Borchland Superstars Jaardiner AFC 121 20 januari 2016 94e jaargang nr. 6 Borchland Superstars 2016 wederom groot succes! Behoeft een mega-evenement als het jaarlijkse AFC-Superstars toer nooi bij Borchland na veertien jaar nog toelichting? Misschien voor de leken, dus vooruit: Meteen na de winterstop organiseert AFC ieder jaar een gigantisch intern toernooi voor haar jongste spelers. Deze doldwaze dag boorde vol voetbal, bowlen, midgetgolf, zaklopen en een voetbalquiz kan met recht het grootste trainingskamp van Nederland genoemd worden want met zo veel activiteiten op een dag komen onze pupillen razend snel weer in vorm. Direct na het openen van de Spelen door Emiel Neter was het tijd om te beginnen en zoals het goede sporters betaamt gebeurt dat met een warming up, deze keer onder leiding van fitness goeroe Mayra van Sportclub Health City uit Amstelveen, De vierhonderd deelnemers stortten zich daarna op de diverse onder delen: even een strike gooien uit de losse pols op de bowlingbaan, een hole in one scoren met je putter bij het midgetgolf en uiteraard ook vooral veel voetballen in partijvorm of individueel. Tussendoor je parate voetbalkennis testen bij de quiz en lekker lunchen, wat wil een kind nog meer? Mitchell Harig stond de Evenementencommissie vandaag bij als opdracht voor zijn trainersdiploma en gezien de vele blije snoetjes kunnen we vaststellen dat Mitch cum laude geslaagd is. Ook heel veel andere vrijwilligers mogen niet onvermeld blijven. De hele Zaterdag 1 was door Benno gemobiliseerd om te helpen en deze mannen gaven met plezier hun vrije zaterdag op om AFC bij te staan met het in goede banen leiden van de AFC invasie. Hulde! Hetzelfde geldt voor de spelers van de C1 en de A2 die ook meer dan hun steen tje bijdroegen. De man die Borchland destijds bedacht heeft is niemand minder dan oud jeugdvoorzitter, maar vooral ook kindervriend Donald Speelman. Donald ontving hier destijds al één van de hoogste AFC onderschei dingen voor: de "Mr. Henne Boskamp Nobelprijs". Vandaag viel de eer voor een andere mooie vrijwilligersonderschei- ding kindervriend Hans van Rossum toe. De keeperstrainer was com pleet verrast toen jeugdvoorzitter Peter Dekkers hem in het zonnetje zette met de "Chris Schröder prijs" en bijbehorende trofee voor al zijn inspanningen voor de club. De man die met gemak in zijn eentje 30 jeugdkeepers tegelijk aan het werk houdt, en al zoveel heeft meege maakt als materiaalman van ons eerste was toch zichtbaar ontdaan door deze echt dik verdiende hommage. Ook de individuele winnaars mochten het podium op voor hun beker, wat een toppers! Dit zijn ze, per categorie: Damian Jansen van FC Utrecht Derek van Brazilië Hugo van Bayern München Raid van de F-4 Sarah van de MF-2 Zeb van de E-2 Thomas van de E-4 Daniel van de E-7 Bij het vertrek bleek iedereen in de prijzen te zijn gevallen. Alle deelnemers kregen een prachtige met het AFC logo bedrukte drinkbe ker mee. Deze bekers sieren vannacht vele nachtkastjes op kinderka mers, dienstdoende als trofee. De winnaars en winnaressen daarvan dromend over reeds verrichte of toekomstige heldendaden voor hun club AFC: de mooiste club van Amsterdam! Foto's, gemaakt door Arjan Anderiesen, staan in ons AFC Fotoal bum op de website Zondagavond 17 januari j.l. vond in de Art Deco zaal van het Am sterdamse American Hotel het traditionele AFC Jaardiner plaats, ter ere van de 121e verjaardag van onze mooie club. Tegelijkertijd vond in het Hilton Hotel het AFC Damesjaardiner plaats. Eerder die dag had AFC 1 in de laatste minuut met 1-2 weten te win nen van en bij OJC Rosmalen. Mede daardoor waren er bij aanvang van de avond vele vrolijke gezichten en begroetingen. In de twee voorgaande edities van het Jaardiner was Tom Egbers de tafelpreses. Doordat hij tegenwoordig de presentator is van het pro gramma Studio Voetbal kon hij deze zondag de 17e niet aanwezig zijn. Oud-voorzitter en Erelid Machiel van der Woude nam op perfec te wijze zijn rol over. Voorzitter Ad Westerhof sprak in zijn speech over het wel en wee van AFC en dankte alle genodigden voor hun aanwezigheid en betrok kenheid, die deze avond altijd weer uniek maakt. Onze voorzitter bracht tevens het nieuws dat Bart Logchies ook volgend jaar trainer van AFC 1 zal zijn. Het bericht werd met luid applaus ontvan gen. Ook met Said Moumane, Roy Tular en Benno Nihom wordt de aangename samenwerking voortgezet. Vervolgens was het tijd voor de laureaten: Dit jaar was de intrede van een nieuwe prijs c.q. vorm van waarde ring: "De Goed Genoeg Award". Deze prijs werd uitgereikt aan het "Kien Dream Team": Roy van Dijk, Hans Hulst, Ronald Koster, Lou en Nicky Hekster en Ron van Doesburg. Al 20 jaar zetten zij zich vrijwillig in voor de club om op de laatste vrijdag voor Kerst het traditionele Kienen te organiseren. In de loop der jaren heeft deze avond zich ontwikkeld tot een ware happening, vandaar dat deze groep oer-AFC'ers de bijnaam 'dreamteam' kreeg. De Goed Genoeg Award is hen van harte gegund. 15

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 17