\VV M edische com missie S. AFC. Website van het Jaar' ons vlaggenschip. Namens de AFC betuigen wij onze deelneming aan de naaste familie. AFC-Ridder Henk de G root verblijft in het Theresia Oord in Ou derkerk aan de Amstel. ^Willem de Jong bezoekt Henk namens de Biljartclub regelmatig. Wi llem vertelde mij dat het redelijk goed gaat met Henk en dat iedere vrijdagmiddag AFC-R idder Rob de Jong bij zijn oude vriend Henk op bezoek gaat en adat er dan steeds geklaver jast wordt en dat Henk dit nog heel goed onder controle heeft. In het verleden waren Henk en Rob samen met de overleden AFCers Dick van der Klaauw en H ugo Wal ker altijd op de clubavond aan het kl a- verjassen. Henk laat via Wi llem de Jong alle bekenden groeten. J ohan de Die Tim Krul, slachtoffer van kunstgras? Er is reeds veel gezegd omtrent de vóór en nadelen van kunstgrasvel den. De voordelen zijn talrijk; duurzamer dan gras, weinig ongewenst effect, maar bovenal onder alle weersomstandigheden nagenoeg (bij onweer en bliksem dus niet) continue te bespelen. Ook bij ons AFC waarbij op de weekends zelfs de laatste wedstrijd nog rond 18.00 uur is gepland. De kunstgrasmat is in Amerika reeds standaard in Baseball en American Football en ook wereldwijd is hockey op kunstvezels niet meer weg te denken. Echter in Europa blijft men in het algemeen, maar in Nederland in het bijzonder nog altijd sceptisch omtrent dit fenomeen. Elk type ondergrond vereist nu eenmaal specifiek schoei sel. Keeper Tim Krul kan er nu van meepraten. In de 80"e minuut tijdens de wedstrijd Kazachstan Nederland (1-2) kwam hij tijdens een nagenoeg eenvoudige sprong naar de bal zeer ongelukkig neer en vertoonde zijn standbeen geen glijmoment. Het kunstgras gaf niet toe en het standbeen stond geblokkeerd. De totale bewegingsomv ang van zijn knie, kracht en massa van het bovenlichaam werd hem fataal. De knie. Het kniegewricht wordt gevormd door drie botten, het dijbeen, scheenbeen en de achterzijde van de knieschijf. Het geheel is bekleed met verend kraakbeen. Verder zorgen de beide menisci voor de nodi ge stabiliteit. Het geheel wordt omgeven en versterkt door de knie kapsel en een collateraal bandapparaat. Binnen de knie bevindt zich de achter- en voorste kruisband. Deze zorgen ervoor dat in elke stand het onder- en bovenbeen ten opzichte van elkaar op de juiste plaats blijven. Samen met de grote spiergroepen wordt gezorgd dat de knie beweging binnen de anatomische grens blijft. Bij enkele van onze AFC -leden en zeker bij Tim Krul gebeurde dat helaas niet. Werke lijk een nachtmerrie. Eerste hulp werd geboden, immobiliseren, ijs en drukverband om zwelling tegen te gaan. In dit geval wordt de dag daarna een scan gemaakt om de omvang en ernst te bekijken. Een gescheurde voorste kruisband (VKB) zal nooit spontaan genezen en zal er altijd een forse speling resteren. Een stabiliserende operatie, veelal door gebruik te maken van eigen weefsel zal noodzakelijk blijken, aangevuld met spierversterking van omliggende dijbeenmus" culatuur. Een proces dat ondanks alles enkele maanden begeleid trainen betekent. Is een dergelijke zware knieblessure te voorko men? Het antwoord is neen. Echter voorkom oververmoeidheid en daardoor overbelasting, doe oefeningen met maximale dijbeenkracht, verder geeft een goede warming-up je een betere coördinatie en draag op divers ondergrond altijd het juiste schoeisel. Voor de onfortuinlijke Tim Krul komt dit advies helaas te laat en zit zijn club Newcastle United ook met de gebakken peren. De medische com missie. Lex Swaan (arts) tel. 06 53674434 Michael Olivieira (sporttherapeut) 06 21278122 Co G roszeNipper (sportverzorger) tel. 06 44352970 ^Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter 06-51050940 mail: wim.cro uwe l@xs4all.nl icheidsrechte rscommissie Aangeboden. scheidsrechter bij AFC Het scheidsrechterscorps bij AFC heeft een langjarige traditie van kwaliteit, sportiviteit, respect en vriendschap. Samen proberen wij alle wedstrijden van AFC op een waardige en eerlijke manier te leiden en op die manier de sportieve eer van AFC hoog te houden. Binnen het District West I geldt AFC dan ook al jaren als voorbeeld voor vele andere verenigingen waar het gaat om de scheidsrec htersza- ken. Wij zijn op zoek naar een aantal nieuwe collega's om ons team te ve rste rken. W at bieden wij? Allereerst een BOS- cursus, die vanzelfsprekend wordt betaald door AFC. Z odoende leer je op een gedegen manier het vak van scheidsrechter. Vervolgens word je binnen het team van de AFC -scheidsrechters opgenomen en word je zodoende gecoached in het opdoen van de nodige ervaring voor junior- en seniorwedstrijden. De collega scheidsrechters zorgen ervoor dat je je thuis gaat voelen in de kleedkamer van de scheidsrechters en dat je je vertrouwd zult voelen in je nieuwe rol. AFC prijst zich gelukkig met een Bestuur dat de scheidsrechterszaken altijd hoog in het vaandel heeft staan (geen vanzelfsprekendheid bij voetbalclubs!) en een actieve scheidsrechterscommissie die zorgt voor een goede organisatie en planning, maar ook voor voldoende gezel ligheid en sfeer tussen de scheidsrechters onderling. Wie scheids is bij AFC is onderdeel van een team en wordt gedragen door de vereni ging. Als jij denkt dat het iets voor jou is om je verder te bekwamen in je leidinggevende kwaliteiten, meld je dan aan op het e-mail adres: fcjuch (@m sn.co m Scheidsrechter zijn bij AFC: een leuke manier om verder betrokken te raken bij onze club! Obstr u ctie Obstructie: binnen en buiten de 16 is een indirecte vrije trap. Met obstructie wordt bedoeld: een handeling door een speler die de bal niet kan of wil spelen. Hierbij gaat het zuiver om een tegenstander te belemmeren in diens loop. Dat er toch lichamelijk contact ontstaat is bijkom stig De obstructie is een specifieke soort overtreding. Men spreekt van een obstructie wanneer een speler zijn tegenstander de doorgang naar de bal belemmert wanneer de bal zich reeds voorbij de speler bevindt. De speler gaat alleen nog in de weg lopen van zijn tegenstander om dat hij zelf niet meer bij de bal kan. Volgens de regels volgt uit een obstructie altijd een gele kaart voor de overtreder. En:er bestaat een wezenlijk verschil tussen obstructie en blokkeren. Bij blokkeren en het breed maken vindt lichamelijk contact opzette lijk plaats. nl genomineerd voor

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 5