Stichting? Het bestuur bestond uit de volgende leden: Naar aanleiding van het financiële verslag en de toelichting van de penningmeester worden de volgende opmerkingen gemaakt: Peter van den Dungen Jr.: Wat is het verschil in de werkelijke en begrote bedragen bij het Lieverdjesfonds. BH: dit heeft te maken met het feit dat er kosten rechtstreeks door het LF worden betaald en daardoor niet via AFC lopen Peter van den Dungen Jr.: Is een afkoopsom betaald aan Willem Leushuis? BH: Nee, maar doordat wij zijn overeenkomst hadden opgezegd waren wij verplicht zijn salaris door te betalen. Al met al zijn wij hier wel goedkoper mee uitgekomen. Rob Duis: Geeft allereerst een compliment voor dit mooie rapport aan de penningmeester, maar vindt het wel verontrustend dat er zo veel geld uitgaat naar de A-selectie, waarbij hij memoreert naar vroegere tijden. Hij is van mening dat AFC moet oppassen voor het AGOVV-effect en waarschuwt voor het blijven voeren van een gezon de financiële huishouding. AW: het is de keuze voor spelen in de Topklasse, dit kost geld en verwijst daarbij naar andere clubs op dit niveau die veel en veel meer geld uitgeven. Hans Elias: tijden zijn veranderd, er mag iets tegenover staan Fred ten Nijenhuis: Waarom doet AFC niet het eerste in een aparte AW: AFC heeft voor dit model gekozen. Kees Gehring merkt op dat hij begrip heeft voor de zorgen van Rob Duis, maar dat er bij AFC geen sprake is van een AGOVV-model, omdat de spelers gefaciliteerd worden via de Stichting Keep Smiling, buiten de clubkas van AFC om en daarnaast constateert dat AFC anno 2015 financieel kerngezond is. Henk Bijlsma: Topklasse spelen zit een prijskaartje aan en memoreert dat hij 40 jaar lang betrokken is bij het eerste elftal en trots is op de wijze waarop AFC dit al sinds vele jaren organiseert. 7. Verslag van de kascommissie De secretaris leest de brief van de kascommissie voor. De penning meester wordt hierin décharge verleend. Benno ontvangt als pen ningmeester een warm applaus. Hij heeft in het afgelopen jaar, maar ook de jaren daarvoor uitstekend werk verricht voor de vereniging. 8. Verkiezing van het bestuur Ad Westerhof (voorzitter), Ronald Koster (secretaris), Benno Honsdrecht (penningmeester), Ernst Pieter Knupfer (2de secretaris), Lou Hekster (commissaris seniorenvoetbal), Milko Vinke (commissa ris TOPamateurs), Nicolaas van Ommeren (vicevoorzitter en commis saris Commerciële Zaken), Peter Dekker (commissaris Jeugdvoetbal), Bobby Gehring (commissaris P.P. E.) en Brian Speelman (commis saris Algemene Zaken). Allen zijn herkiesbaar. Voorzitter AW plaatst hierbij wel een opmerking. In een gesprek met penningmeester BH vorige week heeft Benno aangegeven dat door veranderde werkomstandigheden hij op korte termijn zijn werk als penningmeester wil beëindigen. Tot het moment dat er een geschikte opvolger is gevonden zal Benno zijn werkzaamheden voortzetten. Ad laat weten dat hij en zijn collega-bestuursleden dit betreuren. Erelid Kees Gehring vraagt het woord en complimenteert BH als kind van de club (met vader Hans Ridder van de club en zoon Sam voet ballend bij de jeugd)met zijn belangrijke werk als penningmeester en verzoekt hem om dit besluit in heroverweging te nemen. 9/10. Contributies seizoen 2014-2015 en vaststelling begroting 2015-2016 De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. 13 augustus 2015 94e jaargang nr. 1 Het bestuur stelt voor de contributies voor het seizoen 2015-2016 met de afgeronde inflatiecorrectie (1,1% YOY) te verhogen en als volgt vast te stellen: voorstel Seizoen 2015-2016 2014-2015 Senioren 385,00 380,00 Senioren 18 t/m23 jaar 340,00 335,00 Senioren boven 60 jaar 225,00 222,50 Jeugdleden 330,00 325,00 Jeugdleden selectie (A1 t/m D1) 380,00 375,00 Jeugdleden Eredivisie 200,00 200,00 Heeren Divisie 157,50 155,00 Donateurs wordt verzocht minimaal 121,= te betalen. Toeslag voor betalen na 1 oktober 50,00 Entreegeld nieuwe leden 50,00 Nieuwe leden zijn eerst speelgerechtigd na betaling voor 1 augustus 2015 van de verschuldigde contributie en indien van toepassing en treegeld en overschrijvingskosten. Ook komend seizoen worden er GEEN acceptgiro's verzonden. Alle leden en donateurs die geen automatische incasso machtiging hebben afgege ven, worden geacht de contributie op eigen initiatief per bank te voldoen. Alle gegevens zijn te vinden op de website onder: CLUBINFO Contributie 2015-2016. Max Flam was/is van mening dat het aankomende seizoen geen ver hoging zou worden doorgevoerd en dat de 0-lijn zou worden gehan teerd en vraagt om deze verhoging niet door te voeren. Bij de zondag senioren teams zou veel onrust bestaan over de hoogte van de contri butie en wat de spelers ervoor krijgen en zij zouden ook aandacht van het bestuur missen. BH: AFC is het waard en als je voetbal vergelijkt met andere sporten is het nog steeds relatief goedkoop. Voor senioren worden veel leuke evenementen georganiseerd zoals het Gelukkig Nieuwjaartoernooi en de Be Friends Cup plus voor ieder team is er behalve natuurlijk intrap- ballen een barkaart met een bedrag om te besteden aan de bar. AW: het bestuur is niet voor binding met de teams; daarvoor hebben wij juist als verlengstuk commissies met daarin steun van het ver antwoordelijke bestuurslid, in dit geval Lou Hekster. Daarnaast aan het aantal aanmeldingen, vorig seizoen 1.100 en dit jaar 900, is niet op te maken dat AFC veel te duur met haar contribu ties is. Meindert Huisman: een team met 18 spelers van Roda'23 (w.o. mijn twee zoons) komt naar AFC, juist omdat zij AFC zo 'n bijzondere club vinden. Vaststelling begroting Benno Honsdrecht geeft een korte toelichting op enkele in het oog springende begrotingsposten. Hans Elias vraagt waarom het Lieverdjesfonds niet opgenomen wordt in de begroting van AFC, waardoor er meer inzage is in deze geldstroom. BH: dit is nu eenmaal zo geregeld en heeft ook met BTW-technische aspecten te maken. De begroting wordt met inbegrip van de contributies door de vergade ring aangenomen. 11.Verkiezing Elftalcommissie A TOPamateurs. Zitting hebben Milko Vinke (voorzitter), Hans Hulst, Henk Bijlsma en Ron van Es. Allen zijn herkiesbaar. 12.Verkiezing Elftalcommissie B. Zitting hebben Patrick Reddering (voorzitter), Max Flam (secretaris) en Diederick de Mos. Allen zijn herkiesbaar. 6

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 8