Z B "PARIJS IS NOG VER1 AFC O14-1: D ondag in tikt! 1-2. Dit is normaal gesproken het moment dat een team los komt en het spel weer gaat bepalen, maar vandaag nog even nietwe gaan door met de handrem er op en er ontstaan aan de kant n Roda46 zelfs nog wat kansen. Maar goed, een goed team hoort nu eenmaal ook een slechte wedstrijd te winnen en dat moeten we onze B1 wel nageven. In de 75- minuut speelt Noah van Geenen de bal op Tristan die zichzelf de tijd gunt en de bal rustig en trefzeker het doel in werkt. 1-3. 3 minuten later is Tristan nog steeds scherp en maakt gebruik van een ongelukkige uittrap van de Roda keeper en laat de bal langzaam maar zeker het Roda doel inrollen om daarmee deze eerste competitiewedstrijd defi nitief te beslissen met een 1-4 overwinning. Met matig spel een prima overwi nning....als de de B1 van AFC op zijn best is de Sky echt de Limit! H et wordt zeker een mooi seizoen met dit team Het seizoen is begonnen! AFC O12-2 vs. A bcou de O12-1 Zaterdagochtend stonden we dan. Mét notitieblokje in de hand en gezonde wedstrijdspanning in de benen langs de lijn voor de eerste competitiewedstrijd van onze mannen van O12-2. We weten dat het dit jaar geen walk in the park gaat worden met allemaal sterke tegen standers in de poule. En dat werd direct duidelijk op deze eerste speel ronde tegen Abcoude O12-1. De eerste vijf minuten staan onze mannen direct onder druk. Geluk kig weet Ben een vroege doelpoging van Abcoude te keren. Een vlijmscherpe dieptepass van de linkshalf van Abcoude op hun rechts buiten wordt gelukkig en terecht buitenspel gegeven door het uitstekend leidende arbitraal trio. En, zoals we wel vaker gezien heb ben in de voorbereiding komen onze mannen sterk terug. Vooral sterspeler Horatio weet gedurende de eerste helft steeds vaker de weg naar voren te vinden aan de rechterkant, ondersteund van achteruit door bulldozer Liam. In de loop van de eerste helft vin dt het trio Amin, R uben en Horatio elkaar steeds makkelijker wat resulteerde in een aantal mooie kansen. Een fraaie lange pass van Horatio over de hele wordt helaas maar net over gekopt door onze sterke spits Elliot. En ook een paar minuten later weten we net niet te scoren als Elliot alleen voor de keeper komt. Ondertussen hebben onze mannen achterin onder leiding van Jesse en Floris - de boel redelijk onder controle. Er wordt zo nu en dan al echt op lijn verdedigend waardoor de lange spitsen van Abcoude weinig kansen krijgen. Een openingstreffer van onze mannen hangt in de lucht. Helaas zijn de laatste 5 minuten van de eerste helft voor Abcoude. En hoe. W ant met twee vrijwel identieke doelpunten gaat Abcoude met een 0-2 stand de rust in. De aanval over rechts wordt tweemaal fraai ingeschoten vanaf de rand 16. Waard oor onze sterke keeper tweemaal moet vissen. Een sterk spelend AFC wordt zo toch afgetroefd door een slimmer en vooral effecti ever Abcoude. De tweede helft begint aftastend. ^Veten onze mannen het tij te ke ren? Het lijkt erop dat spits Elliot iets meer als een nummer 10 speelt nu. Hij is goed aanspeelbaar en bedient Horatio twee keer goed op rechts, waar direct kleine kansen uit ontstaan. Onze dappere strijders Amin en Ruben strijden in het midden voor een kans, terwijl Finn vanaf links met zijn snelheid probeert een opening te creëren. Het eerste kwartier van de tweede helft wordt er echt hard maar sportief gestreden in een hoog tempo. Topscheids Ron fluit in de geest van de wedstrij d Een mooie aanval door het midden via Wik en Ruben en een schot van Amin leidt in de 53"* minuut tot een corner voor AFC die maar net over wordt gekopt door de kleine hoogspringer Ruben. Ook de vrije trap op de rand 16 door Amin mist op een haar het doel van Abco ude. Helaas zijn ook in de tweede helft de laatste vijf minuten voor Ab Coude. Want in de 58ste minuut slaat het noodlot weer toe. Uitverde digen door het midden en het daarop volgende balverlies leidt tot de 0-3 en één minuut later moet onze Ben voor de vierde keer grabbelen na een fraaie lob in de linkerbovenhoek. Ondanks deze tegenslag laten onze mannen de kop niet hangen. Ruben passeert drie man langs de lijn, dribbelt naar binnen en schiet met een laatste krachtinspanning de bal in de korte hoek. Helaas wordt deze fraaie poging door één van de verdedigers van de lijn gehaald en is de eindstand definitief 0-4. Deze eerste nederlaag was een flinke teleurstelling voor velen. De individuele kwaliteiten zijn er en er wordt door het coachende duo hard gewerkt aan het smeden van een team dat elkaar ook makkelijker weet te vinden op het veld. Die geoliede machine gaat er zeker komen met zulke kanjers, zowel binnen als buiten de lijnen. Dit was pas de eerste wedstrijd van het seizoen. Om met Joop Zoetemelk te eindigen. "Parijs is nog ver." Verslag deze week door Gijs de Bruin (vader ^Wik roomstart. Na een goede oefencampagne met 3 leerzame wedstrijden waarin de jongens aan elkaar konden wennen was het vandaag eindelijk tijd voor de competitie. Een nieuwe pilot Onder 14 competitie die de KNVB dit jaar heeft geïntroduceerd zodat alleen 1ste jaar teams tegen over elkaar komen te staan. Het idee van de KNVB is om te voorko men dat jongens die nog niet de groeispurt hebben gehad niet tegen 2de jaar reuzen komen te staan. Vandaag ging die vlieger in ieder geval niet op want er zaten een paar hele ferme jongens in het team van ^Vaterwijk. Het begin en later bleek de gehele eerste helft was voor ^Vaterwijk. Het oude D1 team wat vorige jaar kampioen was geworden van de 1ste klasse vond elkaar makkelijk en de spelpatronen zaten er al goed in. AFC liep een beetje achter de feiten aan overigens zonder dat Water- wijk heel gevaarlijk kon worden. Toch was het ^Vaterwijk wat de score opende door knullig balverlies in de verdediging. We kregen de bal niet meer weg en vanaf de linker kant schoot ^Vaterwijk beheerst diagonaal in de lange hoek. 1-0. ^Vaterwijk speelde makkelijk en AFC kwam er moeilijk doorheen wat niet meer dan wat kleine kansjes, lees mogelijkheden, opleverde. De tweede goal van ^Vaterwijk volgde nadat de keeper van ^Vaterwijk de lange bal schoot en ons middenveld niet goed stond. De spits nam goed aan en via een voorzet van de linkerflank schoot de rechtsbuiten beheerst binnen. 2-0. Dit was ook de ruststand en tot dat moment zeker verdiend. Gelukkig zoals vaker afgelopen 3 wedstrijden stond er de 2de helft een ander AFC. Ve positioneerde ons beter en waren feller in de duels. Het was weer een wedstrijd maar wel met een 2-0 achterstand. AFC kreeg grip op ^Vaterwijk en nadat Dihailey mooi doorbrak op rechts en de bal voorgaf aan de vrijstaande Sohaib kon hij voor de aanslui tingstreffer zorgen. 2-1. De messen werden geslepen en AFC wilde meer, verdiende ook meer en ging op zoek naar de gelijkmaker. Na een mooie combinatie op links passte Sohaib naar Rijk die mooi geplaatst de keeper het nakij ken gaf. 2-2. Snel werd de bal door AFC uit het net gevist, want was er nog meer mogelij k? AFC wilde in ieder geval meer want ^Vaterswijk lag op de pijnbank. Op het middenveld kreeg AFC een vrije trap en Dihailey zag Igor vrij staan op rechts en speelde hem direct in zodat die vrij voor kon geven op Sohaib die wederom (slim!) goed positie had gekozen en zijn 2de kon scoren. 2-3. ^Vaterwijk moest nu komen maar de verdediging onder leiding van Lode stond zijn mannetje tegen het sterke aanval trio van ^Vaterswijk. Lode had een paar mooie reddingen en hield AFC overeind en ook de verdediging gaf geen centimeter ruimte. M et nog 20 mi nuten te spelen nam AFC een hoekschop op links en bal kaatste via een hoofd van de tegenstander in de voeten van Igor. Die dit buitenkansje beheerst afmaakte. 2-4 ^Vaterwijk was het kwijt vergat te voetballen en de keeper zocht nog een keer de lange bal naar de spits. Dit keer stond het middenveld wel goed en Ferid veroverde de bal en gaf een splijtende pass door het midden naar, de plaag voor ^Vaterswijk, Dihailey. Soepel omspeelde hij de keeper in de 1 op 1 situatie en schoot de bal in het lege doel. 2 5 De eerste, zwaar bevochten, overwinning was een feit en een feestje werd gevierd in de kleedkamer. Een mooi begin voor onze jongens tegen een sterk ^Vaterswijk. Aan vang competitie

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 13