18 november 2015 94e jaargang nr. 4 wordt achter de defensie van UNA door Koen Bosma afgerond met een weergaloze kopbal a la Bep Bakhuys (Nederland - Belgie, Olym pisch stadion, 14 maart 1934). De toeschouwers staan terecht op de banken. Daarvoor zijn ze naar Sportpark Goed Genoeg gekomen en zitten ze niet achter de buis naar andere verenigingen te kijken. 1-0 dus en met deze stand gaat de rust in. Na de thee staan de teams ongewijzigd op het veld. En net als in de eerste helft begint de wedstrijd spectaculair. Dit met het verschil dat nu wel gescoord wordt. Aan de basis ligt een geweldige actie van Marien Willemsen die met veel vaart door de UNA-linies trekt en een mooie voorzet aflevert. Hier weet Koen wel raad mee. Zeer alert tikt hij de bal achter Stoskovic. In de 47e minuut is het dus 2-0, een mo kerslag voor de geelzwarten uit Brabant, die vandaag in het wit ge huld zijn. UNA probeert het nog wel, maar de overtuiging is definitief weg uit het spel. Maar ook hier geldt dat je net zo sterk speelt als je tegenstander toe laat. En op 8 november 2015 laat AFC beslist niet veel toe. Daarvoor zit het achter veel te dicht, sluiten de linies erg goed aan en zijn verschillende spelers in topvorm. Magid speelt als een veldheer, Mark van den Boogaart zit weer overal tussen, Geoffrey Galata is onverzettelijk als vanouds, Guido Moelee, vóór en achter, en Melvin Grootfaam en Edip draaien hun tegenstanders bij tijd en wijle dol. Om maar enkele spelers te noemen! Het geheel sluit als een bus en er is maar één omissie: het aantal doelpunten. Ondanks de ruimte achter bij UNA en de wervelende aanvallen zo nu en dan lukt het onze jongens in de tweede helft niet meer om te scoren. Ook niet door Pieter Koopman, die na een langdu rige blessure, Edip in de 79e minuut komt vervangen. Pieter valt overigens wel goed in en dat belooft dus veel goeds voor de toekomst. Heel veel verder dan een afgekeurd buitenspel doelpunt van Daan Sutorius komt AFC niet meer. Als scheidsrechter Kloeze voor het laatst fluit staat er dus een 2-0 zege op het scorebord en dat is dik verdiend. Opvallend zijn de 5 gele kaarten, die AFC (3) en UNA (2) ontvangen in deze zeer sportief verlopen wedstrijd. Het is wel erg streng, zeker als je 's avonds de vele zware overtredingen ziet bij Feyenoord-Ajax, die simpel worden weggewuifd. Het meten met twee maten is eerder standaard geworden dan uitzondering. Met deze vijfde thuiszege staat ons eerste nog steeds op een mooie tweede plaats, vier punten achter koploper WKE dat opvallend ge noeg maar blijft winnen. Zondag aanstaande gaan wij op bezoek bij FC Lienden, het Chelsea van de Betuwe. De regerend algeheel kam pioen van Nederland gaat het dit seizoen nog niet erg voor de wind, maar zal er ongetwijfeld alles aan willen doen om zich weer bij de eersten te voegen. Aan onze spelers de opdracht om in Lienden te laten zien dat ook buitenshuis weer een klinkend resultaat mogelijk is. Na de fraaie 1-4 winst in Emmen eerder dit jaar zijn we op dat front een beetje stil gevallen. Veel succes! MvdW Opstelling AFC: Laszló Sandor, Marien Willemsen, Geoffrey Galata, Magdid Jansen, Guido Moelee, Mark van den Boogaart, Jonathan Richard, Daan Sutorius, Edip Biberoglu ('79Pieter Koopman), Koen Bosma en Melvin Grootfaam. 15 november 2015: FC Lienden - AFC FC Lienden en de herfststorm zijn AFC de baas AFC verloor in Lienden van de plaatselijke FC. De nederlaag kreeg vooral in de eerste helft gestalte toen The Reds niet alleen met de Blauwe Zebra's worstelden, maar ook met de storm die goed voetbal nauwelijks mogelijk maakte. Door deze nederlaag zakte AFC van de tweede naar de vierde plaats. Het regent dat het een lief is maar de striemende wind zorgt ervoor dat er dit weekend overal in Nederland gevoetbald kan worden. Al leen in Meppel is een hoofdklassewedstrijd afgelast. Wellicht heeft het te maken met de intocht van Sinterklaas aldaar, wie zal het zeg gen. In ieder geval gaat de wedstrijd van ons eerste op het kunstgras van Sportpark de Abdijhof gewoon door. De laatste jaren hebben wij hier niet meer gewonnen van FC Lienden. Vooral in het afgelopen seizoen waren we kansloos tegen een team dat later zondag kampioen en algeheel kampioen van Nederland werd. Dit seizoen lijkt FC Lien- den iets aan kracht te hebben ingeboet door het vertrek van een aantal spelers naar het betaalde voetbal aan het eind van vorig seizoen. Ook de 11e plaats en de doelcijfers 8 voor en 10 tegen dit seizoen wijzen in die richting. Anderzijds klopte de selectie van trainer Hans van de Haar aan het begin van het seizoen IJsselmeervogels in de strijd om de Supercup en werd Roda JC in de derde ronde van de KNVB-beker op een haar na gewipt. Ons eerste kan dus op veel weerstand rekenen in een uitwedstrijd, waar we tot op heden niet erg succesvol in zijn. Alleen in Emmen werd gewonnen en in Haaksbergen gelijkgespeeld. Op Sportpark Goed Genoeg gaat het een gelukkig een stuk beter getuige de vijf zeges en het onvermijdelijke gelijkspel tegen EVV. De wedstrijd vorige week tegen UNA .zag er heel goed uit. Kan AFC vandaag die lijn voortzetten en weer eens één of drie punten pakken in een uitwedstrijd? Na een minuut stilte in verband met de verschrikkelijke, angstaanja gende gebeurtenissen in Parijs start onder leiding van scheidsrechter Witlox de wedstrijd. In de opstelling van AFC ontbreekt in vergelij king met vorige week topscorer Daan Sutorius door een blessure. Mitchell Theuns is zijn vervanger. Bij de eerste aanval van The Reds, die vanmiddag in het vertrouwde tenue spelen, staat Edip Biberoglu plotsklaps oog in oog met keeper Jan Schimmel. Het schot van Edip wordt door Schimmel met de vingertoppen naast het doel gewerkt. Dit laatste ontgaat overigens het scheidsrechterlijk trio, want Schim mel mag gewoon hierna uittrappen. Al snel blijkt dat de stormachtige wind tégen een flinke handicap is voor ons eerste. Hoge ballen naar voren waaien weer vrolijk terug en schoten op ons doel veranderen in ware projectielen. Toch had dit ook andersom kunnen zijn als AFC na de gewonnen toss voor een andere speelhelft had gekozen. Achteraf een verkeerde beslissing. FC Lienden drukt in deze fase en AFC tracht met veel moeite onder die druk uit te komen. Bij één van die pogingen wordt de bal op het middenveld verspeeld en weet Fathi Benahmed in de tegenaanval Frank Wiafe-Danquah te bereiken. Diens schuiver in de verste hoek is onze keeper Laszló Sandor te machtig. 1-0 na 11 minuten, een flinke tegenvaller. Na dit doelpunt blijven de Blauwe Zebra's sterker, maar voorlopig weet Laszló met twee fraaie reddingen zijn doel verder schoon te houden. In de 35e minuut wordt het toch 2-0 wanneer Wiafe-Danquah een harde voorzet van Christiaan van Hussen van dichtbij in schiet. Vlak voor rust slalomt Edip op fraaie wijze door de verdediging van FC Lienden, maar hij wordt op het laatste moment gestopt ten koste van een cor ner. Ondank de 2-0 op het scoreboard is er in de pauze bij onze supporters toch nog heel wat optimisme te bespeuren, mede omdat de storm nu de goede kant op zou blazen. Maar helaas. De storm is gaan liggen en heeft plaats gemaakt voor een briesje. Anders dan verwacht is het FC Lienden dat in de tweede helft voor het eerste gevaar zorgt. Gelukkig wordt een derde doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Hierna komt 17

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 19