Pepernotentoernooi en bezoek Sinterklaas Veteranen 3 diner Medische commissie Elke Goedheiligman doet het 16 december 2015 94e jaargang nr. 5 Het "Twee voor Twaalf' genootschap, vrienden van het voormalige en hechte AFC12, verzamelden zaterdag 28 november voor het tradi tionele jaarlijkse uitje met echtgenotes in Maastricht. Daar organi seerde Henk Gamelkoorn voor de groep het hotel Beaumont, de bor rel en het diner in restaurant Au Coin Des Bons Enfants. Tijdens het keuze diner haakte 'erevoorzitter' van dit genootschap Hans de Wijs op creatieve wijze in op de link tussen de gerechten en de aanwezi gen. Over de speculaas met ijs en spijs, "Hoe kun je het bedenken in deze hectische Sinterklaastijd, speculaas parfait met mousse van amandelspijs. Als gepensioneerde banketbakker kwam het je neus uit in die tijd'. Ook sprak hij over de kerels Rik de Boer, Wim Ringe en Herman Fritzsche die de achterhoede ondersteunden en de voorhoede bedienden. Er werd tot laat getafeld en gelachen. De zondag werd afgesloten met een koffietafel in chateau Neercanne. Frans Jüch Het jaarlijkse pepernotentoernooi was een goed half uur bezig toen de velden plotsklaps werden overstroomd door de zwarte pieten. Lang had AFC in spanning gezeten of de delegatie uit Spanje langs zou komen maar ze waren er toch weer! Vanuit alle hoeken, gaten en uiteraard ook vanaf het dak kwamen ze! Ruim een dozijn pieten en pietjes liepen deze woensdag met pepernoten en schuim te strooien, onderwijl panna's en poortjes uitdelend aan de allerkleinste AFC-ers. Zo veel pieten op "Goed Genoeg' dan moet de goed heilig man haast wel in de buurt zijn. De tweehonderd nachtegaaltjes gingen snel naar het clubhuis om onder leiding van de band van Kees Sjaak te zingen. Zou hij echt onze club met een bezoek vereren? Ja hoor! Op de tonen van "Sinterklaasje kom maar binnen' zagen we de sint naar binnen schuifelen. Wat een vakman is die Klaas toch: binnen het uur wist hij alle kinderen even persoonlijk toe te spreken en hij had ook voor iedereen iets lekkers en een drankje meegenomen. De pieten maakten overuren met plezier want het blijft fantastisch om ruim 200 kinderen zo in het katzwijm te zien! Een suffe piet had Amerigo even op veld 2 geparkeerd om te grazen in deze drukke tijd dus de terreinknecht zal nog wel even druk zijn de komende dagen met herstelwerkzaamheden. Bij het opstijgen van de sint bleek dat er alleen maar lieve kinderen waren dit jaar bij AFC, want niemand hoefde mee in de zak naar Spanje uit onze onderbouw. We blijven dus nog even van Nederlandse inbreng in de Primera Division verstokt: hoe dachten jullie anders dat Barcelona destijds aan de 12 jarige Messi is gekomen? Zaterdagavond 12 december genoten een 20-tal aanwezigen van AFC Veteranen 3 van een sfeervolle avond in restaurant de Lokeend in Vinkeveen. Zij genoten van een zeer goed diner verzorgd door uitbaatster Sylvia v.d. Zwaard. Het was daar als vanouds bijzonder gezellig en duurde tot in de late uurtjes. Op de swingende tonen van het trio Kees Koedood (met 'good old' Sjakie Springer op drums) was bij A.F.C. het Sint Nicolaasfeest zoals te doen gebruikelijk, een groot succes. De krasse Goedheiligman presteerde het zelfs een heuse A.F.C. rap ten beste te geven, zeer verbaast maar met blos op de wangen toegejuicht door dik 100 jeugd spelers. Verbaasd? Welnee, immers het is alom bekend dat zowel de Sint als de Kerstman beiden aan fitness doen. Bij het lezen van deze december Schakel is ook de winterstop weer aangebroken. Een maand welke bol staat van allerlei festiviteiten. De Medische Commissie adviseert tijdens deze winterstop een mogelijk- 6

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 8