 23