13 augustus 2015 94e jaargang nr. 1 van, omdat de tegenstanders allemaal uit de buurt kwamen. Ik ben benieuwd hoe dat gaat lopen straks als er wordt samengevoegd. Ik ga ervan uit dat AFC er straks bijzit, want als voetballer ga je toch voor het hoogste podium. AFC heeft altijd op het hoogste niveau gespeeld dus ik verwacht dat deze lijn wordt doorgetrokken. Met Bart Logchies zie ik dat zitten, want dat vind ik al jaren een gretige trainer. Ik ken hem uit mijn tijd dat hij coach was bij Argon en KBV. Logchies heeft het altijd goed gedaan, dus waarom niet bij AFC, want AFC beschikt komend seizoen over een goede selectie". Tot slot van dit gesprek met Robert kwam natuurlijk zijn jongere broer Bobby ter sprake. Wie is er nu eigenlijk beter, Bobby of jij?? Robert breed lachend, "ik natuurlijk". "Maar zonder gekheid. Bobby was een groot talent. Toen hij 15/16 jaar oud was hij een van de grootste beloften van zijn leef tijdsgroep. Hij was ook aanvoerder van het Nederlands elftal onder 16 jaar. Wat Bobby waarschijnlijk heeft tegengehouden in zijn verdere ontwikkeling zijn de vele posities waar hij op heeft gespeeld. Hij begon als spits in de C1 van Ajax, werd toen middenvelder en uitein delijk verdediger. Het mooie ervan is dat hij nog altijd met dat euvel te maken heeft in de zaterdag 2 van AFC. Hij staat elke week bij ons wel op een andere plek. Wat dat betreft is hij wel multi inzetbaar in ons team en zijn we beide gelijkwaardig in het veld, denk ik! Hennie van de Weerd. "Keep it Simple"Dat is Kevin"aldus de ouders van Kevin. Wellicht daarom ook de titel van het boek over deze superstar. Hij begon als "Miniem van KVV Drongen" en nu als professional op 75 miljoen "balancerend". Zijn ouders: "Kevin is totaal niet bezig met geld" (bldz.100), is dan bijna grappig. Wat zien wij nog meer op deze mooie foto? De no.14 zou U op het verkeerde been kunnen zetten. Het is niet Johan, maar Abe die wij in Kevin willen ontdekken en dat wil ik! Bekijk de foto eens goed en stel met mij vast de schaarse combinatie van: de blik op het spel (veld) en de bal heel dicht "aan de voet". "Overzicht" en "techniek", maar dan wel gecombineerd zijn het geheim van de absolute toppers: Abe toen en Kevin nu. Scoren en assists, in gelijke mate voorradig, zijn hun ingrediënten voor de ideale aanvallende middenvelder, ook wel de nummer 10 en/of de "spielmacher' in de voetballiteratuur beschreven. "Uit een goede pass haal ik evenveel genoegen als uit een doelpunt" (bldz no. 50) aldus Kevinverklaren genoeg. Wat ik verder zoal over Kevin las: "Een bal gooi ik met de rechterhand, golven doe ik links". Kan mede zijn tweebenigheid verklaren. Mijn moeder, geboren in Afrika, wel iswaar Vlaamse, groeide op in Engeland en daarom was Liverpool "onze club". Kan misschien mede zijn internationale "aanpak" als professional verklaren? En waar gaat de vergelijking dan toch enigszins mis? Had Abe de blanco-, door hem zelf in te vullen cheque (contract) getekend?vult U zelf maar in. Maar, Abe kwam uit Friesland met een vader- en moeder uit Friesland en Twente was zijn enige "uitstap je" van betekenisdatzelfde Twente dat Kevin een paar jaren gele den trouwens ook heel graag had binnengehaald. Nog even wat vergelijkingen met Abe: "Hij zoekt altijd de verticale pass!" Zie mijn column over het IP-tje of wel de "In-efficiente pass": Niet bij Abe, niet bij Kevin. "Met zijn eerste balaanname, zo vervolgt de bondscoach van de Rode Duivels - Marc Wilmots-, brengt Kevin al meteen tempo in de wed strijd en voor hij de bal ontvangt heeft hij alle mogelijkheden al over zien". En om de vergelijking dan maar compleet te maken: "Kevin is een beetje "koppig:-))" Abe en Kevin: twee vergelijkbare stylisten van wereldklasse. Rob Duis 9 augustus 2015 "HOE IS HET MET?" Mendel Witzenhausen In deze rubriek Hoe is het met? komen oud eerste elftal spelers van AFC aan het woord die hun sporen hebben verdiend bij de club. De tweede die wij gaan polsen in deze serie is de 39 jarige Mendel Witzen- hausen. De favoriete plek van Witzenhau- sen was centraal achterin bij de Reds. Witzenhausen had een gave en die was dat hij tactisch sterk uit de voeten kwam, moeiteloos de wedstrijd kon lezen, en fysiek zijn mannetje stond. CHATINIER VERSUS WITZENHAUSEN Chatinier heeft al een rijke voetbalhistorie in de pocket zowel als voetballer als coach. Jarenlang was hij het boegbeeld van FC Utrecht. In 1985 kon hij helemaal niet meer stuk in Utrecht toen hij de KNVB beker naar de Galgenwaard dirigeerde. In de amateursector trainde Chatinier ook een aantal clubs, o.a bij AFC, Argon en Spakenburg Bij AFC werkte hij totaal vijf jaar met een kampioenschap bij zijn debuut. Momenteel is hij werkloos na zijn laatste klus als assistent bij Zuid Korea. Maar daar kan zomaar weer van de ene op de andere dag verandering in komen. Chatinier is een gewilde trainer die ongetwij feld weer aan de bak komt. De coach kwam afgelopen seizoen nogal eens langs op Goed Genoeg om de ploeg te zien spelen. Ook hij hoopte net als Witzenhausen dat AFC in de Topklasse zou blijven spelen wat dan ook gebeurde. "Maar soms is het ook weleens lastig als je weer teveel komt", volgens Chatinier. "Ton lachend: daar moet je ook weer mee uitkijken want de volgende dag lees je dan dat je op een baantje uit bent. Maar om zo nu en dan aan te wippen is altijd leuk en de ontvangst is altijd heel hartelijk bij de club". Chatinier vervolgt: "Ik heb in de periode dat ik bij deze club heb gewerkt altijd de beschikking gehad over uitstekende voetballers. Daar hoorde ook Mendel bij. In feite kon je alle kanten op met hem. Ik heb hem toen van het middenveld afgehaald en naar achteren gedi rigeerd. Hij kwam daar na mijn mening het beste uit de verf. Ik had een uitstekend middenveld staan dus dat kwam heel goed uit voor mij om Mendel naar achteren te schuiven. Mendel was zonder meer een goede voetballer, met de goede mentaliteit, fysiek sterk en voor mij altijd een meerwaarde geweest in het elftal". JEUGD Ook Witzenhausen kwam uit de kweekvijver van AFC. De pupil stroomde met gemak door naar zijn volgende fase en dat was bij de jeugd van Ajax waar zijn verdere ontwikkeling een vervolg kreeg. Eén van de hoogtepunten in zijn jeugd was het spelen in het Neder lands Elftal onder 18 jaar. Coach daarvan was Dick Advocaat. In die lichting speelde hij samen met Clarence Seedorf en Patrick Kluivert die ook tot de selectie behoorden. 9 augustus 2015 Is KEVIN de reïncarnatie van ABE? Kevin de Bruyne aan de bal".

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 18