In de sportbijdrage van Het P arool d.d. 7 september jl. was naar aanleiding van de overwinning tegen TEC (3-2), met een doelpunt in de blessuretijd,een uitgebreid verslag opgenomen met als kop "AFC droomt toch al van tweede divisie". O p onze website kunt u van dit artikel kennisnemen. Op zaterdag 19 september jl. werd de thuiswed strijd tegen OJC Rosmalen met 3-1 gewonnen en een week later liepen wij tegen de Kon.HFC met 2-0 onze eerste nederlaag op. Op 27 september jl. werd de belangrijke uitwedstrijd tegen WKE in Emmen met 3-1 gewonnen, welke uitslag wij een week later thuis op Goed Genoeg tegen de Treffers met een overwinning ook behaalden. Zondag 11 oktober jl. verloren wij de uitwedstrijd tegen HBS ver diend met 3-1 en afgelopen zondag speelden wij thuis tegen EVV, welke wedstrijd eindigde in een 0-0 ei ndstand. Ons vlaggenschip staat na het afgelopen weekend op de 2e plaats en speelt zondag a.s. voor de districtsbeker tegen 2e klasser Legmeervogels. Voorts staat ons 2e elftal in de reserve Hoofdklasse op de 1e plaats en ons Zaterdag 1 elftal op de 3e plaats. Namens de AFC onze complimenten aan de desbetreffende spelers en trainers. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Sch akel kunt u verslagen lezen van de hand van ons Erelid en oud-voorzitter M achiel van der W oude De bekerwed strijd tegen FC Em men werd met 2-0 verloren. De krant De Tel egraaf heeft sinds kort op de maandag een speciale amateurbijlage met aandacht voor de resultaten van de clubs in de regio Am sterd am. H et Parool heeft soms een leuk artikel maar over het weekend van 4 oktober jl. en 11 oktober jl. waren de uitslagen van de Topklasse niet te vinden. Wel schreef Het Parool op 23 se pte m- ber jl. een uitgebreid artikel over de met 3-2 verloren wedstrijd voor de KNVB beker tegen FC. Emmen met als kop Aarzelend AFC nog dicht bij stunt tege n Emmen. Dat een krant als de Volkskrant op de maandag niets over het top- amateurvoetbal weet te vertellen is mijn inziens ook niet te begrijpen. Toen een oud medewerker de redactie van de Volkskrant benaderde was het antwoord dat er ook geen uitslagen van de biljartwedstrijden werden vermeld. AFC-Ridder A rthur Re dderi ng moet op maandag 26 oktober a.s. een ingrijpende operatie ondergaan, na een uitvoerig medisch onder zoek blijken vier rugwervels beschadigd te zijn. Fysio begeleiding is daarvoor noodzakelijk. Namens AFC zenden wij onze wensen voor een spoedig herstel. AFC-Ridder Henk de G root verblijft in het Theresia Oord in Ou derkerk aan de Amstel. ^Willem de Jong bezoekt Henk namens de Biljartclub regelmatig. Wi llem vertelde mij dat het redelijk goed gaat met Henk en dat iedere vrijdagmiddag AFC-R idder Rob de Jong bij zijn oude vriend Henk op bezoek gaat en adat er dan steeds geklaver jast wordt en dat Henk dit nog heel goed onder controle heeft. In het verleden waren Henk en Rob samen met de overleden AFCers Dick van der Klaauw en H ugo Wal ker altijd op de clubavond aan het kla verjassen. Henk laat via Wi llem de Jong alle bekenden groeten. Steven Kleinveld speler van de zondag A2 heeft zijn been gebroken tijdens een wedstrijd van zijn team. Douwe Boonstoppel, speler van de zondag C2, is hetzelfde overkomen, ook zijn been gebroken. Beide spelers wensen wij een spoedig herstel toe. Zilveren Ploeger Alphons Böggemann, in Amstelveen zeer actief in vele functies, ontving ter gelegenheid van de viering van het 25 jarig jubileum als voorzitter van de Ondernemersvereniging Amstelveen uit handen van burgemeester M irjam van t Veld de bronzen leg penning van de gemeente Amstelveen. Namens de AFC o n ze we lge- meende gelukwensen met de onderscheiding. Op maandag 12 september jl. hield ons AFC-Vriendelijk bedrijf Brasserie Paardenburg in Ouderkerk aan de Amstel (eigenaar ons lid Jan Se meins), naar aanleiding van een renovatie, een open huis. Ondergetekende had het genoegen hierbij aanwezig te zijn en was onder de indruk. Op vrijdag 9 oktober jl. opende de Telegraaf met een artikel ama teurvoetbal verzet zich fel tegen de komst van de Tweede Divisie met als kop "Muiterij tegen KNVB". De voorzitter van de Kon. HFC, Gert-Jan Pruijn, werd uitgebreid aan het woord gelaten over het ongenoegen van een groot aantal oudere verenigingen over de plan nen van de KNVB om in het seizoen 2016-2017 een nieuwe tweede divisie te starten. Onze voorzitter Ad Westerhof, Erelid M achiel van der W oude en Lid van Verdienste Jack van Gelder zeggen ook in het bewuste artikel dat zij niet enthousiast zijn over de mening van de KNVB. De KNVB zal op korte termijn toch met een duidelij ke mening moeten komen daar duidelijk is dat de KNVB totaal geen aandacht geeft aan de belangen van het amateurvoetbal. De dag daar op las ik in de zelfde krant een artikel over de klassieke veteranen van de oudste voetbalclubs van Nederland. Gesteld wordt dat er bij de desbetreffende onderlinge wedstrijden geen grensrechters nodig zijn, en wie twee minuten na het laatste fluitsignaal nog chagrijnig is over een nederlaag, in deze "wilde" geweldloze voetbaloase niets te zoeken heeft. In dit uitgebreide artikel van de Telegraaf wordt dan ook uitvoerig ingegaan over deze al jarenlange situatie. Namens onze club worden in dit artikel geciteerd ons voorzitter Ad Weste rhof en Erelid Kees Gehring, Lid van Verdienste Jack van Gelder en Nobelprijswinnaar André ^Vijnand die allen jaren hebben gevoet bald bij de klassieke veteranen van onze AFC. Een erg leuk artikel over de zienswijze van de oude clubs. Ons Erelid, Lid van Verdienste, AFC-Ridder en drager van de Gouden Bal Marcel Koster vierde op 15 oktober jl. zijn 80e verjaar dag en werd op deze heugelijke dag in de vroege morgen thuis verrast door een aantal vrienden van de AFC met een verrassingsontbijt Het was een aangename surprise voor Marcel en Ellis. Op vrijdag 6 november a.s. vindt weer de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg plaats. De leden die lid zijn van dit genootschap zijn inmiddels uitgenodigd, en op deze avond zullen weer een aantal nieuwe leden worden geïnstalleerd. De organisatie is weer in de ver trouwde handen van voorzitter Frank Reddering, Hans Honsdrecht en Edwin Geluk. Op maandag 19 oktober jl. is weer de Herfst2 daagse van start ge gaan. Hulde aan de jeugdcommissie en daarbij actieve trainers. In mijn vorige column vertelde ik u van de actieve leden, die op de vrijdag voor de thuiswedstrijd er voor zorgen dat er bij deze wedstrij den een programmaboekje kon worden verkocht aan de aanwezigen. Nu wil ik even uw aandacht vragen voor de leden die zondag bij de kassa werken om te trachten wat entreegeld binnen te krijgen. Deze leden zijn Frank Bouman, Hans Honsdrecht en Ron S usan, en dat wilde ik u toch even laten weten. Ons jongste bestuurslid Bob Geh ring en zijn partner Edmee Hab- bema kregen onlangs een zoon met de naam Jimmy. AFC hoopt dat over 20 jaar Jimmy weer na zijn grootvader Kees, zijn vader Bob en oom Robert als een nieuwe Gehring weer in ons vlaggenschap zal spelen. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Recent overleed op de nog jonge leeftijd van 67 jaar tijdens zijn vakantie in Italië M arcel Groenewoud, vader van de bij onze vereniging vaste gast M athijs Groenewoud van de Stichting Am- sterdamsch Voetbal. Marcel was in het verleden voorzitter van Blauw Wit en al jaren een vaste supporter bij de thuiswedstrijden van

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 4