AFColumns 13 augustus 2015 94e jaargang nr. 1 Bijdragen van de afgelopen 4 weken. De columns hebben eerder op onze website gestaan. 8 juli 2015 Voor het nieuwe seizoen 2015-2016 zal er iedere maand een rubriek verschijnen onder de titel "Hoe is het met?", waarbij een oud eerste elftal speler aan het woord komt. "HOE IS HET MET?" Robert Gehring Sin deze rubriek "Hoe is het met? komen oud eerste elftal spelers van AFC aan het woord die hun sporen hebben verdiend bij de club. De eerste die wij gaan polsen in deze serie is Robert Gehring. Je kunt niet zeggen dat de voetballoopbaan van Gehring een saai verloop kende. Na eerst zijn jeugd bij AFC en Ajax te hebben doorlopen begon zijn profavontuur bij Ajax in het tweede elftal als jonge student. Door blessures in het elftal kreeg hij zijn kans in het eerste elftal en mocht hij debuteren onder Louis van Gaal en Gerard van der Lem tegen Real Zaragoza. De eerste prijs was binnen voor Gehring "de Supercup". Real Zaragoza werd met 4-0 in het Olympisch Stadion in Amsterdam verslagen. Een goed begin als je met een grote cup thuiskomt en dat bleef niet ongemerkt. Daarna ging het snel ondanks dat hij een knieoperatie had ondergaan. Zijn maatje Dave van den Bergh sleepte hem mee naar Rayo Vallecano, waar ook ex-speler van NAC en Willem II Yassine Abdellaoui onder contract stond, maar daar kwam hij niet aan spelen toe. Rayo Majadahonda wilde hem wel huren en daar zei Gehring ja tegen. Het Spaanse leven beviel hem uitstekend en ook de entourage was geweldig, alleen sportief gezien werd het voor Gehring allemaal niet wat hij er van had verwacht. Gehring: "We woonden ieder in een mooi appartement in Las Rozas, een wijk ten oosten van Madrid. Daar hebben we het echt naar onze zin gehad. Toen mijn contract afliep ben ik weer huiswaarts gekeerd om weer bij mijn club AFC aan de slag te gaan. Het weerzien was als vanouds, het was net of ik niet was weggeweest. AFC was het seizoen ervoor gedegradeerd en het was het doel direct terug te keren naar de Hoofdklasse. In het seizoen 2000-2001 onder leiding van Ton du Chatinier beleefden wij een absoluut topseizoen en werden wij kam pioen in de Eerste Klasse. Een prachtig feest, maar ja dat zijn alle feesten bij deze club". Gehring was en is nog steeds een echte middenvelder want hij voet balt nog steeds naar hartenlust in het tweede elftal van de zaterdag van AFC. Technisch vaardig, inzicht en souplesse zijn geen vreemde aspecten voor de middenvelder als de bal rolt. Wie je ook spreekt in de voetballerij over Robert Gehring, iedereen is altijd positief ge stemd over deze speler, toen hij nog in het eerste elftal speelde bij de Amsterdammers. Een van zijn bewonderaars was en is oud trainer van AFC Cor ten Bosch. Ten Bosch praat nog altijd zeer positief over deze speler die altijd onverstoorbaar zijn gang ging op het veld. Ten Bosch: "Een geweldige speler waar ik goed mee heb kunnen werken in het eerste jaar dat ik coach was bij AFC. Het is jammer dat hij toen is gestopt. Ik had nog wel met hem door willen gaan. Robert was een stylist in mijn ogen. Bij Robert zag je altijd zelfvertrouwen in zijn spel en nooit onzekerheid, een echte leider in het veld. Een speler die altijd wist wat hij deed. Van Robert moest je het alleen niet heb ben van meeverdedigen, maar wat dan altijd weer zo mooi was, was dat hij dat zelf oploste door zijn dwingende manier van spelen en moeiteloos de regie weer overnam. Hij was het die de tegenstander dwong zich aan te passen aan zijn spel en niet andersom. Een op en top sportman met een groot AFC hart. Het is jammer dat hij nooit voor een club in de Nederlandse Competitie heeft gespeeld. Ik weet zeker dat hij het dan ver had geschopt", aldus Ten Bosch. Ondergetekende zag Robert voor het eerst spelen in 2007 tegen Haag- landia in Rijswijk. Met 2-6 werden de Rijswijkers opgerold mede door uitstekend spel van Gehring die ook in die wedstrijd scoorde middels een penalty. Na de rust was het snel gebeurd met de aspiraties van Haaglandia en liep de score op door onder andere Sjoerd Jens (wie anders) die twee maal het net liet bollen. Gehring droeg ook een aantal seizoenen de aan voerdersband van AFC. De middenvelder was geen druktemaker in het veld maar loste het altijd op een beheerste manier op zoals het hoorde. Na elf jaar in de hoofdmacht te hebben gespeeld stopte Gehring in 2009 op 33 jarige leeftijd. Het tweede elftal van de zaterdag, uitkomend in de reserve Eerste Klasse A, met zijn oude maatjes (zoals Hans Geerlings, Ken Watanabe, Laurens Bianchi, Joey Esionye, Mendel Witzenhausen, Lex Oosterling, maar ook met coryfeeën als John Ewbank, John van Lottum en Ronald de Boer) lonkte, iedere week onbezorgd lekker voetballen zonder druk. Robert is nog altijd vaak te vinden op Goed Genoeg. Vorig seizoen had zijn club het moeilijk maar daar had hij weinig van meegekregen het eerste half jaar. Robert zelf daarover: Je zegt dat ik echt een AFC jongen ben en dat is waar. Meestal ben ik er alle thuiswedstrijden bij. Maar door een ernstige ziekte van mijn moeder, was ik niet in de gelegenheid de wedstrijden te bezoeken, want dan is voetbal niet belangrijk meer. We waren alleen maar bezig met ziekenhuis bezoek, iedere dag. Wij waren dan ook heel blij dat ze met de Kerst weer naar huis mocht. Het gaat nu gelukkig weer goed met haar en daar zijn we ontzettend blij mee kan ik je zeggen". "Na de winterstop kon ik weer meer naar de club en kreeg ik er meer zicht op. Met Stanley als nieuwe coach hadden wij de hoop dat het zou lukken. Willem Leushuis heeft in zijn tweede seizoen allerlei dingen geprobeerd, maar dat wilde maar niet lukken. De visie van Menzo werkte gelijk. De ploeg verloor slechts een maal. Het heeft de ploeg echter het hele jaar aan een echte spits ontbroken. Ik vind wel dat Pepijn Veerman het goed heeft gedaan onder Menzo. Misschien heeft hij te weinig vertrouwen gekregen bij Leushuis, Menzo zag dat anders. De AFC-supporters waren de laatste jaren zeer verwend met een spits als Sjoerd Jens. Die scoorde de afgelopen jaren aan de lo pende band. Ik ben heel benieuwd naar onze nieuwe spits Pieter Koopman die is overgekomen van De Zouaven. Als je 22 goals maakt in de Hoofdklasse dan kan je wel iets". TWEEDE DIVISIE "Zoals het in mijn tijd was met de zaterdag en zondag Hoofdklasse was dat volgens mij veel beter. Toen de topklasse erbij kwam begon het al te veranderen. De sfeer van vroeger is aan het verdwijnen en dat is jammer". "De tijden zijn aan het veranderen in de voetbalwereld. Het reizen heeft daarin een grote rol gekregen. Als straks de tweede divisie erbij komt wordt het alleen nog maar erger. Op welke dagen moet je straks gaan spelen, dat kan de vrijdag, zaterdag of zondag zijn. Lastig plan nen lijkt mij met de verre busreizen. Hoe dan ook, je kan op je kop gaan, maar het komt er toch. Wij hadden daar in onze tijd weinig last 15

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 17