Medische commissie Humor, discipline en sportiviteit, het adagio bijA.F.C. Specifieke hygiëne. 13 augustus 2015 94e jaargang nr. 1 groep had zijn eigen Nike kleurtenue. Zie de vele foto's op www.walkinphotos.com/. Allerlei voetbalvaardigheden, spelletjes, quizzes, penalty schieten en partijtjes werden gedaan en natuurlijk op donderdag was er de be roemde 'waterdag' met allerlei soorten waterglijbanen. De hele week bracht een zeer afwisselend programma voor de kin deren. Het slot van de vrijdag was het penalty schieten door de kampioen van iedere groep op de Braziliaanse keeper Tamba dos Santos. Als winnaars kwamen uit de bus Milo Rademaker, Ben Blokker en Felix Cohen Stuart, die met een beker naar huis gingen. Ik was 4 dagen aanwezig, ook omdat zijn kleinzoon meedeed, en kon constateren dat alle kinderen een geweldig mooie week hebben gehad. De organisatie was meer dan perfect, de trainers gingen fantastisch goed met de kinderen om en waren de gehele dag één en al vriende lijkheid. Er werd een band gesmeed. De algehele leiding was in handen van Lars Folkertsma, Nathan Wiener en Jack Bijsterveld, die in de voorbereiding alles tot in detail geregeld hadden en ook zo uitgevoerd hebben. Zij verdienen, net als de andere begeleiders en helpers een zeer grote pluim. Floor Monas was aanwezig als EHBO'er en had gelukkig weinig werk. In de keuken was meer te doen. Astrid en haar collega smeer den iedere dag 550 broodjes en deden nog meer lekkernijen in de zak. Olaf van Halem was de hele week aanwezig voor de foto's. Deze zijn te bestellen via de site, klik hier. Voor de leiding en coaches was het geen vakantie. Iedere ochtend was men om 07.00 uur aanwezig om alles voor te bereiden en aan het einde van de dag moest opgeruimd worden, werd geëvalueerd en daarna de volgende dag besproken. Het was geen uitzondering dat men pas om 19.00 uur naar huis kon gaan. Maar ook zij hadden er plezier in. En vrijdag bij het verlaten van het sportpark hoorde ik heel veel kinderen zeggen dat zij het heel fijn gehad hebben en volgend jaar graag terugkomen. Maar eerst is nog het 2e voetbalkamp in augustus, weer met 240 kinderen. Helaas had de organisatie 54 kinderen teleur moeten stellen daar het voetbalkamp helemaal vol was. Op de AFC website had tijdig gestaan dat men zich niet meer kon opgeven, maar desondanks gebeurde dat wel. Veel dank gaat ook uit naar de sponsoren Albert Heijn Gelderland plein, Careca Verhuur, Designed by David. Hergo, Intersport DUO en New York Pizza. Hans Elias Uitgelicht door Wim Crouwel, fysiotherapeut. Beste A.F.C. sportvrienden, Het seizoen 2015/2016 vangt aan en trainingen worden alweer druk bezocht. Ondanks de huidige relatief hoge temperaturen zijn de stan daard elftallen bezig in een ritme te komen welke nodig is bij een frisse start. Kortom de A.F.C. trein staat weer onder stoom! Voor onze A.F.C.-ers zijn de "ins-and-outs" op het gebied van blessure preventie wel bekend. De nieuwe leden heten wij van harte welkom en wensen hen eveneens een sportief en succesvol AFC-gevoel toe. Vóór aanvang van training/wedstrijd is het belangrijk al een goede voorbereiding te treffen, wat zeker voor jezelf en daardoor ook aan het team ten goede komt. Algemene preventie en hygiëne. Voetnagels kort houden en recht afknippen. Voorkom blaren door talkpoeder of Skinlube aan te bren gen. Gebruik deugdelijk en goed passend schoeisel. Kousenbandjes en schoenveters niet te strak aantrekken. Tijdens training/wedstrijden zijn enkelbandages aan te be velen. Scheenbeschermers zijn verplicht, de kousen omhoog en met verbandgaas fixeren. Zorg dat je schoeisel soepel blijft, dus onderhoud. Controleer je noppen op lengte en slijtage. Draag altijd schoongewassen sportkleding. Na het douchen goed afdrogen, ook tussen de tenen. Laat ook ogenschijnlijk kleine kwetsuren deskundig behan delen. Draag tijdens de warming-up altijd een eigen shirt, géén wedstrijdshirt. Draag na de training/wedstrijd in natte ruimtes altijd BADSLIPPERS. Doe een goede Warming-Up en vergeet nooit te rekken. Neem vóór de training/wedstrijd altijd glucose- of koolhy- draatrijke voeding. Gebruik tijdens de rust thee of Gatorade-drank. Drink geen koolzuurhoudende dranken vóór trai ning/wedstrijd. Breng vaseline aan op de wenkbrauwen i.v.m. transpiratie. Breng vaseline aan op buitenzijde knie en bovenbenen, te gen schaafwonden. Bij gevoel van kramp dit niet door het gehele elftal laten "behandelen." Na een blessure NOOIT warmte, maar wel IJS-applicatie gedurende de eerste 24 uur. Mocht zich na een wedstrijd toch een blessure voordoen, raadpleeg dan een Eerste-Hulp van een ziekenhuis, of je huisarts en stel je in verbinding met onze medische staf. Met deze wenken hopen wij preventief te werken dus, wie weet, Olé, Olé Kampioenen! De M.C. maakt bekend dat de paramedische dienst bij A.F.C. ook dit seizoen weer geheel paraat zal staan. Bij onze Hoofdmacht staan Michael Olivieira en Bas ter Hoeven (fysiotherapeut van praktijk Mobilis) aan het roer, zij worden bijgestuurd door clubarts Lex Swaan en orthopeed Bas Pijnenburg. De senioren 2 en junioren A 1 behouden "good old" sporttherapeut Dennis Schröder. Bij zaterdag senioren 1 zwaait fysiotherapeut en tevens hersteltrainer Kevin Bec kers (praktijk Mobilis) de scepter, terwijl de sporttherapeuten Jürgen Boerleider de jun. B1, Floor Monas de jun. C1 en Aukje Spoelstra de jun. D1 als vanouds voor hun rekening nemen. A.F.C. leden kunnen op maandag en woensdag middag (16.00-17.30 uur) voor paramedische hulp terecht in het Bas Rachman Medisch Centrum. Of zoals eerder gezegd, de Medische Dienst bij A.F.C. functioneert mede als een radartje om ook dit jaar weer kampioenen af te leveren. De medische commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06 53674434 Michael Olivieira (sporttherapeut) 06 21278122 Co GroszeNipper (sportverzorger) tel. 06 44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl 13

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 15