M G B edische com missie Da ag van de vrijwilliger De competitie is gespeeld, enkele toernooien nog te gaan en dan is er vakantie. Er aan toe of wel verdient? Het zij zo. Uitzonderlijk verdient zijn de keuzes van het Bestuur om 28 ei j. tijdens een grote op- komst van alle AFC vrijwilligers de verkiezing van "De Vrijwilliger van het Jaar" te benoemen. De 83 jarige Sjaak Springer als jeugdtrainer en C ock van D uijvenbo- de als manager bij de senioren werden eenstemmig in het zonnetje gezet. Chapeau! De toernooien staan voor de deur, dus breekt de vakantie aan. Zomervakantie, ondanks cola en chips binnen handbereik, blijkt zelfs in het gehele betaalde voetbal een "gezond" voedingsadvies te circu leren. De Med ische Commissie vaart graag mee op moderne inzichten en adviseert onze Topamateurs dit mogelijk op te volgen. Door regelmatig iets te ete n voorkom je dat je opeens heel veel trek krijgt en gaat zitten 'snaaien". Tips om regelmatig te eten zijn: Dui Traditionele AFC Sti eren avond weer succes Vrijdag 15 mei j.l. vond weer het traditionele Stierentreffen plaats. De Stieren is een gezelschap dat bestaat uit een bonte verzameling AFC -ers die allen het sterrenbeeld Stier hebben, en waar vele illuste re AFC -ers deel van uitmaken of hebben uitgemaakt, waaronder bijvoorbeeld onze oud ere-voorzitter Henk Kappelhoff. altijd ontbijten als je uit bed komt, al is het pas laat in de och tend. neem na elke 3 tot 4 uur iets te eten wat wel gezond is. Gezonde tussendoortjes zijn: biscuits als Liga of Sultana, ontbijt koek, eierkoek, krentenbol, rijstwafel, lange vingers, crackers(evt. belegd), muesli- of sportrepen, vruchtenyoghurt, kwark, alle soorten vers fruit of fruitshakes, een soepje, gedroogd fruit zoals rozijnen en vijgen, rijstcrackers, zoute Japanse mix of vruchtenvlaai. Het is vakantie, dus weinig beweging en veel suikers: herken jij je daarin, dan sla je deze energie op in vet (love-handles rondom je buik Veel suikers bevind zich in frisdranken en siropen, maar ook in te zoete "sport" drankjes, alle soorten snoep en te veel enkelvoudige suiker in thee en koffie. Wil j e toch even vetbekken, miniseer dit tot maximaal twee keer per week. Dit is beter dan elke dag een beetje. Te vette happen zijn: crois sants, donut, broodje kroket, saucijzenbroodje, pizzapunt, hotdog, bapao broodje, gevulde koek, sprits, glacé- en cocuskoeken, snoep met chocola, alle soorten chips, frites met mayo maar zeker ook de frikandel. Dus niet doen. Gezonde shake voor 2 personen: Doe een geheel bakje aardbeien of een mix van rood fruit in een blender, voeg een scheut magere yoghurt en spa rood toe. Laat geheel 1 minuut draaien en schenk de mix in twee grote glazen. Gezondheid! Over gezondheid gesproken. Geniet van de zon, maar zorg dat je niet verbrandt. Denk daarom op tijd aan zonbescherming en help anderen eraan te denken. Tip 1: S meer de onbedekte huid minimaal met een factor 30 in, ga niet uitgebreid in de zon tussen 12.00 en 15.00 uur, draag een hoofd deksel en ga zeker uit de zon als je huid vreemd reageert met uitslag, jeuk of erg snelle verbranding. (zie: verstandig zonnen bij K.W.F. Kankerbestrijding) Tip 2: Wandel, fiets of jog minimaal 2x één uur per dag in "stady" tempo. Je zult zien dat op de eerste training na je vakantie de trainer verbaasd zal zijn en een basisplaats is gegarandeerd enmisschien eindigt A.F.C. dan wel wéér bij de eerste drie!? De Medische Commissie: Lex Swaan arts, Co G rosze nipper, Wim Crouwel fysio mail: wim .crouwel@xs4all.nl, Michaël Olivieira, Bas ter Hoeven, Dennis Schröder, Jürgen Boerleider, Kevin Beckers, Jan Jan de Bruijne, Tim de Klerk, Aukje Spoelstra en Floor Monas, wenst de gehele A.F.C. familie een fijne zomervakantie en gezond weer terug. Achterste rij v.i.n.r.. Dennis Bijlsma, Herman Fritzsche, Joey Fsio- nye, Ad IWesterhof, Ruud Mantel, Jeroen Walker en Ronnie Susan Middelste rij v.l.n.r.. Henk Foppen, Dick Rijna, Robert Gehring, Wo uter Amesz, Jan van Galen en Bobby Gehring. Voorste rij v.l.n.r.. Peter van der He ijdt, Ma nnes K, nsbergen en Willem d e Jo n g Na een mooie speech van Ad en dankwoord van Dick, die de tradities van AFC koestert, werden we getrakteerd op nog twee speeches. Speciale genodigden van AFC, R obert en Bobby Gehring, hadden beide een mooi verhaal over hun jeugd bij AFC. S uper bedankt daar voor heren!!! Good Old Wi llem de Jong sloot de avond af met een dankwoord aan alle aanwezigen en de organisatie voor de geslaagde avond. Een mooi traditioneel samenzijn, en dat alweer voor de 53e keer! Tot volgend jaar Stie re n. Henk Foppen Opperstier PS Er mogen best nog wel wat Stieren bijkomen. Je moet dan wel sterrenbeeld Stier zijn. ouden a en Stieren avond Op dinsdagavond 26 mei 2015 vond op Sportpark Goed Genoeg de Gouden Ballen wedstrijd plaats. Een prachtige traditie die teruggaat tot 1961. In dat super belangrijke kampioensjaar, AFC was al veertig jaar geen kampioen geworden, stelde toenmalig eerste elftal speler Rolf Leeser voor de spelers en begeleiding van het eerste te belonen met een gouden speld met een kleine balletje waarin AFC en het kampioensjaar zijn gegraveerd. Het bestuur nam het idee van Rolf over en sindsdien zijn in de ateliers van Gassan, waar zoon Benno Leeser de scepter zwaait, acht keer de gouden ballen gefabriceerd voor de kampioensjaren 1961, 1963, 1967, 1969, 2001, 2010, 2014 én 1974, het seizoen waarin AFC zich als zesde kwalificeerde voor de Hoofdklasse. Sommige spelers waren meer dan eens de beste. Zij ontvingen voor elk nieuw kampioenschap een diamantje op de bal. Jos Kemna is tot nu toe de enige speler met twee diamantjes, Rolf ee naar huis nemen Deze keer gingen de Stieren naar Boerderij Poldersport in de Kwakel. Strijden om onze eigen wisseltrofee De Boele tussen de koeien. Hoe vertrouwd voor ons!! Onder toeziend oog van onze voorzitter Ad IWesterhof gaven de Stie ren elkaar geen duimbreed toe. Het spel was een afgeleide van de sport golf, met een houten klomp een bal in een gat krijgen. Hilarisch om te zien! Met een iets betere score dan de rest van het deelnemersveld werd de Boele gewonnen door Klassieke Veteranen speler, Dick Rijna. Hij

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 20