13 augustus 2015 94e jaargang nr. 1 grasveld op veld 3, het nieuw te bouwen clubhuis dat,50% groter wordt dan het huidige clubhuis (financieel neutraal gebouwd voor de leden d.w.z. er zal geen contributie- verhoging volgen om het nieuwe clubhuis te realiseren, 5 nieuwe kunstgrasvelden allen met verlichting, een parkeergarage, een tijdelijk 6de kunstgrasveld gedurende de verbouwing van ons sportpark, de velden 6 en 7 blijven beschikbaar voor het seizoen 2015/2016, het ontslag van onze trainer Leushuis en opgevolgd door onze oud-trainer Stanley Menzo, het traditionele Jaardiner t.g.v. 120ste verjaardag van de club in Americain met een schitterend uitzicht op het Leidseplein waarbij aanwezig 170 club mannen in smoking, het Jaardiner voor de dames in het Hilton met zo'n 130 vrouwen in feestkleding (beide avonden op vrijdag 16 janu ari i.v.m. het competitieprogramma op de 18de het Borchland Super stars 2015 spektakel voor de jeugd, de weer zeer geslaagde Ridder- lunch in ons clubhuis, de 4 mei Dodenherdenking, op AFC bij het monument waarbij een grote groep belangstellenden aanwezig waren (een indrukwekkende bijeenkomst), het Stierendiner, de zeer geslaag de Gouden Ballenavond, de Be Friends cup voor de recreatieve senio ren, de voor het eerst gehouden Vrijwilligers avond, de Mini WK, het Dick van der Klaauw toernooi voor de jongste jeugd met deelna me van zeer aansprekende oude verenigingen En tenslotte sluiten wij weer af met de AFC Zomerkampen voor de jeugd. Buiten het spelen van de vele duizenden wedstrijden in het afgelopen seizoen geeft het aan dat onze club leeft en bruist met genoeg activi teiten naast het voetbal en dat is alleen mogelijk door de veelal tome loze inzet van letterlijk honderden vrijwilligers. Van commissieleden tot de wedstrijdtafel en van de scheidsrechters tot de leiders die iedere week in weer en wind de teams op de been houden. En vergeet vooral de ondersteunende activiteiten van Ereleden en leden van Verdienste en collega bestuursleden niet. Wat een Club zijn wij! Zeer groot applaus! Al deze vrijwilligers kunnen vertrouwen op een professionele organi satie met Henny Kottmann aan het hoofd. Administra tief/boekhoudkundig ondersteund door Rinus van Leijenhorst, terwijl wedstrijdzaken en zoveel meer in handen was van Lars Folkertsma. Zijn taken worden/zijn overgenomen door Daryl Gerritsen. Mariette Nienhuis, die de commerciële commissie ondersteunde en actief mee heeft geholpen een aantal nieuwe AFC-Vriendelijke be drijven te werven het aantal bordsponsors op peil te houden en de administratie rondom onze sponsoren op orde te houden. Daarnaast Hassan die de kleedkamers verzorgde, maar ook het terrein onderhield in samenwerking met de Gemeente en last but not least onze horeca brigade die elke dag op de club aanwezig is en bij eve nementen en wedstrijden ons allemaal op professionele wijze voorziet van een hapje en een drankje of twee Voor al deze mensen en ook voor hen die we nu zijn vergeten een zeer groot applaus! AFC is een financieel gezonde club, dat zult u zo zien bij het agenda punt financiën; dat is niet toevallig en zomaar even geregeld. Het recept is een financieel terughoudende penningmeester ,een be stuur dat verstandige prioriteiten stelt op dit gebied en een gezonde financiële basis en doordat al jaren een goed financieel beleid wordt gevoerd door het huidige, maar ook van voorgaande besturen is de situatie keurig in orde. That's all. Onze huidige penningmeester houdt het walletje bij het schuurtje zoals -als gezegd -ook zijn voorgangers deden. Desondanks kan AFC niet zonder financiële bijdragen van buitenaf om de club op dit hoge kwaliteitsniveau voor langere tijd te laten bestaan Daarom een bijzonder woord van dank aan alle sponsoren AFC- Vriendelijke bedrijven, de leden van de s.c. Reds, de contribuanten van het Lieverdjesfonds en zeker niet te vergeten het bestuur van de Stichting Keep Smiling, dat het financieel mogelijk maakt dat ons eerste elftal gefaciliteerd kan worden en zodoende ook op dit gebied ,weliswaar bescheiden, kan meekomen in de Topklasse. Voor al deze mensen een groot applaus!! Het groter geheel kunt u teruglezen in het Jaarverslag van onze 2de secretaris Ernst Pieter Knupfer (afgedrukt in Schakel nr. 10, seizoen 2014-2015, 93ste jaargang, 12 juni 2015) die op dit moment voor werkzaamheden verblijft in Chicago. 2. Ingekomen stukken Secretaris Ronald Koster deelt mee dat hij de volgende stukken heeft ontvangen: a) Een brief van de Kascommissie die behandeld zal worden bij agen dapunt 7. b) Berichten van verhindering van: Ernst-Pieter Knupfer, Hans de Bie, Maurice Loonstijn, Ab Springer, Ko Grosze Nipper, Max de Bruin, Paul Ravelli, Fred van Soomeren, Frans Juch, Hans Veldkamp, Maxim Lassallly, Hans Geusebroek en Maarten Oldenhof. 3. Notulen van de Algemene vergadering van 26 juni 2014. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2014-2015, 93ste jaargang, van 13 augustus 2014. Er worden door de drie aanwezige leden opmerkingen geplaatst: Hans Elias verwijst naar punt 30 van de rondvraag, waarin hij de vraagt heeft gesteld of het bestuur van het Lieverdjesfonds niet uitge breid kan worden van 2 naar 3 bestuursleden. Antwoord AW: wij zijn bezig met aanpassing van de statuten en het bestuur zal uitgebreid worden met Brian Speelman Max Flam vraagt hoe het zit met het vervolg op zijn vraag over de merchandising. AW: dit gaat het seizoen 2016-2017 waarschijnlijk door samenwer king met NIKE en een andere partij die daar gespecialiseerd in is ontwikkeld worden. Alleen het aankomende seizoen 2015-2016 nog niet. Marcel Koster maakt de opmerking dat in de notulen vermeld staat dat hij het arbitraal trio begeleidt. Correctie dit moet arbitraal kwar tet zijn. Na deze opmerkingen en vragen worden deze notulen onder dankzeg ging aan de samenstellers Ruud Mantel en Ernst Pieter Knupfer goedgekeurd en vastgesteld. 4. Bestuursmededelingen Op 18 januari 2015 vierde AFC haar 120e verjaardag in de monumen tale zaal van het American Hotel. Tijdens het zeer geslaagde Jaardiner ontving Bob Duis de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs en werd voor gesteld Wim Ringe voor zijn vele, jarenlange verdiensten te benoe men tot Lid van Verdienste. Onder luid applaus wordt dit voorstel door de aanwezigen aangenomen. Bij de senioren is de zondag 11 kampioen geworden. Namens zijn zoon Jack Duis ontvangt Erelid Rob Duis de bijhorende diploma's, waarbij Rob memoreert dat het opvallend is dat er maar één seniorenteam kampioen is geworden. 5. Jaarverslag secretaris 2014-2015 Dit verslag is opgenomen in de Schakel van 12 juni 2015, nummer 10, 93ste jaargang, vanaf pagina 5. De voorzitter peilt of er nog vra gen zijn naar aanleiding van dit uitvoerige verslag. Dit is niet geval. De voorzitter bedankt de afwezige Ernst Pieter Knupfer voor het opstellen van het verslag. 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2014-2015 Dit jaarverslag was vanaf 11 juni 2015 voor belangstellende clubge noten opvraagbaar bij penningmeester Benno Honsdrecht en vragen konden vooraf aan de penningmeester worden gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Het verslag lag vooraf aan de vergadering uitgedeeld op de tafels voor de aanwezigen en geeft een toelichting op de belangrijkste punten. 5

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 7