Acti v iteite n Samen met de elftalcommissie C en L ou Hekster hebben we in het afgelopen seizoen weer twee succesvolle voetbaltoernooien georgani seerd. Op 4 januari werd het 'Gelukkig Nieuwjaar' toernooi gespeeld in de Emergohal en op 27 mei werd het seizoen afgesloten met de 'Be Friends Cup' op de velden van AFC. Vrijwilligers De B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC- leden binnen de club. W ij bedanken iedereen voor hun inzet, want dankzij hun inspanningen is het weer een zeer geslaagd seizoen ge worden. Zoals eerder in dit verslag gemeld is, is Cocky van Duijven- bode, teamleider van de zondag 3, uitgeroepen tot "vrijwilliger van het jaar" bij de senioren. W ij wensen iedereen een fijne vakantie en tot ziens bij de start van het nieuwe voetbalseizoen 2015/2016. 7. ZATERDAG SENIOREN Hoe is het de elftallen, zaterdag 1 tot en met 13, ranen 1 en 2,vergaan? alsmede de Ve Het vlaggenschip, de zaterdag 1 stond dit seizoen wederom onder de technische leiding van W essel Colijn, geassisteerd door Frans Boe lens en elftalleider Tim de Groot. Alsmede fysiotherapeut Kevin Beckers. Met een selectie van circa 26 spelers waren zij wederom ingedeeld in de standaard 2e klasse A en zijn zij uiteindelijk zeer verdienstelijk als gedeeld 3e geëindigd van de 14 teams. Met name de 2e periode zijn veel punten vergaard. Als toetje mocht, net als voorgaande seizoenen, wederom gestreden worden om promotie naar de 1e klasse. Helaas was Argon in de nacompetitie over twee wedstrijden te sterk. Dus volgend seizoen wederom in de 2e klasse met o.a. als tegenstander HBOK, de club waar Wessel C olijn volgend seizoen de nieuwe trai ner zal gaan worden. Wessel gaat AFC na zes opeenvolgende jaren met drie jaar zat 1 en daarvoor drie jaar zondag 2 verlaten en op zoek naar een nieuwe, sportieve uitdaging. Assistent trainer, Frans Boelens gaat met hem mee naar HBOK en er wordt nu al uitgekeken naar de sportieve tweestrijd. Wij ij danken Wessel voor al zijn inzet (in totaal zelfs acht jaar als trainer bij AFC) en wensen hem veel succes. In overleg met Bestuur, Topamateurs en Zat.-cie. is voor het seizoen 2015-2016 gekozen voor een verjonging bij AFC Zat.1 met duidelijke AFC si gnatuur. Benno Nihom zal de nieuwe trainer gaan worden en Sandro Pique zal hem gaan assisteren. Helaas moest er ook van een paar oudgedienden afscheid genomen worden waaronder een Thomas Rijsman die maar liefst 16 seizoenen in zat 1 heeft gespeeld. Hulde Nieuwe spelers van de zaterdag A1 en zondag 2, alsmede enkele jonge spelers met een duidelijk AFC -verleden (vereiste) zullen in het nieuwe seizoen te bewonderen zijn bij zat 1. H iermee willen wij als club een platform creëren voor spelers die misschien nu nog niet klaar zijn voor een zondag 1 maar op deze manier wel behouden kunnen blijven voor de club en op zo'n manier toch op een aardig niveau kunnen acteren in een 1e elftal. Helaas is er nog geen 2e selectie-elftal. Maar wellicht zal dit in 2016-2017 een feit gaan worden?! De heren van Zaterdag 2 met nog steeds vele oer AFC'ers in de gelederen hebben een wisselvallig seizoen gedraaid en zijn uiteinde lijk als 8e van de 14 ploegen geëindigd. 10x Keer gewonnen, maar ook 11 x verloren. Gelukkig konden de mannen van trainer/leider Jeroen Brussee dikwijls rekenen op invallers van zat 1. Maar met de bezetting was het dikwijls puzzelen. De elftallen zaterdag 3 tot en komen in de reserve 3e klasse. puntjes van de kampioen. promotie naar res 2e klasse. Als toetje mochten zij nog strijden om M aar dit is helaas net niet gelukt. Zaterdag 4 van Justin Stoke en Michiel Bijloo hebben een zelfde seizoen gedraaid als zat 3. Ook zij zijn 2e geworden met maar liefst 92 doelpunten voor! Helaas konden ook zij in de nacompetitie geen potten meer breken. Za _aterdag 5 was het oude zat 8 van Sebastiaan Licht. Zij waren voric seizoen vanuit de reserve 4e naar de reserve 3e klasse gepromoveerd. Een klasse hoger betekende sportief toch een stapje hoger. Een 9e plek van de 11 ploegen was hun deel. Zaterdag 6, nog altijd onder leiding van Maarten Blokland, hebben het eigenlijk al seizoenen lang knap lastig. Dit jaar is dan toch het doek gevallen en zijn zij gedegradeerd naar de reserve 4e klasse. Hopelijk krijgen zij in het nieuwe seizoen een sloot aan broodnodige spelers erbij. Zaterdag 7, met Zat-cie lid Jack Huiman als stuwende kracht, zijn net als vorig seizoen als 5e van de 12 teams geëindigd. Echter ai, ai, halverwege het seizoen was er een uitspraak van de KNVB waarbij het hele team tegenstander Jos /W uit de competitie zou worden genomen. Gelukkig hebben wij dit bij de KNVB kunnen terugdraaien en is eea met een sisser afgelopen. Hierna werden de punten gepakt en mocht er zelfs nog voor promotie worden gestreden. Helaas lukte dat net niet. Edoch, een mooi, sportief seizoen was hun deel. Zaterdag 8 van Alain Leons zijn dit jaar voor het eerst in de reserve 3e klasse uitgekomen want zij hadden de plek overgenomen van het oude zat 5 die vrijwillig een stapje terug hadden gedaan naar de res 4e klasse. Zat 8 had wel de pech om ingeloot te worden in een Utrechtse poule. Dit betekende naar verhouding wat meer reiskm's. Zij zijn Licht. Zi uiteindelijk als 9e van de 12 teams geëindigd. H oogtepunt van het jaar was misschien wel de met Kienen gewonnen busprijs. Met de grote bus van zondag 1 mochten zij naar een uitduel afreizen. Dit is enorm 12 Ho De te ams van zat 9 tot en met zat 13 zijn allemaal in de reserve 4e klasse uitgekomen. Zaterdag 9 van Jean-Paul Lo-ten-Foe c.s. hebben een goed seizoen gedraaid en zijn keurig 3e geworden. Still going strong. Z ate rdag 10 van Victor de Vries c.s. bungelen eigenlijk ook al een aantal jaren onderaan. W ellicht steeds een beetje pech met sterke, vooral jonge tegenstanders. Degradatie is het helaas geworden en zat 10 heeft dan ook aangegeven volgend jaar de stap te willen maken naar de veteranencompetitie. Vr et zaterdag zijn allemaal uitge- Zate rdag 11 het oude zat 5 dus) van Coen Doolaard hebben een prima seizoen gehad met uiteindelijk een 4e plek. Zaterdag 12 van Robbert Kroese en Floris Paternotte hebben het in hun derde seizoen bij AFC sportief wat minder gedaan en zijn als 9e van de 10 ploegen geëindigd. Volgend seizoen nieuwe ronden, nieu we kansen. Zaterdag 13 van Thomas van der Werff c.s. hebben hun 2e seizoen op de populaire zaterdag gehad en zijn als 9e van de 12 ploegen ge- eindigd. In het nieuwe seizoen zullen zij vrijwillig gaan uitkomen in de res 5e klasse. De Veteranen 1 (35 onder leiding van Sebo W oldringh en Nicky Hekster hebben een redelijk tot goed seizoen gedraaid en zijn, net als vorig seizoen, 6e geworden van de 12. H et was weer dikwijls puzze len met de bezetting. ^Varen ze compleet dan wonnen ze (10x). En was het krap aan of was er tekort aan potentiële toppertjes, binnen en buiten de lijnen. Dan werd er verloren (11x). S lechts 1x werden de punten gedeeld. De zaterdag 3 van Michiel Hageman en geassisteerd door Mees en Lennart hebben na hun degradatie vorig seizoen nu een heel goed, sportief seizoen gedraaid. Uiteindelijk zijn zij als 2e geëindigd op 3 De Veteranen 2, met nog steeds "Marko" (Marcel Koster voor inti mi) aan het roer, hebben sportief het wat minder gedaan in hun 45+ competitie. Een 9e plek was hun deel. Maar al lezende de mooie

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 9