AFC. 'Website van het Jaar' M genomineerd K 1945-1946 Website van het Jaar Tot slot gaat Mathijs met de uitgenodigde David Endt en Stanley Menzo in gesprek. Als DWV'er heeft hij het in de 70 -er jaren vaak moeten opnemen tegen AFC. H et voelde volgens David als een wed strijd tussen kapitaal en arbeid, een hele ervaring! David heeft er plezierige herinneringen en vriendschappen aan overgehouden en komt nog graag op sportpark Goed Genoeg. Stanley Menzo is er na de winterstop als interim trainer in geslaagd het eerste van AFC in de Topklasse te houden. En topprestatie Stan ley heeft het graag gedaan voor de club waar hij al in de seizoenen 2003-2004 en 2004-2005 trainer was. Hij hoopt in de nabije toekomst weer aan het werk te gaan bij een BVO, maar zal AFC blijven volgen. Hierna is opnieuw het woord aan Ad Westerhof die David Endt en Stan ley Menzo de Persmap 2015-2016 als eerste uitreikt. Ad onder streept dat er weer veel tijd en moeite zitten in de totstandkoming van deze Persmap en dat je dat ook duidelijk kan zien aan de mooie vorm en de geweldige inhoud. Klasse! Grote dank aan het redactieteam bestaande uit Bobby Gehring, Ma- chiel van der Woude en André Wijn and, fotograaf Tom Poederbach, Herman de Rooij van drukkerij Palteam en de andere medewerkers waaronder Kees Gehring, die niet alleen met Hans de Bie en Gerard Trebert verantwoordelijk was voor de eerste Persmap in 1982 maar die 33 jaar later nog altijd een actieve bijdrage levert aan de totstand koming van de Persmap. Bobby Gehring dient nog een keer apart genoemd te worden, want in een heel drukke periode als jonge vader heeft hij bergen werken verzet om de Persmap te laten zijn wat het is: een prachtig portret van een geweldige club. MvdW A.F.C. met 4-2 en werd daarmee de enige echte Kampioen van de Tweede klasse in het seizoen 1945-1946. De daarna te spelen promotiewedstrijden waren geen succes en daardoor bleef A.F.C. gewoon in de Tweede klasse A K.N.VB., net zoals de vele jaren daarvoor. Ve le hoogtepunten zijn er voor mij geweest in A.F.C., bovengenoemde in het bijzonder. waarvan H oop in de toekomst er nog velen mee te mogen maken Hans de ^Vij Archiefcomm nl genomineerd voor V oor de Persr 2015 - 2016 z i e we b site Foto s. Arjan An deriesen. I am pioen eder jaar weer mijn bewondering na het verschijnen van weer een Persmap. Wedero m met veel plezier en aandacht gelezen. In de jaarlijkse verkiezing voor de website van het jaar is AFC nomineerd in de categorie 'SPORT'. En daar zijn wij heel erg trots op! De website van het jaar verkiezing is de ultieme publieksprijs die zich richt op de kwaliteit en inhoud van websites. Er zijn, naast AFC, nog 11 genomineerden in onze categorie. Dit zijn de websites van Ajax, AZ, FC G roningen, Feyenoord, Golf.nl, KNHB, KNVB, Leading Courses, SC Cambuur, Voetbal.nl en Wil lem II. AFC is dus als enige amateurclub in mooi gezelschap. Een mooi compliment aan alle betrokkenen binnen de club en alle leden voor hun bijdragen in de vorm van wedstrijdverslagen en (team)foto's. nieuwe Persmap Maar deze keer toch even met een kritische noot, mag dat En wel, mijn opmerkingen betreft het artikel "Negen kampioen schappen tussen 1895-2015. Daarin wordt iets te kort gedaan, het waren er niet negen, maar liefst dertien bij elkaar! Het boek 115 jaar A.F.C., samengesteld en uitgegeven door archivaris Rik de Boer, vermeld twaalf kampioenschappen, exclusief ons Landskampioenschap in 2013-2014! Mijn speciale aandacht betrof het gemis van het voor mij bijzondere kampioenschap van het seizoen 1945-1946. H ier over vermeldt de Persmap het volgende: "In het seizoen 1945-1946 ein digde A.F.C. gelijk met K.F.C. op de eerste plaats en moest er een beslissingswedstrijd in het Oly mpisch Stadion (voor 43.000 toeschouwers!) gespeeld worden. A.F.C. verloor met 4-3" Helemaal niet waar dus, ik was er zelf bij als 13 jarig jongetje net 2 jaar lid van A.F.C.( je moest toen tenminste 10 jaar zijn, om lid te mogen worden van een voetbalclub). Ik werd voor die bewuste beslissingswedstrijd uitgenodigd om als ballenjongen mee te doen, die beruchte zaterdagavond in het Oly mpisch Stad ion. Het regende pijpenstelen die dag en de sintelbaan waar je op moest staan, was veranderd in een brede moddersloot. Meerdere malen was er actie mijnerzijds om de bal terug te geven aan Henk Sonnevelt of aan de drie gebroeders ter Horst. In de pauze was het feest, de uitbetaling was daar voor gedane diensten in de vorm van een gevulde koek en een glaasje ranja! Maar toch even ter zake, de wedstrijd werd WEL gewonnen door U iteraard ook onze dank aan ons AFC V riendelijke Bedrijf Ata b ix Vanaf 28 se pte mber t/m 6 november gaat de ste mperiode van start, en wij hopen natuurlijk dat alle AFC -ers zullen stemmen. Bin nenkort volgt alle heldere informatie over hoe het stemmen in wer king g aat. De Website van het Jaar verkiezing is een initiatief van MetrixLab in samenwerking met diverse partners. Vorig jaar werd er meer dan 946.000 keer gestemd in verschillende categorieën. De winnaars worden in de nationale media bekendgemaakt. Bekijk hier alle genomineerde sites op alle verschillende gebie den. www.websitevan hetjaar.n l Ongeacht het resultaat zijn wij vereerd met de nominatie. En natuur lijk zoals het AFC betaamt: we gaan d'r voor edische com missie Arjen Ro rjen Robbeneen pechvogel Inmiddels revalideert Arjen Robben alweer bij zijn club Bayern M ün- chen. Een pechvogel zal je zeggen. M aar niets is minder waar. M et de slepende Hamstringblessure van de afgelopen W.K. nog op ons net vlies geeft op deze leeftijd onder hoog wedstrijdtempo, vaak aanlei- 2015

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 7