Het seizoen 2014/2015 laat zich best beschrijven als een jaarganc waarin eind goed, al goed bleek te zijn! In de districtsbeker kwam AFC dit jaar goed voor de dag. Pas in de kwartfinale volgde de uitschakeling door hoofdklasser DOVO uit Veenendaal. Z onda< 1 Na het succesvolle seizoen 2013/2014 dat AFC afsloot als de algeheel kampioen bij de zondagamateurs volgde een bijzonder moeilijke start in de Topklasse. Zoals dat vaker gebeurde bij kampioenen in het volgende jaar, is het lastig gebleken om dat niveau vast te houden. Onder leiding van de nieuw aangeworven hoofdtrainer Bart Logchies staat AFC komend seizoen voor de uitdaging bij de eerste zeven te eindigen welke klassering recht zal geven op plaatsing in de nieuw in te voeren Landelijke Divisie, die zal worden gevormd uit de top van de zaterdag en zondag Topklassen aangevuld met beloftenteams van BVO's. Met het stoppen van doelpuntenmachine Sjoerd Jens, de zware bles sure van Pepijn Kluin en het vertrek van Joost Heij boette het vlag genschip in aan scorend vermogen. De staf werd dit seizoen uitge breid met Jeroen Brussee als aanvulling op de teammanager Bob Duis. Het technisch beleid was onveranderd in handen van hoofdtrai ner Willem Leushuis, assistent Saïd Moumane en keeperstrainer Bela Szenasi en ook de verdere staf bleef onveranderd met clubartsen Lex Swaan en Bas Pijnenburg en fysiotherapeuten Bas ter Hoeven en Michael Olivieira en materiaalman Hans van Rossum. In de voorbereiding werd een speltactiek afgestemd op de selectie en stapte AFC over op een versterkt middenveld met twee spitsen. De oefenwedstrijden werden gebruikt om dit systeem in te slijpen en wederom reisde het elftal af naar het Belluno van Dé H u rwits, die nu al traditiegetrouw deze zomerstage mogelijk maakte. Na de voorbe reiding versterkte spits Damien Menzo de voorhoede met zijn over gang van FC Vo lendam naar the Reds. Eind augustus startte de competitie tegen promovendus EDO vals met een nederlaag en dit werd gevolgd door verlies thuis tegen OJC R os- malen. In de tweede ronde van de KNVB -beker stond tussentijds de thuiswedstrijd tegen Excelsior, de eredivisionist van oud -AFC'er Daryl van M ieghem, op het programma. Het was juist hij die met zijn twee doelpunten ervoor zorgde dat AFC het bekertoernooi verliet. Duidelijk was na de start dat AFC een lastig seizoen ging doormaken in deze jaargang vooral ook vanwege een blessuregolf met vele puz zels in de opstelling als gevolg. De blessures van onder andere Geof frey Galata, Daan Sutorius, Youssef el Abdallaoui en Tim ^Vulffraat lieten zich zwaar wegen. De kwetsuur van Rog ier W issink noo pte hem zelfs zijn actieve voetballoopbaan te beëindigen en aanvoerder Laurens Samsom vertrok tussentijds naar het Midden-Oosten als nieuwscorrespondent voor RTL. Na herstel met winstpartijen in de drie daaropvolgende wedstrijden volgde een moeizame periode tot de winterstop. In de 11 volgende wedstrijden werd slechts één keer gewonnen van HBS, drie keer gelijk gespeeld en maar liefst zeven keer een nederlaag geleden. Het was duidelijk dat de regerend kampioen een impuls nodig had en die werd gezocht in het afscheid van trainer Willem Leushuis. Stanley Menzo stak graag zijn oude liefde de helpende hand toe en nam het roer over in de winterstop. Hij startte als hoofdtrainer met de winter- stage in Malaga/Torremolinos en dat bleek achteraf het spreekwoor delijk keerpunt. Onder zijn leiding werd in het restant van de competi tie nog maar eenmaal verloren tegen VVSB. In de spannende strijd om het lijfsbehoud in de Topklasse werden in de overige 13 wed strij den zeven gelijke spelen en zes winstpartijen behaald. Deze ongeken de prestatie bleek uiteindelijk goed voor de veilige tiende plaats op de ranglijst en als klap op de vuurpijl winst in de derde periode. Deze titel geeft recht op directe plaatsing in de tweede ronde van de KNVB -beker aankomend seizoen. Het voordeel van het nadeel van de vele blessures is dat dit seizoen vele talenten uit de AFC- opleiding hun opwachting hebben gemaakt in de hoofdmacht. Een bijna oneindige lijst met debuterende spelers als Tamba dos Santos, Bas Middelkoop, Mitchel Faerber, Feretti Hehl, Mallqui Cabezas, Nicolas Parqui, Billy Tavares en Daan Tu- erlings uit het tweede elftal en Danny Goedkoop uit de A-junioren toont de kracht van de opleiding van AFC. Zondag 2 Het debuutjaar van Roy T ular en Joey Zebeda als technische leiding van ons opleidingselftal kende als team een prima seizoen. Op het team, met assistent-scheidsrechter Ernst-Pieter Knüpfer en fysiothe rapeut Dennis Schröder altijd trouw langs de lijn, werd een grote wissel getrokken door de blessures van de hoofdmacht. Het werden Roy en Joey vaak niet makkelijk gemaakt om een team op de been te brengen en binnen de mogelijkheden moest veel creatief opgelost worden. Het is des te meer een prestatie van formaat dat deze ploeg, waarvoor de prioriteit ligt in het laten doorstromen van spelers naar de zondag 1, de competitie in de reserve Hoofdklasse heeft afgesloten met een keurige derde plaats. Uit 26 wedstrijden werden met maar liefst 17 winstpartijen totaal 55 punten gehaald. Verl iespartijen tegen de naaste concurrenten bleken achteraf noodlottig voor een nog beter resultaat. Dat, zoals hierboven gememoreerd, maar liefst acht spelers uit dit elftal hun debuut hebben gemaakt is een prestatie waar dit talenten team terecht trots op mag zijn. 6. ZONDAG SENIOREN 3 T/M 12 Samen ste lling B-commissie De B-commissie bestond afgelopen seizoen uit Patrick Reddering, M ax Flam en Diederick de M os. De begeleiding van de zondag 3 t/m 5 was in handen van Patrick Reddering. Max Flam hield zich bezig met de zondag 7, 8, 9 en 12. En D iederick de Mos was verantwoord e- lijk voor de zondag 6, 10 en 11. De huidige zondag 10 gaat volgend seizoen niet door met voetballen. Maar omdat een compleet nieuw team van buiten AFC zich heeft aangemeld komen we toch weer op totaal twaalf teams voor de zondag uit. De B-commissie zal het nieu we seizoen in dezelfde samenstelling doorgaan. Trainers/trainingen Het afgelopen seizoen was Michael Timisela trainer/coach van de zondag 3. H ij werd daarbij geassisteerd door elftalleider Cocky van Duijvenbode. Het team is op een mooie tweede plaats in de competi tie geëindigd. Op het moment van schrijven van deze bijdrage in het jaarverslag speelt de zondag 3 nog nacompetitie voor promotie naar de reserve eerste klasse. Michael Timisela stopt aan het einde van dit seizoen als trainer van de zondag 3. Als B -commissie willen wij Michael en Cocky bedanken voor de prestaties die zij samen met de spelersgroep hebben gerealiseerd. Op 28 mei jl. is Cocky van Duij- venbode uitgeroepen tot "vrijwilliger van het jaar" bij de senioren. Een meer dan terechte onderscheiding voor Cocky, die al jarenlang als teamleider van de zondag 3 actief is en hier volgend seizoen mee doorgaat. De training van de overige seniorenteams stond op de woensdagavond onder leiding van Kees Bregman. Op zondag was Kees trainer/coach van zijn 'eigen team' de zondag 4. De begeleiding van dit team deed hij samen met elftalleider Gerrit Altena. Volgend seizoen zal Kees weer de overige seniorenteams gaan trainen en stoppen als trainer van de zondag 4. Zijn opvolger bij het vierde is Herman W i effering, die eerder al trainer is geweest bij de A-junioren. Gerrit A l tena zal actief blijven als elftalleider. Als B-commissie bedanken wij Kees en Gerrit voor hun enthousiasme en inzet in het afgelopen seizoen en wensen Herman veel succes met de zondag 4. cheidsrec hte rs

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 7