M H In M emoriam enk van den B ergh Van de brug af gezien We naderen het einde van een heel enerverend seizoen met vele hoogtepunten en ook sommige sportieve dalen. Overall slaat de thermometer ruim positief uit en dat is natuurlijk goed nieuws. Zomaar een greep uit onze ruim 120 teams. Ons vlaggenschip, het eerste elftal, handhaaft zich knap in de topklasse na een fantastische 2e seizoens helft onder leiding van Stanley Menzo, die het stokje overnam van Willem L eushuis. Na een moeizame start stond ons eerste met kerst diep in de gevarenzone ,om tenslotte op een gedeelde 9e plek met ook nog een derde periodetitel te eindigen. Chapeau mannen Het derde elftal promoveerde via de nacompetitie. Een bijzondere prestatie. Ook op zaterdag viel er weer veel te beleven. De zaterdag 1 kwam onder leiding van de vertrekkende trainer Wessel C olijn uit in de nacompetitie en speelde voor de promotie. Het scheelde weinig en het was nog heel spannend. ^Vessel neemt na 8 jaar afscheid van AFC en daarvoor werd hij op de Gouden Ballen avond terecht in het zonnetje gezet. De klassieke veteranen tenslotte eindigde op een mooie derde plaats in hun competitie. Bij de jeugd was het iedere week genieten met een hoofdletter G. De A1 miste op een haar (twee doelpunten te kort) de promotie met kerst na een hogere klasse. Hoewel de teleurstelling groot was zag het team toch kans om zich met een 3e plaats prima te klasseren aan het eind van het seizoen. De B1 miste op een haar na de promotie in een span nende wedstrijd tegen Hollandia. De C1 speelde bijna het onmogelijke klaar door te promoveren naar de nieuw gevormde Eredivisie en is het enige amateurteam in Nederland tussen 10 E redi" visie- en 3 J upiler Leag u e BVO's en de D1 pro mo veerde halverwege het seizoen naar de allerhoogste landelijke klasse en maakte indruk op alle tegenstan ders. De AFC jeugd telt vele kampioenen en daar zijn we trots op. Neem bijvoorbeeld de E9 die de kampioenschaal in ontvangst mocht nemen in een spannende wedstrijd tegen het veel steviger uitziende Ouderkerk, die met 6-3 werden verslagen. Deze eerstejaars E hebben het hele jaar voornamelijk gespeeld tegen iets oudere en zeker grotere tegenstanders. Een prestatie van formaat Over de E4 ,olv de enthousiaste leider Joost valt ook een heel artikel te schrijven, maar daarvoor verwijs ik naar de verslagen bij de jeugd Bij de jongste jeugd rijgen de jongens en meisjes de titels aan elkaar. Zaterdagmor gen is het iedere keer feest op onze club. P rachtig om te zien hoe bedreven al die voetballertjes steeds weer zijn en hoe mooi het spel dan eigenlijk is. Niets geen op drachten of systemen. Gewoon voetbal zoals het bedoeld is. W ij zijn bijzonder trots op al onze andere teams, zowel van de zaterdag als op de zondag. En in het eerste seizoen meisjes/vrouwenvoetbal vieren onze meiden van de B1 olv Bep T homas het eerste kampioenschap Fantastisch meiden. Ook ons vrouwen eerste deed heel lang n emoriam Het betuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 7 juni 2015 op de leeftijd van 81 jaar van Hen k van den Bergh AFC-R idder, Lid van de Zilveren Ploeg en oud-speler van het eerste elftal Lid sinds 1 september 1946. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelner te familie. Ad Westerhof - voorzitter Ronald Koster - secretaris ee voor de titel en eindigde knap in de bovenste regionen. De allerkleinsten in het meisjesvoetbal doen iedere week van zich spreken. Meisjes F1 kampioen! Een jaar met vele hoogtepunten, zoals ons 120 jarige verjaardag, dat op 18 januari j.l. uitbundig werd gevierd in het Americain Hotel tijdens het Herenjaard iner en de dames in het Hilton Hotel. Of de Be Friends Cup, waar alle recreatie senioren onderling een toernooi spelen met een Indonesisch buffet. Of de Gouden Ballen avond, een reünie van oud eerste elftal spelers die ooit het kampioenschap behaalden. Met zo'n 150 mannen en vrouwen werd het heel gezellig. Of de vrijwilligers avond met een drankje, buffet, foto en vele leuke gesprekken en herinneringen aan het afgelopen seizoen. De trotse vrijwilligers van het jaar Cocky van Duijvenbode (enioren) en Jacques Springer (jeugd) waren zichtbaar blij verrast met hun benoeming. Het seizoen is bijna ten einde .Nog een ledenvergadering op donderdag 25 juni waar iedereen natuurlijk meer dan van harte welkom is. Alle details van dit seizoen vindt u in het lijvige jaaroverzicht samengesteld door ons bestuurslid Ernst Pieter Knüpfer. Een aanrader. Daar wordt u ook op de hoogte ge steld van de laatste positieve ontwikkelingen rondom de vernieuwing van ons sport park. In de zomerperiode vindt groot onderhoud plaats op ons sportpark Goed Genoeg maar tegelijkertijd zijn er AFC zomervoetbalrampen, een groot bedrijventoernooi en hier en daar wat trainingen. Korto mAFC ,never a dull moment. Mooie zomer namens het bestuur! Adriaan Weste r h of, voorzitter Mijn grote broer Henk is niet meer. Onze vader overleed aan geelzucht in 1955.In principe is Henk nu hetzelfde overkomen. Nu kun je zeggen het zit in de familie,maar voetballen zat bij Henk zelf. Hij kon echt goed voetballen,zeg ik als broer. Ging op zaterdagavond zeer op tijd naar bed en hij kwam ook in de selectie van het Nederlands jeugdelftal. Maar ja, hij had ook veel vrienden die op zaterdag de stad ingingen. Dus er kwam een mix in zijn totale leven. Dat hield in jarenlang als midvoor in het eerste van A.F.C. spelen. Wat mij altijd is bijgebleven is de reis van het eerste elftal van A.F.C. naar Frankrijk in 1958 waar ik als jonge speler van 19 jaar ook voor was uitgenodigd. Met o.a. Cees Bouwens, Jaap W ildschut, Hubert Bridie, Henne Bos kamp, Rein Akkerman, Tonny Beekman, Henk Teiwes, Arth ur Red- aan de naas- dering, e.a. De aanwezige journalisten waren na afloop van de wedstrijden in één speler geïnteresseerd en dat was mijn broer. Ik kan natuurlijk veel over hem vertellen. Henk werd lid van AFC in 1946, 69 jaar geleden en ik volgde hem in 1951. Hij was eigenwijs, had altijd gelijk, zwart is zwart en wit is wit. In totaal een moord goser De laatste 25 jaar van zijn leven was hij heel gelukkig getrouwd met zijn lieve vrouw Irene, die ik ook veel sterkte wens. Henk zal in familiekring worden begraven. Rust zacht Henk. Bob van den Bergh Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 26 april 2015 op de leeftijd van bijna 90 jaar van

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 3