Verslagen AFC 1 "Noppen" 18 november 2015 94e jaargang nr. 4 Was het niet zo dat juist die zogenaamde strijdvaardigheid verschil lende keren volledig ontaardde en dat de scheidsrechter van dienst door zijn laconieke dan wel angstige fluiten dit wangedrag cultiveer de? En was het ook niet zo dat een flink deel van het thuispubliek zich te buiten ging aan agressief, haatdragend en soms ook geweldda dig gedrag, culminerend in weerzinwekkende spreekkoren en een regen van projectielen bij iedere corner van de tegenstander? Dit alles is mogelijk is in een voetbalwereld met een samenstel van regels tot ver achter de komma, die zeker als het regels vóór de kom ma betreft, niet worden gehandhaafd. De KNVB en BVO's voorop. Raciale en antisemitische spreekkoren zijn na een lange reeks van jaren nog steeds aan de orde van de dag, het gros van de daders ont springt al even zo lang de dans. Er wordt op gezette tijden wat heen en weer gepraat, af en toe een boete betaald, maar veel veranderd is er niet. Dat geldt idem dito voor het verbale en fysieke geweld in het veld. De scheidsrechters worden nog steeds onvoldoende geïnstrumenteerd én gedekt om dit geweld met succes de kop in te drukken. De BVO's doen er van alles aan om de opgelegde straffen via gehaaide advoca ten en getuigen-deskundigen te ontlopen; tot interne maatregelen bij de BVO's leidt dit wangedrag zelden of nooit. Onze bond blaft wel- eens een beetje, maar bijt niet. In Zeist houdt men zich liever bezig met directieven om het amateurvoetbal te integreren in de ruige en soms ontluisterende wereld van het betaalde voetbal of, sinds kort, met de perikelen van de FIFA, de met corruptie doorspekte organisa tie die nog niet zo lang gelden altijd kon rekenen op de onvoorwaar delijke steun van de KNVB. Het is kortom nu de allerhoogste tijd om de voetbalsport in sportief opzicht te hervormen, te beginnen in Nederland. Het liefst onder leiding van onze zeer getalenteerde bondsvoorzitter Michael van Praag, die maar een tijdje vrijgesteld zou moeten worden van zijn internationale verplichtingen. Zijn opdracht zou moeten luiden om het Nederlandse voetbal naar voorbeeld van het rugby te hervormen: andere normen en waarden voor het voetbal gebaseerd op wederzijds fatsoen. Als dat lukt is er veel gewonnen, dat nu voorgoed verloren dreigt te gaan. Column van 6 november 2015 door Robert Duis https://nl.wikipedia.org/wiki/Voetbalschoenen Saxofonisten kunnen urenlang ouwehoeren over hun "rieten". Koperblazers hoor je zelden over hun mondstukken en vanuit deze gedachte kwam ik op de vraag: "Hoe is dat eigenlijk tegenwoordig met de "noppen" onder de voetbalschoenen van onze top-voetballers? Zie wel allerlei rare kleurtjes en bijzondere pasvormen maar als toe schouwer kun je zo moeilijk onder die "kicksen" koekeloeren. Bij de wedstrijd Ajax - Fenerbahce in de Arena op 05 november 2015 was het duidelijk: De "Noppen" waren in de kleedkamer geble ven. Wel tot in den treuren filosoferen over "kunstgras", over "tactiek" en over de opstelling", maar niet gewoon nadenken over het schoeisel in relatie tot de grasmat in de Arena. De grasmat welke mij maar aan éen plek in Mokum deed denken: De Apollohal en dan bedoel ik uiteraard de Apollohal waar vroeger nog IJshockey gespeeld mocht worden. Het uitvallen van veel geblesseerde spelers en veel te veel spelers die bij beide teams bij voortduring knullig onderuit gingen, droeg niet echt bij tot een wedstrijd die het etiket "Europa League" zou mogen dragen. Coach Frank de Boer klaagde over een "te natte grasmat". Niet zo vreemd als het dak in de Arena zelfs bij regen niet gesloten wordt. Wat is er eigenlijk mooier dan een lekkere natte grasmat en dan speci aal voor een "technische lichtgewicht machine"... die wij Ajax noe men? Oh, ja eigenlijk was ik voor "NOP robertduis1936@gmail.com 25 oktober 2015: AFC - Legmeervogels (beker) 4-2 Ladiesday bekroond met bekerwinst op Legmeervogels Vandaag is het ladiesday, met veel dank aan Bob Duis. Een in alle opzichten zonnige dag waarop ook nog gevoetbald wordt, tegen Legmeervogels voor de eerste ronde KNVB beker district West 1Er is dus als je het ver schopt nog een lange weg te gaan! De wedstrijd vindt plaats op het mooie kunstgras van sportpark Goed Genoeg. Niet dus op de fraaie grasmat van ons hoofdveld want dat is in onderhoud. Een bekerwedstrijd dus na negen competitieduels, waarin The Reds goede zaken hebben gedaan. De tweede plaats achter de onverwachte koploper WKE is een mooie prestatie en biedt perspectief. Maar de buit is nog lang niet binnen. Daarvoor is de concurrentie te sterk en de competitie te lang. Iedereen kan van elkaar winnen in de Zondag Topklasse, het komt uiteindelijk neer op de breedte van de selectie, de vorm van de spitsen en de teamspirit door het seizoen heen. Tegen deze achtergrond is een bekerduel niet van belang ontbloot. Spelers die wat minder wedstrijden hebben gespeeld komen nu aan de beurt, andere spelers die juist aan wat rust toe zijn slaan een keertje over. Nieuwe patronen kunnen worden uitgeprobeerd, op het scoren kan worden geoefend. Op papier is de tegenstander van vandaag niet al te sterk, maar dat zegt lang niet alles zoals de soms niet als te beste bekergeschiedenis van AFC ons leert. Legmeervogels doet het dit seizoen goed in Twee de Klasse en staat na een uitstekende start net als AFC op dit moment op een mooie tweede plek. De Uithoornse fusieclub (in 1995 ontstaan uit RKSV V.D.O. en V.V. Uithoorn) is ons wel bekend, omdat op het mooie sportpark Randhoorn jaarlijks de bekerfinales van de jeugd- teams van District West 1 plaatsvinden. Vaak is onze jeugd daar in Uithoorn succesvol. Nu dus de bekerwedstrijd met behoorlijk wat publiek, zeker ook uit Uithoorn. AFC start met Youssef El Abdallaoui op doel, terug tussen de palen na een lange blessureperiode. Ook Koen Bosma geeft na een lelijke blessure gelukkig weer acte de présence. Matthijs Jesse mag vandaag vanaf het begin mee doen. Nog voor dat iedereen wakker is ligt de bal er al in. Niet bij Legmeervogels, maar bij AFC. Een mis verstand in de roodzwarte defensie wordt in de 5e minuut goed afge straft door Lulinho Martins. Zoals te verwachten valt zoekt AFC na deze tegenvaller de aanval. Hierbij worden de vleugels via Matthijs en Melvin Grootfaam vaak goed benut. Maar de geelblauwe formatie uit Uithoorn verdedigt goed en heeft met Jasper van Gelderen een uitstekende keeper in huis. Toch wordt het in de 23e minuut gelijk als captain Magid Jansen scoort uit een vrije trap. Niet veel later passeert Sebastiaan van Dijke ongelukkigerwijs zijn eigen keeper en lijkt de wedstrijd al na 29 minuten in Amsterdams voordeel beslist. Maar er zijn voor rust hier en daar momenten waaruit Legmeervogels hoop kan putten. Een open kans belandt uiteindelijk in de veilige handen van Youssef en een kopbal scheert maar net over zijn doel. Na rust ongeveer hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft. AFC heeft een veldoverwicht, combineert wat makkelijker, Legmeervogels loert op een counter. AFC-coach Bart Logchies wisselt Randel Shakison en Koen Bosma voor Daan Sutorius en Edip Biberoglu. De verwachting dat AFC nu snel afstand zal nemen komt niet uit. Integendeel. In de 61e minuut komt Legmeervogels op gelijke hoogte via een schuiver van invaller Mels Bos, die een verkeerde pass van de AFC-defensie goed afstraft. De supporters uit Uithoorn zijn terecht uitbundig. Wordt het een historische wedstrijd tegen een veel hoger spelende tegenstander? In de 76e en 77e minuut gaat die hoop verloren. Twee fraaie kopballen van Daan Sutorius uit loepzuivere voorzetten van Edip en Matthijs zijn keeper Van Gelderen te machtig. Even later is Daan bij een regelrechte kopbal hattrick, maar die inzet wordt fantas tisch gestopt door de Uithoornse sluitpost. Het blijft bij 4-2 en daar kunnen 'vriend en vijand' vrede mee hebben. In het clubhuis bleef het op deze ladiesday nog heel lang gezellig. Voor herhaling vatbaar! MvdW Opstelling AFC: Youssef El Abdellaoui, Marien Willemsen, Jasper de Haer, Randel Shakison ('45 Daan Sutorius), Mitchell Theuns, Jona than Richard, Mallqui Cabezas Narvaez, Melvin Grootfaam, Koen Bosma ('55 Edip Biberoglu), Matthijs Jesse. 13

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 15