V Rosmalen heeft wel de grote pech dat captain en oud-prof F rank van Mosselveld in de 30e minuut met een blessure moet uitvallen. De ongewijzigde ploeg van Bart Logchies begint sterk aan de tweede helft. Een mooie voorzet van Pieter kan Daan Sutorius net niet verzil veren en even later dwingt Daan keeper Van Boxtel tot een mooie redding. Daarna neemt het team van trainer Dennis Dekkers het initia tief over en is in deze fase o.a. gevaarlijk via een knal van Tim Strij- bosch die in de tweede helft is ingevallen bij de Rosm alenaren. Nog een half uur te spelen en nog steeds is er niets beslist. Logchies brengt nu vlak na elkaar Jonathan Richard en Koen Bosma in het veld voor Jasper de Haer en Pieter Koopman. Magid gaat een linie naar achter en hoe het ook komt, AFC begint na deze wissels volop te draaien. Er is beweging, de passes komen aan en plotsklaps ligt de defensie van OJC Rosmalen hevig onder vuur. In de 63e minuut is het al raak als man of the match Melvin Groot- faam stijlvol door de OJC -defensie slalomt en Edip Biberoglu de voorzet onhoudbaar intikt. Een minuut laat staat Melvin ook aan de basis van het tweede doelpunt. Zijn pass bereikt Koen Bosma die Daan alleen voor keeper Van Boxtel zet. De onhoudbare knal hoog in het net is een juweeltje. Hierna mist OJC Rosmalen een goede kans op 2-1 en wordt Koen in het strafschopgebied gevloerd na een slimme pass van Jonathan. 100% een penalty, zou je denken, maar scheid s- rechter Wesd orp ziet het anders. Koen krijgt in de 69e minuut toch zijn beloning voor zijn uitstekende invalbeurt door een steekbal van Daan doeltreffend in de verre hoek te schieten. 3-0, binnen 7 minuten op het bord gebracht, AFC op z'n best. Hierna proberen de Rosmalenaren nog van alles, zeker nadat Strij- bosch een fout van Guido Moelee doeltreffend in de 77e minuut heeft afgestraft. Maar in de 3-1 stand komt geen verandering meer, omdat onze defensie verder goed oplet en onze aanval de ruimte achter de OJC -defensie niet weet te ben utte n In de 91e minuut grijpt Koen na een sprint naar zijn bovenbeen en verlaat net voor het laatste fluitsignaal het veld. Hopelijk valt de blessure bijzonder mee. 22 se pte mber 2015: AFC - FC Emmen 2 - 3 Veer k rachtig AFC doet zich zelf in slotfase tekort AFC heeft zich dinsdagavond niet kunnen plaatsen voor de derde ronde van de KNVB -beker. Na een aantrekkelijke wedstrijd met twee gezichten kon FC E mmen met de hakken over de sloot Amsterdam verlaten met een 2-3 zege. Het regent nog volop als de teams AFC en FC E mmen iets voor vijf hun opwachting maken. Ondanks de herfstbuien ligt het veld er prima bij en kan het publiek zich opmaken voor een op het oog interessante bekerwedstrijd tussen de nummer drie van de Zondag Topklasse en de nummer zeven van de Jupiler League. Deze wedstrijd is een reprise van het bekerduel in 1983 toen de amateurs van vv Emmen in Dren te met 3-0 wisten te winnen van The Reds. Z ou FC E mmen (sinds 1985 BVO) 32 jaar later weer een makkelijke overwinning behalen? De laatste twee competitiewedstrijden thuis tegen RKC ^Waalwijk (6 1) en uit tegen NAC (2-2) laten in ieder geval zien dat het team van trainer Marcel Keizer de laatste weken goed op dreef is. Dat geldt ook voor de ploeg van AFC -trainer Bart Logchies die op een off-day na tegen Kon. HFC al sinds de start van de competitie goed voor de dag komt. Kan AFC misschien dan toch voor een stunt zorgen? Als scheidsrechter Lindhout voor het eerst fluit zien we dat AFC bijna met dezelfde basis begint als tegen OJC Rosmalen.Bijna, omdat Mitchell Theuns de licht geblesseerde Marc van den Boogaart ver vangt. Koen Bosma en Randel Shakison zijn door blessures ook niet inzetbaar. Jonathan Ritchard begint op de bank. Bij FC Emmen staat Dennis Telgenkamp in plaats van Marko Meerits tussen de palen. Nog voordat iedereen door heeft dat de wedstrijd begonnen is ligt de bal er al bijna in bij AFC. N a vijftig seconden maakt captain Magid Jansen hands op de rand van het strafschopgebied waarna Marnix Kolder de vrije trap keihard op de lat schiet. FC Emmen iS hierna all over the place'. De ene na de andere gevaarlijke aanval rolt op het AFC doel af en in de 10e minuut moet Jasper de Haer een inzet van Jurjan M annes van de lijn halen. De hierop volgende corner wordt door Marcel Seip hard ingekopt. De bal verdwijnt tussen het hoofd van Daan Sutorius en de lat in het doel. 1-0 derhalve en de Drentse storm houdt aan. Gelukkig weet Daan na een kwartier een tweede inzet van Seip van de doellijn te trappen. Hierna belandt de wedstrijd in rustiger vaarwater en komt AFC toe aan enkele tegenstoten via Magid en Edip Biberoglu, waarbij Pieter Koopman en Melvin Groot- faam in stelling worden gebracht. Doelpunten levert dit alles nog niet op. Aan de andere kant bezorgt de snelle van AZ gehuurde Raymond Gyasi onze defensie behoorlijk wat werk en moet onze keeper Laszlo Sandor vlak voor rust zijn niet geringe talent aanspreken om FC Emmen van een tweede doelpunt af te houden. Inmiddels is Geoffrey Galata geblesseerd uitgevallen. Magid verhuist een linie naar achteren en de ingevallen Mallqui Cabezas neemt zijn plaats in op het midden veld. Al met al een verdiende zege voor The Reds, daar waren 'vriend en vijand' het wel over eens. Tot stand gekomen in een korte, dynami sche fase waarin bijna alles lukte en de mooie combinaties elkaar opvolgden. Met vleugelspel waarvan je met volle teugen kon genieten en waarvoor je naar het voetbal gaat. Met de lastige wedstrijden die nu op het programma staan biedt één en ander beslist perspectief. We verheugen ons op het bekerduel tegen FC Em men aanstaande dins dag en de competitiewedstrijden tegen koploper WKE in Emmen en De T reffers op sportpark Goed Genoeg. Er is veel om reikhalzend naar uit te kijken. Op AFC: L aszló Sandór, Ma Wi illemsen J. asper de (59. Jonathan Ritchard), Geoffrey Galata, Guido Moelee, Jansen, Ma rk van den Boogaart (84. Mitchell Theuns), Daan us, Edip Biberoglu, Pieter Koopman (61. Koen B osma) en Grootfa a m MvdW H aer Magid Sutori- Melvin Het is rust en FC Em men staat door een bijzonder sterk beginoffen- sief verdiend met 1-0 voor. Als de tweede helft is begonnen blijkt al snel dat de bordjes zijn verhangen. AFC is nu de bovenliggende partij en is over de vleugels voortdurend gevaarlijk. Daan heerst op het middenveld en strooit met prachtige passes, Marien Win e m se n stoomt op de rechtervleugel steeds vaker op. Het Amsterdamse pu-

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 10