Sixes 2016 20 januari 2016 94e jaargang nr. 6 reischeque en nog veel meer, het kon letterlijk niet op. En dat alle maal dankzij (een hoog AFC-vriendelijk bedrijfsgehalte onder) de gulle gevers. Ook waren er abonnementen op de Elle en Quote te vergeven, evenals eetarrangementen van restaurants Bagels Beans, De Joffers, VANDAM, Brasserie Paardenburg, Bellini, CHI en Sama Sebo. En ook bekende merken als Jacob Cohën, Tommy Hilfiger, TUYYO, BATARD Vintrepreneurs, en Coster Diamonds hadden hun steentje bijgedragen. Hele teams, met aanhang, deden er mee, waar onder uiteraard het eerste elftal, inclusief Bart Logchies die dit voor het eerst meemaakte. Ook vermeldenswaardig: het team van Vrouwen 1 zat voor de tweede maal in de kiengeschiedenis van AFC aan. De Doos met het Vraagteken bracht veel winnaars weer aan het twij felen: humorvol was running gag "Bo Ris" die eerst een doos kerst ballen won en later midden in de andere rondes telkens naar voren werd geroepen om nog meer kerstballen in ontvangst te nemen en ook een kunstkerstboom (met dank aan Michiel Folkers!). En in ronde 4 en 5 ging het traditioneel om een volle kaart en geen rijtje. Eerst was een designklok (QlockTwo - Biegert Funk) met diamant (ter be schikking gesteld door de firma Gassan), aan de beurt, De hoofdprijs van ronde 5, de reischeque viel ten deel aan Anthon Fasel, speler van Veteranen 3. Dan volgde uiteraard de benoeming van Miss Bond, het bezingen van ene mevrouw Denneboom (O denneboom), en ook de verkiezing van best geklede vrouw en man: respectievelijk Truus van den Dungen en Rutger Bos (Zaterdag 3). Zaterdag 3 viel overigens een busreis (firma Oostenrijk Touringcars) voor één uitwedstrijd ten deel - hun competitie speelt zich dit seizoen voornamelijk in het midden en de kop van Noord-Holland af. Dus een dergelijk vervoermiddel was van harte welkom! Daarnaast werd trainer/kapper Kees Bregman in het zonnetje gezet voor zijn tomeloze inzet tijdens de woensdagavonden. Week-in week-uit neemt hij zo'n 50 a 60 man uit de lagere senioren selecties onder handen. Hulde! Namens het bestuur van de AFC nam Brian Speelman het woord. Met een sympathieke speech dankte hij het kienteam voor hun jaren lange inspanningen om zo'n rijk gevulde tafel bijelkaar te krijgen en voorts voor de gezellige avond. De uitzinnige menigte ondersteunde dit met veel applaus en een staande ovatie! Ondergetekenden willen daaraan graag de pachter Frans Ris en hoofd zwarte/witte brigade Joop Kenter toevoegen, die garant stonden voor een ouderwets kiendiner, en een uitstekende service. Maar ook alle echtgenoten, c.q. vriendinnen van de kienmasters die met de kaartver koop hun bijdragen leverden. Allen hartelijk dank! En alle gulle gevers een andermaal hartelijk dank! Noteert u voor volgend jaar vast 17 of 23 december 2016. Dat zal dan niet meer zijn o.l.v. de huidige commissie, welke het na 20 jaren voor gezien houdt. Uiteraard wordt er voor een waardige opvolging gezorgd, traditie is traditie! U leest hierover volgend jaar meer op deze website en in De Schakel. Voor nu, prettige jaarwisseling en een gezond, respectvol en sportief 2016, het jaar waarin de AFC haar 121ste verjaardag hoopt te vieren! En tenslotte, met diepe buiging voor alle (andere nog niet genoemde) gulle gevers, we laten ze even de revue passeren (met excuus als we iemand hebben vergeten Alphons Peters, Bonnit, Bronwasser Modes, Brax Mode, Hergo Slagerijen, Centralpoint, B.J. de Logie, De Verlichting, CST, Fashi- onato's modeagenturen, FysioMed, GANT, Gassan Diamonds, Gehring Heijdenrijk Lijsten, Hulst Security Solutions, ING Bank, Intersport/Duo, Izzy Bizzy, Kaemingk Season Decoration, Kappé, Kottmann Co, Koster Zonen, Léons Verz., Van Lookeren Gel derlandplein, Lovers Rondvaarten, Lou Hekster Agenturen, Mas o Menos, Herman Meijer, Moments for Wine, Oger, Palteam Drukkerij, de pachter van de AFC Sociëteit, Paul Koster, Miriam Huisman, Severin, Simcha Krullenkapper, Société Générale, SmallTalk, The Sound Shop, Tommy Hilfiger, Troostwijk, Zohar Mode en vele ande ren. De kienmasters: Ron van Doesburg, Ronald Koster, Roy van Dijk, Hans Hulst, en Lou en Nicky Hekster. Achterste rij vlnr: Peter Brans, Ger Smit, Wilan Westerhof, Wessel Westerhof, Rinus van Leijenhorst, Jan Wortel, Machiel van der Wou- de, Simon Rozendaal, Alain Leons, Maxim Gullit, Michael Mol, Wiebe Westerhof, Guido Bouw, David Bijlsma, Guy Bijlsma, Dillon Bijlsma, Dean van Zwieten, Jos Kemna, Max Flam, Emiel Neter, Benjamin Pinto, Hans de Wit, Benno Honsdrecht, David Westerhof, Cocky van Duivenbode Middelste rij vlnr: Hans Honsdrecht, Henk van der Jagt, Maxim Lassally, Joey van Leijenhorst, Kay Bottse, Fred ten Nijenhuis, Sebo Woldringh, Dennis Bijlsma, Jeroen Brussee, Bart Logchies, Danie Bijlsma, Laurens Bianchi, Sam Honsdrecht, Karel Kuijvenhoven, Juriaan Harm, Jacques van der Glas Voorste rij vlnr: Lou Hekster, Bobby Gehring, Roy van Dijk, Nikki Honsdrecht, Marcel Koster, Daniel Schröder, Dennis Schröder, Nicky Marinus, Ron Marinus, Hans Pront, Maurice Koster, Dick Rijna, Daniello Cohen, Anton Fasel, Ad Westerhof, Joost van Dolen. Op vrijdag 1 januari 2016 was het weer tijd voor de jaarlijkse 'Sixes'. Het zes tegen zes voetbaltoernooi op AFC dat al sinds de jaren '50 (toen nog aan de Zuidelijke Wandelweg) traditiegetrouw op Nieuw jaarsdag wordt gespeeld. In al die jaren zijn er heel wat edities geweest waarin de aanwezige gladiatoren zich niet alleen moesten verzetten tegen de kater van de avond ervoor, maar ook tegen de weersomstandigheden. Vrieskou of sneeuw - soms een combinatie van beide - teisterden regelmatig de eerste ochtend van het nieuwe jaar. Vrijdag was daar niet veel van te merken want het was uitzonderlijk mooi voetbalweer; geen mutsen, handschoenen en thermo-ondergoed, maar korte broeken en t-shirts. Een mooie opkomst van ruim 60 spelers en supporters zorgen voor een gezellige sfeer en vrolijke begroetingen waarin iedereen elkaar het beste voor 2016 wenste. De loting werd verricht door de organisa tie, bestuurslid seniorenvoetbal Lou Hekster, B-commissie secretaris Max Flam en wedstrijdtafel-gastheer Jan Wortel. Zoals altijd stond de loting in het teken van een actueel thema. Dit jaar weer een humorvol idee met een nodige dosis zelfspot; de teams droegen de namen van de landen die zich ook niet hebben geplaatst voor het EK in Frankrijk: Nederland, Gibraltar, San Marino, Andorra, Azerbeidzjan en de Fae- röer Eilanden. Een mooie kans voor de spelers om nog een aantal interlands achter hun naam te schrijven. De loting leverde mooie en interessante teams op en de wedstrijden konden beginnen. De heerlijke voetbalmiddag zorgde voor schitterende goals, fraaie reddingen, prachtige schijnbewegingen (bedoeld of onbedoeld) en heerlijke blunders. De Sixes 2016 valt het best als volgt samen te vatten: Beste Keeper De ultieme save van Dennis Schröder, de katachtige reflexen (met de voeten) van Dennis Bijlsma en de subtiele reddingen van Wiebe Westerhof mogen niet onvermeld blijven. Maar Dick Rijna van de Veteranen 3 ging uiteindelijk met deze terechte verkiezing aan de haal. Mooi om te zien De deelname van AFC 1 trainer Bart Logchies, het spel van de on verwoestbare en vaste Sixes deelnemer Maurice Koster, de talentvolle Maxim Gullit (van wie zou die jongen dat hebben) 3 Bijlsma's in 1

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 13