van ons Sa enno Leeser en in deze uitgave zien wij et kleinzoon Benno op zeer jonge leef" "Stad van Diamant" een foto van opa Sa mue tijd. Het artikel heeft als titel "Stad van Diamant" gekregen. Oud eerste elftal" speler Uli L andvreugd is als trainer van zijn club Eemdijk gepromoveerd naar de Hoofdklasse Zaterdag. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan onze oud-speler Uli In de Topklasse krant d.d. april jl. was een uitgebreid interview opge nomen over onze trainer Sta nley Menzo met als kop "M enzo be" hoedt AFC voor degradatie naar de Hoofdklasse Stanley vertelt in het desbetreffende artikel over zijn liefde voor onze club en de reden waarom hij toen als trainer na het vertrek van trainer Wi llem Leushuis in december bij AFC terugkeerde. Joris Heijnen (gescheurde rechterbuitenband knie) en Elvis Tuben ((gebroken kuitbeen) beiden spelers van Zondag 10 raakten bij een recente wedstrijd van hun elftal zwaar geblesseerd. Namens de AFC wensen wij beiden van harte beterschap en een snelle terugkeer op de velden van Goed Genoeg. In het weekend van 30 en 31 mei jl. organiseerde onze actieve jeugd commissie twee belangrijke evenementen. Op zaterdag werd weer de jaarlijkse IMini-^WK gehouden en op zondag vond het Dick van der Klaauw-toernooi plaats. Op onze website kunt u een uitgebreid verslag van deze twee dagen lezen, aangevuld met een foto van de opening op zondag door onze voorzitter Ad Westerhof. Aan de Mini-WK werd deelgenomen door 400 j eugdspelers Zie voor de foto's op de website van AFC. AFC-Ridder en oud-bestuurslid Nol K ulkens is na een lang ver blijf eerst in Barcelona, daarna in het ziekenhuis en toen in de Trappenberg weer bij echtgenote Rinske thuis. ^Vel moet hij nog drie keer in de week terug voor revalidatie. Namens de AFC zenden wij hem onze wensen voor herstel. Voorts vernam ik ook dat onze AFC-Ridder Cees den Braven in het ziekenhuis verbleef ter observatie en dat AFC-Ridder K arel van Stuyvenberg in Caracas in het ziekenhuis verbleef voor medisch onderzoek. Ook hen zenden wij namens onze vereniging onze beste wensen voor een herstel. Traditiegetrouw werd op 4 mei jl. de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. Door een actie van voorzitter Ad Weste rhof bij de jeugd was de opkomst in vergelijking met vorige jaren geweldig. Voor een verslag van deze dag verwijs ik u naar een tweetal artikelen in deze Sc hakel. Wanda W ildeboer, de echtgenote van ons Lid van Verdienste en AFC- Ridder Bob Wilde boer heeft recent haar tweede boek ge schreven met als titel "Blindgangers" welk boek speelt in het roeri" ge A msterdam van 1787. N amens AFC onze bewondering. Het boek is te koop bij de erkende boekhandel. Een synopsis van dit boek is op verzoek per mail verkrijgbaar bij ondergetekende. In de sportbijlage van het Parool d.d. 22 mei jl. was een uitgebreid verhaal opgenomen over onze Zilveren Ploeger en tafelpreses bij ons jaarlijks Herendiner op 18 januari Tom Egbers naar aanleiding van zijn optreden in het televisieprogramma Andere Tijden Sport. Tom vertelt in dit interview over zijn werkzaamheden bij NOS-Studio Sport en over het op zondagavond uit te zenden programma. Onze website besteedt uitgebreid aandacht aan het feit dat het beken de sportboek "De AFC-ers" honderd jaar geleden is verschenen. De schrijver is J.B.S chuil Ons Erelid Pim Adriaansz heeft voor de televisie RTV-N-H hierover verteld waarvoor ik u verwijs naar de website van onze club. In het verleden werden in mijn column altijd de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg vermeld. Dit is nu overbodig daar alle verjaardagen van de leden worden vermeld op de website. Voor een aantal oudere leden, vaak AFC-R idder en zeker lid van de Zilveren Ploeg, wil ik toch een uitzondering maken vooral als het kroonjaren betreft! Wil Brom m elcam p (29 maa rt- 93 jaar) - Pim Adriaansz (2 mei- 91 jaar) - Ton Balk (7 april-88 jaar)- Ro lf Ieese r (4 ju n i -86 jaar)- Ab Springer (15 mei- 80 jaar) -Hans Woudstra (17 juli -80 jaar) (Max de Bruin (23 juli -80 jaar)-George ^Vijnand (5 juli 90 jaar)- Jan Benoni (2 januari- 87 jaar)-W illem van Oort (5 septem- ber-90 jaar)-M a rce l Koste r (15 oktober-80 jaar )-(C ees den Bra ven- 24 mei- 80 jaar) -K arel van Stuyvenberg (18 m e i -84 jaar)-Jaap ^Wildschut (27 april-90 jaar). Ik vertrouw er op dat ik niemand van de leden van AFC heb vergeten. Op 21 april jl. verdedigde Sjoerd Jens zijn proefschrift met de titel Imaging of Critical Ischemia. Na afloop van de verdediging was er de nieuwe Do gelegenheid om J octor in de geneeskunde te feliciteren. Op vrijdag 24 april jl. werd deze gebeurtenis met familie en vrienden op G oed Genoeg gevierd. Op de website en in deze Sch akel kunt u een verhaal lezen van de hand van erelid/oud-voorzitter IMachiel van der W oude. Tim W ulffraat, speler van de A-selectie heeft zijn voorste kruisband afgescheurd. Hij zal volgens onze orthopeed Bas Pijnenburg 9 maanden moeten revalideren. Namens AFC wensen wij hem beter schap. In de sportbijlage van de Telegraaf d.d. 23 april jl. was een uitvoerig interview opgenomen met onze voorzitter Ad Weste rhof met als titel Voorzitter met flair" I k verwijs u weer naar onze website. In de bijlage van de Tel egraaf met de titel Vrouw d.d. 5 juni jl. was een artikel opgenomen met als titel 't Zit in de familie" over de genen dat Pa voetbalt en zoon voetbalt. In dit artikel worden aan het woord gelaten Noah (speler B 3) en zijn vader Carlos Lens. Mijn advies is om dit zeer zeker te lezen. Op 26 april j.l. vond weer de jaarlijkse Gouden Ballen wedstrijd plaats. Oud-aanvoerder Robert Gehring had een elftal opgesteld met veel Gouden Ballen en toch mochten deze spelers niet winnen van de huidige A-selecte. Op deze avond werd er afscheid genomen van de vertrekkende spelers en werd huidige aanvoerder Magid Jansen benoemd tot speler van het jaar. Ik verwijs u naar het verslag op de website van de vereniging. Op 28 mei jl. werd door het bestuur voor de eerste keer een avond voor de vrijwilligers in onze club georganiseerd. Op onze website kunt u een verslag lezen en kennis nemen van een fraaie foto van de aanwezigen. Tijdens deze bijeenkomst werd voor het onderdeel jeugd de prijs over het afgelopen seizoen uitgereikt aan Jacques Springer en voor het onderdeel senioren over het afgelopen seizoen aan Cocky van Duijvenbode. Aan beide zeer actieve leden hiervoor onze harte lijke gelukwensen. Onze A-selectie verblijft van 30 juli a.s. voor een trainingsstage weer in Belluno op uitnodiging van onze AFC-Ridder Dé H u r wits. Wij wensen onze nieuwe trainer Bart Logchies en spelers veel succes. Ondergetekende zal als erelid deze dagen meemaken en u uiteraard in mijn column berichten. Ook dit keer moet ik mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 26 april jl overleed op de leeftijd van 90 jaar onze AFC-Ridder G uus Graanboom. Hij was 75 jaar lid van onze AFC. Guus was in het verre verleden toen zijn zoon Hans in de jeugd speelde leider van het elftal van zijn zoon. Daarnaast was hij in de zestiger jaren een aantal jaren lid van de toen zeer belangrijke To- to/_otto-com missie, waarvan de leden op de vrijdag in de namiddag bij erkende sigarenwinkels in Amsterdam de totoformulieren moes ten ophalen en daarmede dan naar Goed Genoeg moesten komen. Naast deze activiteiten was Guus een aantal jaren lid van het bestuur van de toenmalige honkbalclub ABC. D oor zijn problemen met de gezondheid kwam hij de laatste dertig jaar niet meer naar AFC maar bij een telefoongesprek met mij altijd nog geïnteresseerd in de ver richtingen van onze vereniging. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Onverwachts moesten wij op 7 juni jl. ook afscheid nemen van AFC- Ridder Henk van den Bergh, die 69 jaar lid was van onze AFC. Toen ik in het begin van de vijftiger jaren lid van AFC werd was Henk al een voetballer in de A-selectie, toen ons 1e elftal uitkwam in de toenmalige tweede klasse. Een groot aantal jaren was Henk een vaste keus. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel vertelt zijn broer Bob in een in memoriam over Henk zijn voetbalja ren. Ook toen de ATC (A m ste rdamsche Tennis Club in 1970 werd opgericht was Henk een zeer goede tennisser. Als toenmalig bestuur der van de ATC gaan mijn gedachten terug naar de wedstrijden op de zaterdag met naast Henk, Rein Akkerman Jr., K ees Gehring, Jean- Paul Krak Otto de Bont en Jan Bouwhuis als spelers. Met Stella en Sal van Gelder en Rein Sr. en Truus Akkerman en ondergetekende als vaste toeschouwers waren het geweldige middagen. Tevens was Henk een trouw bezoeker van het jaarlijkse Herendiner in januari en de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg in november. Toen in het verre verleden de AFC -vrienden groep de Club van Acht werd opgericht was uiteraard Henk een van hen. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan Henk zijn vrouw Irene en aan Henk zijn broer Bob. En zo juist bekend dat AFC zon. 3 in de nacompetitie is gepromo veerd naar de res. 1e Klasse. Proficiat aan de spelers en begeleiding. Johan de Bie.

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 19