Be F Cu Leeser ontving na de gouden bal in 1961 als speler ook 2 diamantjes als elfta lleider. De trotse dragers van de Gouden Bal worden aan het eind van het seizoen uitgenodigd voor een erewedstrijd tegen het huidige eerste. Zo dus ook op dinsdag 26 mei. De opkomst van spelers én publiek was groot en onder een heerlijk zonnetje ontspon zich een spannende wedstrijd, waarbij ons eerste de handen vol had aan het Gouden Bal len team. Niet zo heel gek als je kijkt naar de samenstelling van deze selectie. Daryl van Mieghem (Excelsior), Joost H e ij (Ajax), M ike Ruijter (Quick Boys) en Wil l e m cheerens (^OF^2), bij hun club actief op het hoogste niveau, geven o.a. acte de présence. Ondanks enkele kansen voor de Gouden Ballen maakte ons eerste toch de openings goal via de als altijd razendsnelle Enrico Patrick. De spanning werd weer helemaal teruggebracht door Joost Heij die een diepe bal fraai controleerde en vervolgens onhoudbaar inschoot. Fijn dat Joost na een zware blessure weer helemaal fit is. Hierna maakte Bas Middelkoop er voor het eerste 2-1 van via een lepe kopbal, waarna Enrico de stand op 3-1 bracht na een geweldige poeier. Daarmee was de wedstrijd nog niet gespeeld, want Laurens Bianchi zorgde met een ongelofelijke knal in de bovenhoek voor 3-2 én hoop in de gelederen van de Gou den Ballen. Hoewel er nog kansen genoeg waren (Ronnie van Es!) bleef het 3-2, mede door geweldig keeperswerk van Tamba dos San tos. Na een lekker buffet is het tijd voor voorzitter Ad Westerhof die namens het bestuur het woord richt tot de Gouden Ballen en de and ere genodigden. Allereerst is er applaus voor erelid Rob D uis, de enige aanwezige speler van het kampioensteam 1961. Vervolgens loopt Ad kort het afgelopen seizoen (2014-2015) door, dat na het Nederlands Kampioenschap in 201 4 van de Zondagamateurs in sportief opzicht flink tegenviel. De vele blessures, vooral in de voorhoede, waren hier mede debet aan. Hopelijk is de ziekenboeg het komende seizoen veel minder gevuld. De resultaten vielen in de eerste seizoenshelft zó tegen dat rond de winterstop in goed overleg besloten werd van trainer te wisselen. Willem Leushuis maakte plaats voor 'good old' Stanley Menzo en dat sorteerde zoveel effect dat ons eerste zich op de laatste competitiedag in Groesbeek tegen de Treffers veilig speelde. Met veel dank aan Sta nley die niet aanwezig kon zijn wegens een trip van een door hem én de nieuwe AFC -trainer Bart Logchies begeleid Jupiler League team onder 23 naar Thailland. Ondanks zijn afwezigheid was er veel verdiend applaus voor de door Stanley geleverde prestatie. Aan het eind van dit deel bedankte de voorzitter de spelers en staf voor al hun inzet in het afgelopen seizoen. Met elkaar zijn de klippen omzeild en is ten slotte toch een aansprekend resultaat geboekt. Vervolgens worden enkele aanwezigen in het zonnetje gezet. Aller eerst Wi llem Leushuis die op doorreis is naar China met de nationale selectie uit Koeweit. De voorzitter kijkt nog even terug op het fantas tische kampioensjaar in de Zondag Topklasse. Een unieke prestatie, verricht in een seizoen waarin W illem tot groot geluk beschikbaar bleek, na het plotselinge vertrek van Maarten Stekelenburg naar de KNVB. O mdat de Gouden Bal nog niet was uitgereikt ontvangt Wil lem Leushuis hem nu onder luid applaus uit handen van de voorzitter. Hierna wordt Wessel Col ijn toegesproken die na een periode van 8 jaar als trainer van Zondag 2 en Zaterdag 1 vertrekt naar HBOK. Ad roemt de prettige samenwerking met Wessel en memoreert ook de door hem met zijn teams behaalde successen. Daar kan hij trots op zijn. Hierna zijn de spelers aan de beurt. Allereerst de gebroeders Patrick die vertrekken naar DOVO. Joshua (drie seizoenen, één keer kampi oen) en Enrico (vier seizoenen, twee keer kampioen) hebben hun sporen verdient. Hun snelheid en bewegelijkheid zullen node worden gemist. Dank en veel succes bij hun nieuwe club. W outer Meulemans (al 8 jaar actief in ons eerste) en Kerwin Hartman (6 jaar eerste elftal speler) gaan op reis (niet met elkaar!) en zijn daardoor volgend sei zoen niet beschikbaar. Ad wenst ze namens alle aanwezigen een hele mooie tijd toe. Vervolgens wordt de kersverse international van Cura- gao, Jonathan Richard, in het zonnetje gezet. Binnenkort reist Jona than af naar de Caraïben waar Curagao in Havanna en ^Villemstad gaat aantreden tegen Cuba. Een heel avontuur. Ad wenst hem veel succes en plezier toe. Tot slot is er de bekendmaking van de prijs voor beste speler van het jaar. Heel veel Gouden Ballen hebben deze belangrijke prijs in het verleden gewonnen, vorig seizoen viel die eer te beurt aan Pepijn Kluin. Dit seizoen gaat de prijs naar een voetballer uit eigen kweek, die in een lastige tijd op is gestaan en voorop is gegaan als een ware captain in de sportieve strijd om in de Topklasse te blijven. Maar niet alleen dit seizoen heeft Magid Jansen, want om hem gaat het, zich bewezen, ook al in de jaren daarvoor waarin hij 157 keer uitkwam voor AFC 1, 37 keer scoorde en 33 assists verzorgde. En dat als spreekwoordelijke slot op de deur Het appl aus is voor Magid, die op dat moment per vliegtuig op weg is naar huis. De voorzitter be looft hem de prijs te overhandigen tijdens het trainingskamp in Bellu- no, Italie'. Met de uitreiking van de prijs Speler van het Jaar sluit de voorzitter deze ceremonie met dank aan de organisator van de Gouden Ballen- wedstrijd, Robert Gehring. Het was een groot genoegen om weer hierbij te mogen zijn. MvdW Voor foto s van deze avond zie ons AFC F oto album op de websi' riends Woensdag 27 mei was het weer zover! De jaarlijkse afsluiting van het seizoen voor de overige senioren, de Be Friends Cup, werd ge" houden op ons aller AFC. Wie zou er dit jaar met de felbegeerde Be Friends Cup vandoor gaan De strijd lag open voor alle overige senio ren teams. De toernooi organisatie (B-cie, C-cie en bestuurslid Lou Hekster) had zonnig weer met zo'n 18 graden besteld en gekregen; heerlijk zomeravond voetbalweer dus. De halve finale tussen Zondag 3 en Z ondag 4 verdient extra aandacht, aangezien dit een echte thriller was. Na de reguliere speeltijd stond er een gelijke stand op het scorebord en dus moesten penalties de beslis sing brengen. De heren maakten hier een ware show van en pas na 20 pingels kon er eindelijk een winnaar worden aangewezen. U staat er in eerste instantie misschien niet bij stil, maar tijdens de Be Friends Cup werden maarliefst 38 wedstrijden gespeeld. Niet niks! De finale van ging uiteindelijk tussen Zaterdag 5 en Zondag 3. Zon dag 3 bleek de sterkste te zijn en won deze editie van de Be F riends Cu p glansrijk Hul Enkele noemenswaardigheden. Aantal deelnemers. 15 teams met bijn a 200 spele ids Cup 2015 winnaar. Zondag 3 este speler. Vi ctor van der Bergh (Za 5) Beste keeper. Han Trimbach (Klassieke Veteranen) Mooiste goal. Teun Linthorst (Zondag 10) Na afloop van de Be Friends Cup 2015 stond er een uitgebreid saté diner klaar en hebben we gezamenlijk de finale van de Europa League gekeken. Deze doelpuntrijke finale werd door Carlos Bacca beslist in het voordeel van Sevilla. Zes jaar geleden controleerde Carlos Bacca

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 21