1 -4 derhalve, en AFC is ook na zes wedstrijden nog ongeslagen op sportpark Grote Geert. De winst vandaag is een knappe prestatie van een ploeg die als collectief zeer goed presteerde. Naast Edip, zijn er nog veel meer uitblinkers te noemen, zoals de onverzettelijke Marc van den Boogaart, Daan Sutorius, captain Magid Jansen, Marien W, llemsen, noem maar op. Hopelijk valt de blessure van een andere uitblinker, Koen Bosma, een beetje mee. Met deze fraaie overwinning, die tussen 15.45 en 16.15 uur de virtue le koppositie opleverde, was de busrit naar Amsterdam een makkie. Het was weer een heerlijke voetbaldag. Opste lling AFCL a szlo Sa ndor, M arrien IWillemsen, Jasper de H aer (74. Geoffrey Galata G uido Moelee, M ark van den Boogaart, Mitchell Theuns, Daan Sutorius, Koen Bosma (45. Math ijs Jesse Magid Jansen©, Edip Biberoglu, Melvin Grootfaam (81. Jonathan Rich ard MvdW 4 o kto ber 2015: AFC - De T r e ffe rs 3 - 1 AFC is na winst op De T reffers de nieuwe koploper In een zeer aantrekkelijke wedstrijd was AFC op sportpark Goed Genoeg te sterk voor De T reffers. Door deze vierde thuiszege op rij en het puntenverlies van de concurrentie pakt AFC na zeven wedstri j- den de koppositie in de Zondag Topklasse. Na de mooie overwinning in Em men op het tot dan toe ongeslagen WKE richt alle aandacht zich op De T reffers, dat vandaag bij ons op bezoek komt. Dit in de wetenschap dat koploper UNA gisteravond onverwacht op eigen veld onderuit is gegaan tegen EVV. A ls er hoogst waarschijnlijk de f! gewonnen wordt van de Groesbekers is AFC nieuwe koploper. Een aanlokkelijk perspectief! Maar een makkelijke opdracht is het niet. De T reffers beschikt zoals te doen gebruikelijk over een goede ploeg die na een wat tegenvallende competitie start ongetwijfeld alles uit de kast zal halen om op sportpark Goed Genoeg te winnen. Hoewel AFC en De T reffers op de ranglijst een flink stuk uit elkaar staan bedraagt het verschil na zes wedstrijden maar zeven punten, zoveel is dat niet. Zeker niet als je een goalgetter als ^Vesley Meeuwsen in de gelederen hebt, die overkwam van OJC Rosmalen. Zo wie zo heeft De Treffe rs de selectie voor dit cruciale seizoen flink onderhanden genomen. We tellen maar liefst 15 nieuwe gezichten, die de ook nieuwe trainer Anton Janssen tot een succesvol le eenheid moet zien te kneden. Dat is, zo wijzen de competitieresul taten tot nog toe uit, nog geen sinecure. Maar mogelijk betekent de wedstrijd van vandaag de ommekeer voor de Groesbekers. De Rood zwarten treffen wel een ander rood-zwart team dat in zeer goede vorm steekt. De selectie van trainer Bart Logchies straalt veel vertrouwen uit en boekte in de drie voorafgaande thuiswedstrijden de volle winst. Het gaat er, zoveel is duidelijk, vandaag om spannen. Pakt AFC de koppositie of vindt De Tr in A msterdam de weg omhoog Als de ploegen even voor half drie het zonovergoten veld betreden blijkt dat bij AFC P ieter Koopman na een weekje rust weer in de spits staat. Door zijn bij WKE opgelopen blessure is Koen Bosma niet beschikbaar. Bart Logchies kan ook geen beroep op Jonathan Rit- chard. De eerste tien minuten zijn niet al te opwindend. Het eerste belangrijke moment is het geblesseerd uitvallen van Mark van den Boogaart. Een flinke tegenslag, zo lijkt het, want Mark behoort week in week uit tot de uitblinkers. Voor hem in de plaats verschijnt Geof frey Galata tussen de lijnen, waardoor captain Magid Jansen naar het middenveld opschuift. De eerste kans is vervolgens voor AFC. Een voorzet van Melvin Grootfaam wordt door Pieter net over gekopt. Hierna laat Meeuwsen zich gelden maar een gevaarlijk schuiver verdwijnt naast het doel. Even later is er niemand van De Treffers om zijn puntgave voorzet vanaf de achterlijn af te ronden. De Groesbre- kers dringen in deze fase verder aan, maar worden hiervoor niet be loond. Integendeel. Een afgeslagen aanval bereikt via Magid Daan Sutorius die keeper Kornelis in de zeventiende minuut in de korte hoek verrast. 1-0! H et spel is nu op de wagen. De T reffers kiest uit drukkelijk voor de aanval, speelt achter één op één en is via Robert Mutzers en Koen Maertzdorf dicht bij de gelijkmaker. Die valt niet, vooral ook door het uitstekende keepen van Laszlo Sandor, en het daadkrachtige verdedigen van Jasper de Haer en Geoffrey Galata. Aan de andere kant krijgt onze aanval een hoop ruimte en daar profi- teert Melvin bijna van. Dit keer laat Kornelis zich niet verrassen. Daan maakt in deze fase bijna zijn tweede doelpunt na een pass van Magid, maar zijn schot mist het doel op een paar centimeter. De strijd gaat verder en op het middenveld gaat Magid iets te fel naar de zin van de scheidsrechter voor de bal. geel! Inmiddels is Edip Biberoglu zich steeds meer met het spel gaan bemoeien met alle gevaar voor De Treffers van dien. Vlak voor rust wordt een voorzet van Edip door Robin Janssen binnen het strafschopgebied voor iedereen zichtbaar met de hand tegen gehouden. Een loepzuivere penalty, maar tot ieders verbazing denkt de scheidsrechter en de op 10 meter afstand staande assistent-scheidsrechter daar anders over. De rust gaat derhalve in met een 1-0 voorsprong voor AFC. Na de wel verdiende rust schiet AFC uit de startblokken en is via Daan en Edip direct gevaarlijk. In de 51e minuut is het wél raak na een 'give' (Melvin) and 'go' (Edip)' uit het boekje. Melvin bekroont deze combinatie en AFC lijkt op rozen te zitten. 2-0! M aar de Groes- brekers geven de moed nog niet op. Af en toe is het knap gevaarlijk voor het doel van Laszlo, maar onze keeper weet van geen wij ken. De T reffers valt aan, meestal met lange, hoge ballen, AFC loert in deze fase op een snelle uitval. De dynamiek is hierbij groot, want ook Mitchell Theuns en Guido Moelee verschijnen voor het doel van Kornelis. Een overtreding van Jasper kost hem geel en even later komt Randel Shakison voor Jasper in het veld. Maar nog vóór deze wissel wordt de wedstrijd in de 63e minuut beslist. En weer weet Daan alle aandacht op zich te vestigen door de vrije trap rand straf schopgebied feilloos achter Kornelis te krullen. 3-0! H et laatste kwart van de wedstrijd probeert De T reffers nog van alles om de Groes- beekse eer te redden en stapelen de kansen zich op. Maar de ballen vliegen meestal hoog over of, het wordt eentonig, staat Laszlo op de één of ander manier zeer effectief in de weg. Toch wordt het in 84e minuut nog 3-1 als een slordigheidje in onze defensie uitstekend wordt afgerond door W elsey M eeuwsen. Daarbij blijft het en als scheidrechter Steeg de wedstrijd beëindigt is AFC de trotste koploper van de Zondag Topklasse. Na zeven wedstrijden staat ons eerste dus met een tussenpoos van een jaar degradatievoetbal weer bovenaan en dat is een schitterende pres tatie. Onze jongens spelen echt goed als collectief, maar aan uitblin kers is ook geen gebrek. Wat is het dan toch ontzettend jammer dat niet veel meer toeschouwers hier getuige van zijn. Van de razendsnel le en soms subtiele acties over de vleugels van Melvin en Edip, de splijtende passes en de wonderbaarlijke vrije trappen van Daan, de rushes van Marien en de onverzettelijkheid van Geoffrey en Jasper, om maar eens wat te noemen, en dan heb ik nog niet over de parades van Laszlo en de power van Mag id. Dat alles wil je toch niet missen?! Gelukkig komen er nog 11 thuiswedstrijden. Ons eerste verdient minstens 4.000 toeschouwers per wedstrijd. Dat wordt hopelijk drin gen geblazen. Opste lling. Laszlo Sa ndor, M a rie n Wille msen, Jasper de H aer (63. Randel Sh a kison G uido Moelee, Ma rk van den Boogaart (11. Geof frey Galata), Mitchell Theuns, Daan Sutorius, Ma gid Ja nsen Edip Biberoglu, Pieter Koopman, Melvin Grootfaam (73. Mathijs Jesse). MvdW Stand AFC er 4 oktober 16 17-9

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 12