AFColumns Aangeboden: scheidsrechter bij AFC XXS Louis van Gaal: "Wij hebben er nog op getraind 18 november 2015 94e jaargang nr. 4 Het scheidsrechterscorps bij AFC heeft een langjarige traditie van kwaliteit, sportiviteit, respect en vriendschap. Samen proberen wij alle wedstrijden van AFC op een waardige en eerlijke manier te leiden en op die manier de sportieve eer van AFC hoog te houden. Binnen het District West I geldt AFC dan ook al jaren als voorbeeld voor vele andere verenigingen waar het gaat om de scheidsrechtersza- ken. Wij zijn op zoek naar een aantal nieuwe collega's om ons team te versterken. Wat bieden wij? Allereerst een BOS-cursus, die vanzelfsprekend wordt betaald door AFC. Zodoende leer je op een gedegen manier het vak van scheidsrechter. Vervolgens word je binnen het team van de AFC-scheidsrechters opgenomen en word je zodoende gecoached in het opdoen van de nodige ervaring voor junior- en seniorwedstrijden. De collega scheidsrechters zorgen ervoor dat je je thuis gaat voelen in de kleedkamer van de scheidsrechters en dat je je vertrouwd zult voelen in je nieuwe rol. AFC prijst zich gelukkig met een Bestuur dat de scheidsrechterszaken altijd hoog in het vaandel heeft staan (geen vanzelfsprekendheid bij voetbalclubs!) en een actieve scheidsrechterscommissie die zorgt voor een goede organisatie en planning, maar ook voor voldoende gezel ligheid en sfeer tussen de scheidsrechters onderling. Wie scheids is bij AFC is onderdeel van een team en wordt gedragen door de vereni ging. Als jij denkt dat het iets voor jou is om je verder te bekwamen in je leidinggevende kwaliteiten, meld je dan aan op het e-mail adres: fcjuch@msn. com Scheidsrechter zijn bij AFC: een leuke manier om verder betrokken te raken bij onze club! Bijdragen van de afgelopen 5 weken. De columns hebben eerder op onze website gestaan. Column 23 oktober 2015door Michael Parsser Stel je voor: je zou maar enorm van voetbal - en ook nog eens van een stukje gezelligheid houden. En als die 2 hobby's samen komen, ben je écht helemaal in extase. Vervolgens word je geboren in september 1988. Exact 3 maanden nadat het Nederlands voetbalelftal de enige hoofdprijs ooit behaald heeft, met als gevolg dat het grootste en gezelligste feestje ooit plaats vindt in Nederland. Dan ben je inderdaad, ik hoor het u denken, een ontzettende pechvogel. Het gebeurde uw scribent. Vanwege bovenstaande, voor de rest van deze column volkomen nutteloos feitje, is het beste, meest uitgebalanceerde Nederlands Elftal dat ik ooit heb zien spelen het elftal uit 1998 en 2000. Het elftal dat met basisspelers als Van der Sar, Reiziger, Stam, Frank de Boer, Numan, Ronald de Boer, Cocu, Davids, Overmars, Kluivert en Berg kamp zeker Europees óf Wereldkampioen had móéten worden. Dit gebeurde niet. Een laatste kans op een grote prijs voor die generatie, zo bleek. Het team wist zich niet te kwalificeren voor het WK 2002 in Japan en Zuid-Korea en speelde een uiterst moeizame kwalificatie reeks voor het EK 2004 in Portugal. Het team van toenmalig bonds coach Dick Advocaat speelde nog steeds met vrijwel dezelfde namen als het team van '98. Gevestigde namen als Frank de Boer en Patrick Kluivert stonden onder druk en het Nederlandse volk smeekte om vernieuwing. Spelers als Arjen Robben, Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder stonden op het punt van doorbreken, maar de twijfels waren er nog steeds. Waren deze nieuwe spelers goed genoeg of absolute wereldtop, zoals de vorige generatie? Het was november 2003. Het Nederlands elftal speelde als laatste redmiddel om het EK 2004 te halen een Play-Off tweeluik tegen Schotland. Uit in Schotland, op Hampden Park, had bondscoach Advocaat, ondanks de roep van het Nederlandse volk om Sneijder en Van der Vaart, toch vastgehouden aan de gevestigde namen. Het Nederlands Elftal verloor, met 1-0. De kritiek barstte los, twee eind- toernooien achter elkaar missen zou een ramp zijn voor het Neder lands voetbal. Advocaat móést zijn twijfels over de talenten Sneijder en Van der Vaart aan de kant zetten en de jonkies een kans geven. Hij luisterde en stelde, als laatste redmiddel, de jonkies Sneijder en Van der Vaart op als aanvallende middenvelder. Het was de jongste van de twee, Wesley Sneijder, die vol branie op het veld stond. Hij nam het Nederland Elftal bij de hand en nam voorgoed de twijfels weg rond om zijn talent. Met 1 goal en 3 assists schoot hij Nederland naar het EK, gaf hij het Nederlands volk een sprankje hoop, een geweldige avond en men wist het zeker: Wesley Sneijder wordt absolute wereld top. Column van 30 oktober 2015 door Robert Duis Opmerkelijke uitspraak van onze bekendste voetbal-coach in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal. Dat wil zeggen voor de huidige generatie, immers de ouderen onder ons denken dan natuur lijk aan Rinus Michels. Rinus Michels, ooit vier (4) weken coach van de AFC en wel met de mooie cijfers: 8 uit 4! Jaom dit dan weer goed te kunnen begrijpen vroeger kon je maar twee (2) punten verdienen bij een overwin ning. Een van zijn beroemde uitspraken, nadat een enthousiaste jour nalist hem vroeg: "Mijnheer Michels, waarom verving U de gebles seerde Swart door Suurendonk?" Michels: "Mot ik dan met 10 man verder?" De journalist heeft toen een andere baan gezocht. Terug naar het onderwerp: "Wij hebben er nog op getraind...!" Een opmerking welke wij van de "allesweter" niet verwachten. Immers niet op "alles" kan "getraind" worden.. sterker: "Hoe meer een speler daar op oefent, hoe groter de kans dat het steeds minder goed gaat!" Ik bedoel het nemen van strafschoppen en verwijs dan maar even voor het gemak naar mijn column: "Messi mocht blijven". (Daarin wordt beschreven dat Messi van zijn laatste 10 penalties er maar liefst 5 miste) U heeft het allemaal gevolgd: Manchester United uitgeschakeld in de Engelse beker door een lager geklasseerde voetbalclub na het missen van te veel penalty's. Een strafschop nemen is "emotie". Heeft niets te maken met "gezond verstand" en/of voorbereiding. Ander voorbeeld: SV Excelsior'31 (Rijssen) wint van Excelsior (Rotterdam). Een amateurhoofdklasser wint van een eredivisionist met 4-3. Een amateur-voorhoede blijkt in staat een "professional defense" liefst vier (4) keer te verschalken. Heer van Gaal: Wie beter dan U, kan weten: dat op "Emotie" niet te trainen valt! Robertduis1936@gmail .com 9

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 11