In Memoriam Ledenlijst AFC's "Bie"- zonderheden Vervolg van voorgaande pagina Ad Westerhof, voorzitter Opnieuw opgevoerd Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 31 oktober 2015 op de leeftijd van 85 jaar van mevrouw Johanna Stoop-Hemelrijk weduwe van de in 2007 overleden AFC-begunstiger Dé Stoop en moeder van ons lid Marjan Stoop. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Ad Westerhof - voorzitter Ronald Koster - secretaris 18 november 2015 94e jaargang nr. 4 En hoe gaat het met de Zuidas ontwikkelingen en ons sportpark. Ook op dat gebied staat er helemaal niets in de "parkeerstand". Wekelijks is er overleg met de Gemeente Amsterdam over de invul ling. De contouren worden steeds duidelijker. Het wordt mooi, maar kun je er ook voetballen? Die garantie is er natuurlijk en het ziet er allemaal prachtig uit. Zeer binnenkort verwachten wij dat de hele vereniging het kan bekijken. Maar ook de omgeving is van belang en ook daar worden de plannen steeds concreter. Einde van dit seizoen komt er een nieuw kunstgrasveld en worden de velden 6 en 7 buiten gebruik gesteld. Wordt vervolgd. Tenslotte is er de discussie over de komende Tweede klasse en het semi-betaald voetbal. De KNVB heeft een inventarisatie gedaan van de meningen bij de betrokken clubs. Als voorspeld zijn de meningen nogal divers en de verwachting is dat de invoering gewoon doorgaat het komende seizoen. Echter omdat veel clubs niet kunnen voldoen aan alle eisen zal met name daaraan nogal gesleuteld moeten worden. Het standpunt van AFC is helder: wij zijn niet tegen de invoering van een Tweede klasse (hoewel wij ons afvragen wat het nut en de nood zaak hiervan is) maar om door de KNVB verplicht spelers (op mini mum loonbasis) te moeten betalen gaat ons veel te ver. Daarnaast vinden wij -net als alle clubs uit de Topklasse- dat mee doen van de z.g. Beloftenteams geen enkele toegevoegde waarde voor ons heeft en daarom volstrekt ongewenst is. Ook dit wordt vervolgd! Organisatorisch en vooral achter de schermen is er binnen AFC van alles gebeurd. De club is in beweging en dat is nodig. Daardoor komt er vernieuwde energie vrij en daardoor kan iedereen af en toe vanuit een andere invalshoek kijken. Ook dat geeft vaak een mooier beeld. Er zijn namelijk drie waarheden zegt een oud Chinees gezegde: 'Zoals u het ziet, zoals ik het zie en zoals het is! Geniet van uw AFC, ook de komende mooie maand! Keep Smiling. Nieuwe leden 11589 Dealey Naber 11590 Jagger Bos 11591 Luka Rakic 11592 Dries Asserti 11593 Vittorio Minghetti 11594 Abel Vink 11596 Bastiaan van der Heyden 11597 Lara Verhoef 11598 11598 Julia Meuwissen 11599 Saber Charif 11600 Bas Pijnenburg 6318 Daan Erisman 7760 Camiel Hekster Donateurs 100131 Nathan Wiener 100132 Maxim Singels Adreswijziging H. de BieJonica 13, 1181 LX Amstelveen H. Floberg Nieuwe Keizergracht 392, 1018 VG Amsterdam H. ten Brink Keizergracht 153 A3, 1015 DR Amsterdam Na het verschijnen van de vorige Schakel heeft ons eerste elftal een drietal competitiewedstrijden gespeeld. Op zondag 1 november werd in Utrecht kansloos met 3-0 verloren van Magreb '90 terwijl een week later de thuiswedstrijd tegen UNA met 2-0 werd gewonnen. De afgelopen zondag werd tegen de kampioen van het vorig seizoen FC. Lienden gespeeld, welke wedstrijd eindigde in een 3-2 nederlaag. Zoals ik ook al in mijn vorige column memoreerde verschijnt er op de maandag een aparte bijlage over het amateurvoetbal in de Telegraaf, in welk artikel uitgebreid aandacht wordt besteed aan de wedstrijden van AFC. Ook in de sportbijlage d.d. 9 november jl. was dit weer erg geweldig. De sportbijlage van de Volkskrant schrijft niets over het voetballen in de Topklasse en dikwijls zijn niet eens de uitslagen te vinden. In de sportbijlage van Het Parool staan sinds kort op de maandag enkele regels over de wedstrijden van AFC hetgeen zeer vreemd is. Terecht grote verhalen over Ajax maar, voor zich een Amsterdamse krant noemende, wel heel erg vreemd. Elders in deze uitgave van de Schakel leest u verslagen over onze wedstrijden van de hand van ons erelid en oud-voorzitter Machiel van der Woude. Op zondag 25 oktober jl. werd de thuiswedstrijd om de districtsbeker tegen Legmeervogels met 4-2 gewonnen. Ons eerste elftal speelt op 22 november a.s. in de volgende ronde in Utrecht de uitwedstrijd tegen Hoograven, spelend in de vierde klasse. Ons 2e elftal speelt in de volgende ronde de thuiswedstrijd tegen Waterwijk uit Almere. Onze club is recent voor het zoveelste jaar in successie weer gekozen voor de beste jeugdafdeling van Nederland. Namens de AFC onze gelukwensen aan spelers, trainers en leiders van de jeugdteams. Zilveren Ploeger Ron Böhne heeft een aantal weken geleden een openhartoperatie ondergaan in het VU - ziekenhuis. Gelukkig is alles goed verlopen en gaat hij twee keer per week voor revalidatie naar het ziekenhuis. Volgens de laatste berichten komt hij binnenkort weer naar Goed Genoeg. Namens AFC zenden wij hem onze AFC- groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig beterschap. In de Telegraaf las ik dat de organisatie Cliniclowns recent haar miljoenste bezoek bracht aan een ziekenhuis. Uitverkorene was het Wilhelmina Ziekenhuis in Utrecht. Ons Lid van Verdienste Jack van Gelder heeft daar recent als ambassadeur van de CliniClowns herinneringen opgehaald met oud-patiënte Esther Kleinveld die 21 jaar geleden in het ziekenhuis lag en bezoek kreeg vaneen clown Op vrijdag 6 november jl. vond weer de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg met succes plaats. De avond stond onder leiding van voorzitter Frank Reddering met zijn medebestuursleden van de Commissie Zilveren Ploeg Edwin Geluk en Hans Honsdrecht. 3

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 5