AFC boekt op overtuigende wijze vijfde thuiszege 18 november 2015 94e jaargang nr. 4 1 november 2015: Magreb'90 - AFC 3 - 0 In Utrecht gaat AFC in tweede helft kopje onder tegen Magreb'90 AFC ging op Sportpark Papendorp met 3-0 onderuit tegen Magreb'90, dat hiermee voor de eerste keer thuis won. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden waren de ploegen tot halverwege de tweede helft behoorlijk aan elkaar gewaagd. Na de tweede treffer van Moussa Kalisse, die alle doelpunten voor zijn rekening nam, was de wedstrijd beslist en kreeg Magreb'90 nog alle ruimte om de score flink op te voeren. Dat het tenslotte bij 3-0 bleef was vooral te dan ken aan de weer uitstekend keepende Llasló Sandor. Vandaag een drukke voetbaldag. Eerst naar Osdorp waar ons tweede bij winst op DCG de periodetitel kan behalen. Na 1-1 bij rust lukt dat onder mistige omstandigheden uiteindelijk met 2-3. Van harte gefeli citeerd. Daarna naar Sportpark Papenburg. Even het adres intoetsen en dan ben je er zo. Dat valt zwaar tegen, want de TomTom herkent de straat niet. Na het nodige speurwerk, Utrecht is groter dan je denkt, toch nog net op tijd om scheidsrechter Cairo voor het eerst te horen fluiten. De eerste blik op het veld leidt tot verwarring: Magreb'90 is gehuld in een rood-zwart tenue, AFC in het fluorescerend geel. Maar al snel is duidelijk wie wie is. Onze jongens beginnen goed en zijn voor de eerste keer gevaarlijk via Jonathan Richard, die na veel blessureleed eerder dit seizoen in de basis start. Zijn schot is helaas te zacht en een makkelijke prooi voor keeper Michel Belhadj. Aan de andere kant schiet Hassan Aanzi, die wij nog goed kennen van onze duels tegen Hollandia, net naast. In de 13e minuut is het raak voor de thuisploeg. Een te korte terug speelbal van Mark van de Boogaart op Geoffrey Galata wordt door de laatste niet helemaal op waarde geschat en Moussa Kalisse weet met al zijn profervaring wel raad met deze buitenkans. Op fraaie wijze passeert hij Llasló en kijkt AFC volkomen onverwacht tegen een 1-0 achterstand aan. Eén minuut later is het bijna weer gelijk, een naar later blijkt cruciaal moment. In een scrimmage die doet denken aan die in de eerder dit weekend gespeelde wedstrijd De Graafschap-PSV zijn o.a. Melvin Grootfaam en Jonathan heel dicht bij de gelijkmaker. Het is een wonder dat de bal er tenslotte niet in gaat. AFC gaat in deze fase door met aanvallen en is vooral via Melvin behoorlijk lastig voor de verdediging van Magreb'90 die onze linkerspits vooral met veel mankracht en overtredingen probeert af te stoppen. Uit één van de vrije trappen kopt captain Magid Jansen bijna raak. Vlak voor rust wordt Melvin weer eens gevloerd en is Koen Bosma dicht bij een treffer. De redding van keeper Belhadj mag er zijn. Dat geldt zeker ook voor zijn AFC-collega, die even daarvoor de doorgebroken spits Charles Dissels met een fraaie redding van scoren afhoudt. 1-0 bij rust derhalve. Er is nog alle tijd om nog het nodige aan deze stand te doen. De Papendorpse thee heeft onze jongens kennelijk goed gedaan want de tweede helft begint met een offensief van AFC-zijde. En ook nu weer, het wordt eentonig, bieden enkele vrije trappen aan de zijkant van het strafschopgebied even zo vele mogelijkheden om iets te doen aan de achterstand. Het is eerst de beurt aan Daan Sutorius na een overtreding op Koen Bosma. Het schot wordt goed verwerkt door keeper Belhadj. Na een overtreding op Melvin, what else is new, schiet Koen de vrije trap net over. Inmiddels heeft Marien Willemsen zijn handen vol aan Jawad Bellasan, die voor de door FC Den Bosch begeerde Ismail Ouadouh is ingevallen. In de 63e minuut valt de beslissing. Een foute pass van Magreb'90 richting Ballassan op links bereikt via een vreemde kluts de volkomen vrijstaande Kalisse op rechts en er is vervolgens geen houden meer aan. 2-0, het wordt tijd om het over een andere boeg te gooien. Coach Bart Logchies probeert via het inbrengen van Jasper de Haer, Matthijs Jesse en Mallqui Cabezas voor resp. Jonathan, Ge- oofrey en Edip Biberoglu het tij nog te keren. Het zit er vandaag echter niet meer in, hoewel Daan na een voorzet van Matthijs nog dichtbij een goal is. Het straffe verdedigen van Magreb'90, met Rachid Moamedi als grootste struikelblok, is hier mede debet aan. Door het één op één spelen van onze defensie na de wissels krijgt de ploeg van Alami El Ahannach, die wij goed kennen van zijn trainerschap bij Chabab, alle ruimte om de aanwezige snel heid en talent ten toon te spreiden. Het regent kansen en het is vooral aan onze keeper Llaszló te danken dat alleen Kalisse nog één keer tot scoren komt. Als scheidsrechter Cairo voor het laatst fluit staat er 3-0 op het score bord en is de blijdschap van Magreb'90 met deze eerste thuiszege tegen de nummer twee van de ranglijst niet van de lucht. De door AFC gehoopte tweede uitzege werd tot later uitgesteld. Er is, zoveel is duidelijk, ieder geval nog meer scherpte in de aanval vereist om dit soort zware wedstrijden winnend af te sluiten, in ieder geval niet te verliezen. Met die wetenschap zit nu één-derde van de competitie erop en zijn we, mede door het puntenverlies van de directe concurrenten nog steeds runner up. Een mooie uitgangspositie voor het vervolg van het seizoen. MvdW Opstelling AFC: Llaszló Sandor, Marien Willemsen, Geoffrey Gala ta ('77 Matthijs Jesse), Magid Jansen, Mitchell Theuns, Mark van den Boogaart, Jonathan Ritchard ('56 Jasper de Haer), Daan Suto- rius, Edip Biberoglu ('77 Malqui Cabezas), Koen Bosma en Melvin Grootfaam. 8 november 2015: AFC - UNA 2-0 Na de sof tegen Magreb'90 van vorige week kwam AFC op Sport park Goed Genoeg tegen UNA uitstekend voor de dag. De vijfde thuiszege was het verdiende gevolg. Hoewel Koen Bosma zich onderscheidde met twee fraaie treffers was de overwinning op de Brabanders vooral ook een teamprestatie. De selectie van trainer Bart Logchies opereerde als een hecht én sterk collectief. Vandaag staat de zoveelste belangrijkste wedstrijd op het programma. De geringe onderlinge verschillen in de Zondag Topklasse en de bizarre promotie/degradatie regeling zorgen ervoor dat ieder puntje telt. De bezoekers uit Veldhoven zijn net als AFC hard toe aan een mooi resultaat. UNA, door de kenners bestempeld als één van de titelfavorieten, wist na een flitsende competitiestart maar één punt te behalen in de laatste vier wedstrijden. Ons eerste verging het de afge lopen weken niet veel beter. Vooral de dikke nederlaag tegen Magreb'90 - waarvan UNA in de Ramadan periode met maar liefst 5 0 wist te winnen - was een flinke tegenvaller. Ondanks dat start Bart Loghies met dezelfde basis elf als tegen Magreb'90, met uitzondering van Guido Moelee, die na een blessure op zijn vertrouwde positie linksachter terugkeert. Mitchell Theuns begint dit keer op de bank. De wedstrijd begint opwindend. Net nadat scheidsrechter Kloeze voor het eerst gefloten heeft krijgt Voetbal Vereniging Uitspanning Na Arbeid een vrije trap even buiten het strafschopgebied van AFC. De vrije trap van Jeroen Stottelaar ketst via de muur het AFC-doel in, maar op de een of andere manier gaat de bal er niet rechtstreeks in. De bal rolt richting tweede paal en lijkt een makkelijke prooi voor Wil lem Tieben. Lijkt, want de UA-spits schiet de bal verrassenderwijs in het zijnet. Een mogelijk cruciaal moment, want hoe zou de wedstrijd verlopen zijn als We zullen het nooit weten. Na dit spannende begin gaat de wedstrijd in rustig tempo verder waarbij AFC zorgvuldig combineert en over veel schijven de aanval zoekt. UNA houdt veel spelers achter de bal en loert op een tegen stoot. Na het eerste kwartier beginnen onze buitenspelers zich wat meer te bemoeien met de wedstrijd en wordt de druk op het doel van keeper Petar Stoskovic groter. De acties van Melvin Grootfaam en Edip Biberoglu leveren enkele corners op die goed verdedigd worden. Een kopbal van captain Magid Jansen mist voldoende vaart. Onze ploeg stoort UNA vroeg in de opbouw. De ploeg van trainer Mark Schenning komt hierdoor nauwelijks aan aanvallen toe. Op één mo ment na. De loepzuivere counter wordt uiteindelijk door Benjamin van Wanrooij hoog over geschoten. Het blijft dus oppassen geblazen. In de 31e minuut is het raak voor The Reds. Een fantastisch doelpunt. De heerlijke voorzet van Edip Biberoglu, druipend van het effect,

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 17