Bijeenkomst Zilveren Ploeg Uitbreiding Digitaal Archief -ïrv^.'.-e 1 ASt: 18 november 2015 94e jaargang nr. 4 Frank memoreerde dat de eerste bijeenkomst van dit genootschap in december 1958.was. AFC-Ridder George Horn (73 jaar lid) was de oudste aanwezige. Als nieuwe Ploegers werden geïnstalleerd Peter Brans, Peter van Essen, Bobby Gehring (op deze avond jarig), Jan Wieger van der Linden en John Luske. Voor foto's van deze avond verwijs ik u naar onze website. Namens de AFC onze dank aan pach ter Frans Ris, Joop Kenter en alle medewerkers voor de zeer ge slaagde culinaire bijeenkomst. Spelersvrouwen kruipen uit hun schulp is een artikel op de website van onze club. Bob Duis heeft het initiatief genomen om een foto te laten nemen van de partners van de spelers van de A-selectie. Op onze website kunt u deze foto zien alsmede de bijzonderheden van deze charmante dames. Zilveren Ploeger Meindert Huisman vertelde mij tijdens de bijeen komst van de Zilveren Ploeg dat hij recent de Marathon van New York heeft gelopen. Ook zoon Tom, eveneens lid van AFC, heeft deze marathon gelopen terwijl partner Masja en zoon Joost enthou siaste begeleiders waren. Hulde! Ons Lid van Verdienste Wim Ringe mailde mij dat het digitaal doorzoekbaar archief opnieuw fors is uitgebreid. Door deze situatie beschikt AFC, wellicht als enige amateurvereniging in Nederland over een archief waarvan alle belangrijke documenten snel oproep baar zijn. In de Amsterdam-bijlage van de Telegraaf d.d. 5 november jl. was een uitgebreid artikel met foto's opgenomen over Small Talk aan de van Baerlestraat in Amsterdam. Op een foto zien wij eigenaar, onze AFC-Ridder Cees den Braven met echtgenote Marja, en wordt er uitgebreid aandacht geschonken aan dit jubileum. Het echtpaar is nog bijna elke dag aanwezig, doch hun (schoon) kinderen leiden de zaak. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen met dit jubileum. Een paar dagen later zat hij met een gebroken been in het gips. En ook moet hij een staaroperatie ondergaan. Namens de AFC zenden wij groeten en wensen wij hem beterschap. AFC-Ridder Nol Kulkens en in 1974 onderscheiden met de AFC- Nobelprijs verblijft reeds enige tijd voor revalidatie in het Naarder- heem. Vele AFC - érs zijn reeds op bezoek bij hem geweest en dienen te overleggen met zijn echtgenote Rinske. De vorige week heeft hij een operatie ondergaan aan zijn stem. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten vergezeld van ons wensen voor beterschap Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 31 oktober jl. overleed op de leeftijd van 85 jaar Me vrouw Johanna Stoop-Hemelrijk, weduwe van de heer Dé Stoop en moeder van ons lid Marjan Stoop. Dé Stoop was een groot aantal jaren financieel begunstiger van AFC en is de oprichter van de Stich ting Lieverdjes Fonds. Bij zijn bezoeken in het verleden aan Goed Genoeg vergezelde zijn echtgenote hem en uit al deze ontmoetingen bewaren vele leden van onze vereniging aangename herinneringen. Johan de Bie O f»1,TfEi L --L Vrijdagavond 6 november vond zoals gebruikelijk op de eerste vrij dag van deze maand de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg plaats, de leden die 25 jaar of langer lid zijn van AFC. Oudste aanwezige was George Horn - 73 jaar lid!!- en met hem wa ren 105 ploegers aanwezig. Totaal telt de Zilveren Ploeg 238 leden, die gezamenlijk goed zijn voor bijna 10.000 jaar lidmaatschap. Frank Reddering, voorzitter van de Zilveren Ploeg, memoreerde, dat december 1958 de eerste bijeenkomst plaatsvond in café Schiller. v.l.n.r Peter van Essen, Jan Wieger v.d.Linden, John Luske, Peter Brans en Bob Gehring Nadat de voorzitter van AFC Ad Westerhof het gezelschap had toege sproken, werden 5 nieuwe leden geïntroduceerd: John Luske, Peter Brans, Jan Wieger van der Linden, Peter van Essen en de jarige Bob by Gehring. In hun speeches, vol humor, benadrukten zij dat AFC een prachtige club is. Een luid applaus viel hen ten deel. Het was al met al een zeer geslaagde avond met een uitstekend ver zorgd 5-gangen diner. Dank aan de organisatoren Frank Reddering, Hans Honsdrecht en Edwin Geluk. Digitaal doorzoekbaar archief opnieuw fors uitgebreid. Jezelf online op de foto zien, nog eens nalezen wat wel en niet mocht en moest via de dan geldende reglementen of nalezen bij wie je - pakweg- rond 2000 in een elftal speelde? Dat kan vanaf heden want opnieuw is het digitaal doorzoekbare ar chief met deze documenten enorm uitgebreid. Het heeft even geduurd, maar nu is het dan toch zover. Waren uit de beide voorgaande jaren al zo rond de 20.000 documenten te raadple gen en ook doorzoekbaar, sinds deze week zijn daar zo'n 15.000 documenten aan toegevoegd. Toegevoegd [daarvoor dank aan de firma Picturae] zijn alle Schakels vanaf 1973 tot en met 2014 (de oudere Schakels stonden er al), alle ruim 700 foto's uit ons archief en verder alle statuten en reglementen (tien stuks) waarvan de oudste uit 1904 en de meest recente uit 2008 is. Door deze situatie beschikt AFC, wellicht als enige amateurvereni ging in Nederland, over een archief waarvan alle belangrijke docu menten nu geborgd zijn. Maar, nu dus ook over een middel om die 5

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 7