Kerstdiner C junioren wederom groot succes! Kienavond 18 december 400* ASt: 20 januari 2016 94e jaargang nr. 6 bouw van een getalenteerde en bewegelijke voorhoedespeler vaak anders ontwikkeld dan die van een robuuste fullback. Dus A.F.C.ers: Eerst inlopen, gecombineerd met coördinatieoefeningen en stret ching. Vervolgens oefeningen met de bal, in alle spelfacetten verdeeld over de drie linies. Werk dan toe naar een maximale belasting met sprints van 20/30 en 40 meter. Daarna is er nog tijd om specifiek per positie te werken, bijvoor beeld inspelen en afronden op de goal. De cooling down is na de wedstrijd onontbeerlijk. Dus uitlopen en rustige rekking toepassen met als doel de spieren te ontspannen en de bloedcirculatie weer te normaliseren. Let op: onze "oud" topsport verzorger Co Groszenipper adviseert standaard je rekkingsoefeningen onder de douche te doen. En daar valt veel voor te zeggen. Logisch dat bij A.F.C. het blessureleed bij onze selecties minimaal is. Dat komt gewoon door de deskundigheid van onze AFC-trainers! De medische commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06 53674434 Michael Olivieira (sporttherapeut) 06 21278122 Co GroszeNipper (sportverzorger) tel. 06 44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) 06-51050940 mail: wim. crouwel@xs4allnl De laatste woensdagavond (16 december) voor de kerstvakantie orga niseert AFC traditiegetrouw het kerstdiner voor de C-Junioren. Kleine jongens en meisjes worden groot, zo bleek wel met een zaal bomvol met in black tie geklede voetballers en vlak de meiden van de B1 en de D1 ook niet uit die allen prachtig gekleed kwamen! Dit bal wordt van oudsher geopend met het raden van de mystery guest, die zich tot die tijd achter de coulissen moet ophouden. In de voorgaande jaren hadden bijvoorbeeld Kenneth Perez en Ronald de Boer die taak met verve op zich genomen en ook dit jaar had de JC weer een kanon gestrikt hiervoor. Presentator Remco ging met de microfoon langs de tafels om vragen op te nemen. We geven een paar hints: man, voetballer, 87-voudig international.... Nee, niet John de Wolf, laat die maar lekker in Rotjeknor en die heeft ook veel minder caps! OK, nog een paar aanwijzingen dan: heeft een WK-finale ge speeld, voorheen actief bij o.a. Atletico Madrid, Everton en Hertha en nu onder contract bij Ajax. U raadt het al: John Heitinga! Helaas geen prijs voor u want die ging naar Nathan Plotske uit de 014-2 die het veel eerder raadde en met een mooie cadeaubon naar huis ging. Nadat alle teams met voetbalicoon Heitinga waren vereeuwigd op de foto ging het programma verder: een heerlijk Italiaans buffet. Daarna was het tijd voor quizmaster Emiel. Via twintig pittige voetbalvragen werd de parate kennis van onze favoriete sport getest. Onze C-lichting bleek veel sjoege van het hedendaagse voetbal te hebben en ook van het hedendaagse vals spelen (Google, kaarten omwisselen, voorzeg- gende teamleiders en nog veel meer andere illegale hulplijnen) waar door deze wedstrijd de verlenging in moest en uiteindelijk via straf schoppen werd beslist. De trotste winnaar was Jesse Appiah. Bij het dessert was het tijd voor Benno, hij had de eer om de prijs voor "best dressed boy best dressed girl" uit te delen. Ga er maar aan staan met 150 joelende pubers in de zaal. Uit de zes prachtig uitgedoste finalisten werden Jaimy Roemer en Valysia Fraenk door het publiek gekozen tot de mooiboy mooigirl van 2015. Bij het vertrek bleek dat de dames van de evenementencommissie het woord "goody bag" deze keer wel heel erg letterlijk hadden genomen: alle gasten kregen als kerstgeschenk een multifunctionele AFC kick- sentas, die ook als toilettas kan worden gebruikt. Fijne feestdagen allemaal! Robine 18 12.2015 In een tot aan entree toe gevulde AFC-sociëteit voltrok zich op vrij dag 18 december jl. wederom het traditionele Kienen, dat reeds sinds 1921 bij AFC op de agenda staat. Voor de 20ste keer onder leiding van het Kiendreamteam hadden zo'n 220 mensen een leuke snipper- avond, waarbij tal van prachtprijzen te verdienen waren. De immer cabareteske kienavond kende een 007 gala-uitvoering en de meesten hadden gehoor gegeven aan de oproep om ook de kledij hierop aan te passen. De muzikale omlijsting werd dit keer verzorgd door DJ Alain. De placemats hintten al in die richting: de kienmas- ters hadden zich als James Bond uitgedost. De entree van de kienmas- ters was wederom spectaculair: op de tonen van McCartney's Live and Let Die, en voorafgegaan door een hilarisch James Bondfilmpje, waarin Evil Roy de 007 had gestolen. Zoals reeds gezegd, waanzinnige prijzen was de kientafel rijk, vari- erend van kleding, koffiemachine, designlamp, een AFC- parkeersleutel, parfumerie, een groot assortiment wijnen, design klok, tot VIP arrangement Ajax-AZ, een fiets, ski's, minilaptop, en een 9

Schakels (clubbladen) | 2016 | | pagina 11