An reddingen van keeper Yousef El Abdallaoui in een cruciale thuiswed strijd. Stanley Menzo en zijn mannen deden het onmogelijke: ze klommen langzaam, maar zeker, uit een heel diep dal. Iedere week zou een nederlaag catastrofale gevolgen hebben. Maar er werd niet meer verloren. Sterker nog: sinds februari rijgen de overwinningen zich aaneen, met hier en daar een remise. Het ploegie, mijn ploegie, dat hopeloos leek af te stevenen op degra datie vermande zich. En nu, op het moment dat ik dit schrijf, is er nog een laatste potje te gaan. Uit bij De T reffe rs. Wordt er gewonnen dan zijn we veilig en bovendien periodekampioen. Maar uit bij De T ref- fers is dat niet zomaar gedaan. Tegen het vallen van de avond in de Gazastrook dacht ik aan het rode shirt met de zwarte V. Samen met collega Frederick Mansell (speler van het Haagse HVV, ook zo'n mooie traditieclub) waren we die dag naar de grensstad Rafah gereisd. Daar liepen we met een van de spe lers die we voor ons documentaireproject volgen door de stad. Achter een ijzeren deur kwamen de brokstukken van zijn voormalige huis tevoorschijn. Het was tijdens de oorlog van afgelopen zomer gebom bardeerd en al zijn voetbalspullen waren daarmee in een klap verdwe nen. Toch was hij niet rancuneus. Voetballen kon hij nog steeds en het huis zou wel weer worden herbouwd, hoopte hij. 's Avonds op het trainingsveld leidde hij het gebed voor het begin van de warming up. Twintig mannen op een rij achter hem volgden zijn voorbeeld. Terwijl de stilte over het veld trok en de spelers in de concentratie van hun gebed roerloos naast elkaar stonden, dacht ik even: kom op AFC, welke God er ook aan het roer staat, nog één potje winnen en dan volgend jaar lekker Topklasse voetballen. Het moge op wereldschaal misschien een totaal futiele gebeurtenis zijn, het zou toch gewoon grandioos zijn als het lukt. Vanuit het Midden-Oosten kijkt er in ieder geval één supporter mee, ik hoop dat alle anderen die AFC een warm hart toedragen de reis naar Groesbeek maken. W ant wat is er nou mooier dan in een vredig land kunnen juichen om je favori ete plo egje. LAAT DUS JE AFC HART SPREKEN EN KOM OOK NAAR GROESBEEK! Naschrift redactie: en gejuicht hebben wij, en wat een opluch ting! ndere tijden Door I lans de ^Vijs sr., archiefcommissie 16 mei 2015 tekst vermeld. Zo ook de foto van de B3 uit het jaar 1957 toen keurig kampioen geworden. Vijftien jonge spelers geboren in de jaren 1943 1944, het jaar dat ikzelf lid mocht worden van A.F.C.! Van deze groep zijn nog vier jongens, nou ja, (inmiddels Ridders) lid van A.F.C. D at zijn Roel R idderikhoff, Kees Koreman, Jaap Draisma en Ben Slaap. De laatste twee waren op latere leeftijd jarenlang een aanwinst voor ons vlaggenschip in de jaren zestig van de vorige eeuw. Kampioenschappen aan de lopende band in die tijd. Zelfs bij de fina les in 1967 om het Am ateurkampioenschap van Nederland tegen Middelburg, waren zij van de partij. Toen met Nol Kulkens (eveneens Ridder) op doel, moesten zij genoegen nemen met een eervolle twee de plaats. Eddy Meyer I leider», Ntcky Roeg. Errol Coutinho. Alexander Daniëlt. Raphael Borello. Eddy Knee tel. Eric Kruyswijk, Hans Bergsma i. dar). 2a rii: Jerry Bafckar. Jacquet Slager. Ramco Vartxuggan. Michael Hood, A bal Dutilh, Meivin Dierdorp, Danny Joost. Dan in dezelfde Schakel, een halve pagina groot, de foto van onze D1 uit de jaren 1985. Vooruit maar, wie de jeugd heeft heeft de toekomst! Op de foto staan dertien jonge voetballertjes die nu om en nabij de veertig jaar zullen zijn. Van deze groep is alleen nog Remco Ver- bruggen terug te vinden in de ledenlijst van heden, zoon Tom werd vorig jaar als zesjarige bijgeschreven. Hoe zal het straks met de D1 anno 2015 vergaan? Ook op groot for maat foto te zien, op dezelfde pagina als hierboven vermeld. Worden zij ooit lid van de Zilveren ploeg, komen zij in commissies of worden het belangrijke spelers van ons eerste elftal? Ik ben benieuwd! Van de jeugd naar de ietwat belegen groepering van onze club, de "Ridders". Dit gezelschap moet tenminste de leeftijd van 60 jaar hebben bereikt en daarbij ook nog 50 jaar aaneen lid zijn van A.F.C. J aarlijkse komen zij bijeen in ons clubhuis op de eerste dins dag van april. Sterke verhalen genoeg tijdens het nuttigen van de uitgebreide Ridderlunch. Zes novieten (foto Sch akel 9 mochten dit jaar hun zegje doen over hoe zij een halve eeuw A.F.C. hebben be leefd. Als deze toename zich zo voort zet, inmiddels 83 R idders, zullen we in toekomst toch eens uit moeten zien naar een andere locatie, wat te denken van het American! Regeren is vooruitzien, de eerste jeugdige A.F.C da mes staan al te trappelen om vanaf 2064, deel te mogen nemen aan onze "Ridderlunch"! Goed, even wat anders, de vorige uitgave van de Schakel nr. 9, nog Prins IVluhammad Ali: geen 2e ronde eens goed gelezen en bekeken. Daarbij vielen mij in het bijzonder vier foto s op, waar meer over valt te vertellen dan de vaak onderstaande Door Ro b Dui Zeven weken geduld deze keer, om ons clubblad de Schakel nr. 10, in mijn brievenbus te mogen ontvangen. Ouderwets gedoe vinden vele leden dat, zo n gedrukte Schakel en helemaal niet meer van deze tijd. M aar als je dat ruim 70 jaar zo gewend bent, dan is het toch wat anders dan helemaal alleen achter je schermpje te zitten turen. Een gedrukte Schakel ligt bij ons voor iedereen voor het grijpen en daar wordt goed gebruik van gemaakt. Ook door niet A.F.C .-ers, die langs komen en niet zelden geïnteresseerd zijn in het wel en wee van onze club.

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 24