M I X E D P I C K L E S ingelegd door Wi llem (Pim) A driaansz (sinds 1976 nr. 389) w.adriaansz@ziggo.nl RENTREE Zoals hijzelf verwachtte begon Pickelaars seizoenopening op zondag 23 augustus j.l. bij de eerste (thuis-)wedstrijd van onze hoofdmacht tegen JVC Cuijk (3-1). Vanwege de perstafel is hij thuis tenminste anderhalf uur van tevoren aanwezig. Hij ac htte het dit keer raadzaam om extra vroeg van huis (in Castricum) te gaan in verband met de laatste Saildag, die bij de mogelijk geopende brug over de Zaan door een vloot pleziervaartui gen het autoverkeer langdurig in de file zou kunnen houden. Maar niets van dat alles. Pickelaar reed tot zijn verbazing ongehinderd rechtstreeks door naar Goed Genoeg, waardoor het een lange zit werd tot het begin van de slecht bezochte wedstrijd. De perstafel was nagenoeg persvrij en uitzicht op onze overdekte tribune, waarop een kwartier voor de aanvangstijd nog geen 10 toeschouwers zaten. ^Vaar waren al die wegblijvers? Mogelijk op het strand, waarvoor het goed weer was. Pickelaar schrijft nimmer wedstrijdverslagen, maar aanvullend merkt hij andere dingen op. Scheidsrechter S. de Brito Roque hield het bij overtre dingen vooralsnog bij kalmerende gesprekjes, maar toen bij charg es geen correcter gedrag meer volgde trok hij (in Pickelaars ogen terecht) tweemaal de rode kaart, na 31 mi nuten één voor Magid Jansen (AFC) en 7 mi nuten later één voor Shanon Carmelia (JVC C ui jk W aarna het zomaar ineens een sportieve wedstrijd werd. Hoe Pickelaar denkt over de rode kaart (niet voor het eerst) voor onze captain zegt hij hier niet, maar het laat zich uiteraard wel raden. CITAAT "Als sport verbroedert wordt het tijd, dat voetballers aan sport gaan doen" (Pim Pelaer, Nederlands chroniqueur 20 -ste en 21 ste eeuw) STAD UTRECHT Voor zover Pickelaar kon nagaan is in de klasse-afdelingen, waarin AFC uitkwam sinds pakweg de jaren 1950 er bijna altijd een Utrechtse club mede ingedeeld geweest. Veelal was dat Elinkwijk, maar ook incidenteel Velox, Hercules (en mogelijk nog een zeer beperkt aantal andere clubs), die bij AFC i ngedeeld waren. Dit zojuist begonnen seizoen telt zelfs twee Utrechtse clubs. Behalve Hercules nu ook Magreb 90, waar tegenover staat, dat Elinkwijk wegzakte. Maar Pickelaars ogen rijken zelfs nog verder terug dan de jaren vijftig. In de seizoenen 1942/1943 en 1943/1944 was het inmiddels niet meer bestaande DOS een tegenstander van AFC, die als tenue een zwarte broek had met een geel shirt, waarop een zwarte V, die (net als bij AFC) over de schouders en rug aansluitend doorliep. Voor zover Pickelaar weet bestaan er geen andere clubs meer met die versierende toevoeging. Pickelaar heeft zelf eens tegen DOS gespeeld, maar dat was als prille honkballer van Quick op het DOS voetbalveld, waar het publiek levensge vaarlijk dicht op zat. Pickelaars herinnering aan die wedstrijd in de toen hoogste eerste klasse is tot op de dag van vandaag onu itwisbaar gebleven. OUWE Vanwege de geringe afstand tussen spelers en publiek kon men elkaar over en weer goed verstaan, zodat ook de naam Pim bekend werd bij het publiek, in aantal toch al gauw boven de duizend. Maar als de 19 jaar jonge Pickelaar aan slag kwam brulde het Utrechtse publiek onophoudelijk, Ouwe Pim, ouwe Pim, ouwe Pim! D aar begreep hij uiteraard helemaal niets van en na afloop van de wedstrijd ging hij op onderzoek. Wat blee k? Ouwe Pim was een Utrechts jenevermerk! Onlangs was Pickelaar te gast bij een neef (van de kouwe kant), die zeer nabij Hercules woont. Waar hij overigens nooit komt en alcoholisch versnapert hij niets. Niettemin toch een aardige jongen, die na aanhoren van dit verhaal onmiddellijk de computer inschakelde. Het intermediair Ziggo bleek geen aanbeveling. Wel kwam hij de informatie tegen, dat Ouwe Pim vijf generaties was verkocht door een drankhand elaar, die niet meer bestond en dat schoot dus niet echt op. Pickelaars vraag blijft dus recht overeind. bestaat de Utrechtse borrel nog of niet meer? Zo die er nog wél is, dan rust Pickelaar niet eerder dan ervan geproefd te hebben. Dan kan hij eindelijk die wedstrijd uit 1943 afsluiten. ZOMER Zondag 30 augustus j.l. was ongetwijfeld de laatste zomerzondag van 2015. Pi ckelaar kan het weten, want hij kwam met zijn vaste plaats in de spelersbus (een soort maxi caravan met tafeltjes, keukenblok met koelkast en een grote rondzit achterin voor de selectiespelers). Onder dat keu kenblok bevindt zich een toilet, maar dat wist de niet meer vast ter been zijnde Pickelaar tot nu toe te mijden. Vanzelfsprekend heeft hij het hier over de rit betreffe nde de wedstrijd HSC21 AFC (1-1). Dat was geen beste voetbalpartij, maar dat kon ook niet, getuige de talrijke drinkpauzes in beide speelhelften vanwege de hoge temperatuur. Opmerkelijk bleek het feit, dat de wedstrijd werd opge nomen door RTV N oord-Holland. Blijkbaar heeft dat met geld te maken, maar gaat het Pickelaars begrip te boven. Hij verwachtte de aanwezigheid van Tom Swart, wonende in het nabije Neede en die was er dan ook. De AFC -ers Pickelaar en Tom hebben een goede, maar vreemde relatie. Zij zijn geen familieleden van elkaar, maar hebben wel eenzelfde nicht. Pickelaar en nicht van zijn moeders- en haar vaderskant. Tom en nicht van zijn vaders- en haar moederskant. Evenals de uitslag in het vorige seizoen kwam de Haaksbergse gelijkmaker in de slotminuut, maar naar Pickelaars oordeel mocht AFC met één punt toch nog van geluk spreken. PERS Pickelaar leest dagelijks twee papieren dagbladen. de Volkskrant en het Noord-Hollands Dagblad (editie Kennemerland). Het is bijna niet te geloven, maar in beide kranten ontbraken op 31 augustus j.l. de uitslagen en standen van zowel de zaterdag alsook van de zond ag topklasse! In algemene zin munten veel artikelen niet uit in taalgebruik. Hij reageert wel eens met e-mails aan media. In weerberichten stond steevast de zon schijnt geregeld. Pickelaar vroeg (waarschijnlijk met met anderen) wie heeft dat dan geregeld N u leest Pickelaar zo nu en dan schijnt de zon. En vooral in zijn streekkrant zijn taalfouten schering en inslag. Pickelaar noemt er drie. 1) D e vrouw wiens (Moet zijn wier) man. 2) Het parlement rekent het niet tot haar (moet zijn zijn) taak. 3) Het meisje, die (moet zijn dat). Pickelaar koestert zijn critici, waaronder Jan ^Vortel en Ben Slaap. Zij tikken hem indien nodig terecht op de vingers. Het moet ook hem alert houden. Helaas is overigens ook de AFC-Sch akel verre van foutvrij, maar daar bekommert niemand zich om.

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 17