AFC J Si nog kaartjes op een buslijn en verkocht hij vis op straat. Het kan verkeren.... Graag willen wij nog even de inzet en medewerking van. Frans, Joop en hun bar equipe, ons scheidsrechterscorps, fysio Aukje Spoelstra, Jan ^Vortel en Lars Folkertsma benoemen in dit verslag. Zonder jullie kunnen wij nooit zo'n mooie avond organiseren. Veel dank en hulde allen! En tot slot heren spelers, vergeet niet om tijdens de zomervakantie door te blijven trainen.... And as always. BE FRIENDS KEEP SMILING! Jack Huiman, Namens de B-cie, C-cie en het bestuurslid seniorenvoetbal Lou He kster olumns Bijdragen van de afgelopen weken. De columns hebben eerder op onze website gestaan. jjoerd Jens, een goalgetter op alle fronten Door M achiel van der W oude 21 april 2015 v.l.n.rErelid Machte! van der Wo ude, vo o rz itte r Ad We sterhof, Erelid Edwin Geluk, de kersverse Dr. Sjoerd Jens en vriendin Su, Erelid Johan de Bie, elftalleider AFC 1 Bob D uis isteren promoveerde Sjoerd Jens tot doctor in de medische weten- J De warme band tussen Sjoerd en AFC bestaat sinds het seizoen 2006 2007 toen hij meetrainde in Amsterdam. Een seizoen later verruilde hij het zwart-witte shirt van het Apeldoornse WSV voor het rode shirt met de zwarte V. In onze onvolprezen Persmap van dat jaar lezen we dat deze middenvelder in A msterdam op kamers woont en dat hij 13 keer scoorde bij WSV in het vorige seizoen. Ook wordt vermeld dat hij de verkorte opleiding geneeskunde doet en dat het werk als onderzoeker, zoals gebleken is, hem het meest aantrekt. De introduc tie van Sjoerd sluit af met de constatering dat hij zeer te spreken is over de ontvangst bij AFC. zeer vriendelijk! Dat vond men bij AFC natuurlijk ook van Sjoerd. Een erg aardige vent en een zeer enthousi aste teamgenoot. Maar een geweldige aanwinst voor ons eerste was hij niet, zo waren de vele kenners die onze mooie club rijk is aan de start van het nieuwe seizoen van mening. De voetbaldeskundigen hadden ongelijk ('what else is new'). Sjoerd maakte in zijn eerste seizoen bij AFC 15 doelpunten en verzorgde 11 assists. Daarmee was hij niet alleen met ruime voorsprong de topsco rer, maar hij liet ook zijn teamgenoten verreweg het meest scoren. Onder de toenmalige trainer Ton du Chatinier werd AFC keurig vijfde. Op 20 april 2008 werd Hollandia in Amsterdam tegen AFC kampioen, ondanks een 2-1 nederlaag. Sjoerd scoorde de winnende. Maar de mooiste goal maakte hij op 6 april 2008 in de uitwedstrijd tegen Argon. In het wedstrijdverslag werd hierover het volgende opgetekend.'Sjoerd Jens stond in het overvolle strafschopgeb ied en verlengde de voorzet met een snoeiharde omhaal in de kruising. Dit magistrale doelpunt zal waarschijnlijk als het mooiste AFC -doelpunt de geschiedenis ingaan.' Na dit jaartje AFC ging Sjoerd door zijn studie in Apeldoorn weer voetballen bij het ambitieuze WSV dat net naar de hoofdklasse was gepromoveerd. Op 22 september 2008 lezen we het volgende ken merkende bericht in de Apeldoornse Courant. 'Als een man symbool staat voor het nieuwe WSW dan is het Sjoerd Jens. De rappe rechts- poot was uiterst effectief en nam 2 van de 3 A peldoornse treffers voor zijn rekening'. Gelukkig was Sjoerd na een seizoen al weer terug en bleef, inmiddels aangeland in het AMC, nog 5 seizoenen in de hoofdmacht van AFC actief. En met veel succes. In het eerste jaar was hij met 22 goals de 'over all' topscorer van de Topklasse. In de volgende vier jaar maakte hij er nog 51. I n totaal scoorde Sjoerd 87 keer voor AFC 1 en was hij goed voor 40 assists. Het hadden er nog veel meer kunnen zijn als een slepende knieblessure niet steeds meer zou zijn opspelen. Zo speelde hij weinig in zijn laatste seizoen en maakte maar 3 doelpunten. Het zal Sjoerd veel voldoening hebben gegeven dat hij als captain in dit seizoen de kampioensschaal als eerste omhoog mocht houden nadat AFC het Kampioenschap van Nederland bij de zondagamateurs had behaald. Zijn afscheid was afgelopen seizoen helemaal in stijl. In de thuiswedstrijd tegen Spa kenburg om het algeheel kampioenschap scoorde hij thuis de winnen de goal. Al deze vaak beslissende en soms wondermooie doelpunten en assists ten spijt kon Sjoerd altijd rekenen op 'kanttekeningen' en 'nuances' van de eeuwige criticasters. Ook in Zaterdag 2 waar dr. Jens nu speelt zal het niet anders zijn. 'Een makkelijke kans moet je hem niet geven' en 'echt voetballen kan hij niet' waren in deze kring regelmatig ge hoorde uitspraken, als het om de prestaties van Sjoerd ging. En inder daad, geen complete spits, die bestaat immers niet. Geen technisch begaafde pingelaar of vast aanspeelpunt, om maar eens wat te noe men. Maar wel een snelle, slimme en doelgerichte spits die letterlijk onverwacht, juist ook voor zijn tegenstander, uit de hoek kon komen. Dit alles zonder kaarten of welk gedoe dan ook. Na gisteren dus ook nog zeer geleerd. Sjoerd Jens, een goalgetter op alle fronten Gi schappen op een proefschrift getiteld Imaging of Critical Limb Ischemia. Dit in aanwezigheid van veel AFC'ers, die een uur lang hun trefzekere clubgenoot op een geheel andere manier topsport zagen bedrijven. Dr. J ens won deze wedstrijd in de Ag nietenkapel ruim op punten, want de waardering voor zijn onderzoek van hooggeleerde zijde was zeer groot. Helemaal helder was de inhoud van het gebode- ne voor de aanwezige voetballers niet, maar de rode rug van het proefschrift met de zwarte V in het midden maakte in dit opzicht een hoop goed. ongens in het zwart Door Job van Am erongen 5 2015 Er is een groot tekort aan scheidsrechters in het amateurvoetbal. Er is een oneindig veel groter tekort aan daadwerkelijk goede scheids rechters in het amateurvoetbal. Bovenstaande stellingen lijken mij niet al te gewaagd. Met alle respect voor allen die zich in het weekeinde wagen aan de niet van risico's ontblote hobby van scheidsrechter in het amateur voetbal te vaak is de man in het zwart of in geel of vrolijk blauw een corpulente middelbare of oudere man met te weinig conditie en

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 22