De Gemeente Amsterdam verhuurt Sportpark Goed Genoeg vanaf 6 o kto ber 1962 aan de Stic hting Goed Genoeg, op welke datum ons sportpark destijds door de burgemeester van Amsterdam mr. Gijs van Hal werd geopend. Het bestuur van deze Stic hting als ook van de V.S.G.G. (V ereniging Sportpark Goed Genoeg) bestond dit seizoen uit Ad Westerhof, die Machiel van der W oude opvolgde als voorzitter, Kees Gehring (secre taris), Bob Neseker (penningmeester), Nicolaas van Ommeren, Ro nald Koster en Machiel van der W oude en adviseur voor het leven Johan de Bie. Een afvaardiging van het bestuur van de Stichting voerde ook dit seizoen frequent overleg met Gemeentelijke autoriteiten over de toekomst van ons sportpark. Op 3 oktober 2014 is een overeenkomst gesloten met de Gemeente Amsterdam Dienst Zuidas, waarbij voor St.G.G./AFC de komende jaren een nieuw sportpark zal worden ontwikkeld met 5 State of the Art kunstgrasvelden en een nieuw clubhuis. Het bestuur van de V.S.G.G. is thans in gesprek met onze huidige pachter Frans Ris over voortzetting van zijn activiteiten voor het seizoen 2015-2016. 19. AFC EN DE ZUIDAS In deze bijdrage schetst onze voorzitter Ad Westerhof in kort bestek de laatste ontwikkelingen met betrekking tot dit belangrijke onder' werp. Ook het afgelopen seizoen is er veel (bestuurs)tijd en energie gesto ken in het Zuidas dossier. De ontwikkelingen op de Zuidas volgen elkaar snel op waardoor een nogal verwarrend beeld is ontstaan, met name in de pers. Voor- en tegenstanders troeven elkaar af met argu menten en voor de gemiddelde lezer is het nauwelijks nog te volgen. Het belang van deze discussie is heel groot voor AFC en de toekomst van het sportpark. Na 18 jaar onderhandelen is er in het najaar van 2014 een akkoord bereikt over de invulling van het nieuwe sportpark en daarbij de nieuwbouw van ons clubgebouw. De randvoorwaarden die zijn overeengekomen zien er veelbelovend uit, echter de details moeten nog worden ingevuld. In de komende maanden zal een bestuursdelegatie, aangevuld met Bob Duis, ondersteund door Kees Gehring en geadviseerd door Ma' chiel van der W oude, deze details vorm gaan geven. Met de Gemeen' te /Z uidas worden regelmatig gesprekken gevoerd over deze zaken. Het bestuur stelt zich voor de leden periodiek op de hoogte te houden van de vorderingen. Zoals het er nu voorstaat zullen we het komende seizoen nog kunnen beschikken over alle 7 velden. In het late najaar van 2016 echter worden de velden 6 en 7 buiten gebruik gesteld om de voorbereidingen te treffen voor de aanleg van een (ondergrondse) parkeergarage. Zodra die garage is gerealiseerd kan het definitieve (kunstgras)veld worden aangelegd. Ook kan dan begonnen worden met de nieuwbouw van ons clubhuis. Zoals de planning er nu uitziet kan een en ander gereed zijn einde 2018/half 2019. H oewel wij positief zijn over die planning kan het wellicht ook iets uitlopen.Om zo min mogelijk oven ast hiervan te ondervinden zullen de werkzaamheden onttrokken worden aan het gezicht door een wand oid om de bouwplaats. Voor het speelprogramma hebben wij tijdens de verbouwing van ons sportpark 6 velden nodig en daarom zal er ook nog een tijdelijk (kunst)gras worden aangelegd op het oude honkbalterrein, op het meest oostelijk gedeelte van ons sportpark. Tijdens de druk bezochte informatieavond op 11 november 2014 heeft het bestuur alle plannen en afspraken met de Gemeente /Z uidas toege licht. Daar werden ook de vragen van geïnteresseerde leden beant' woord. Zo werd bevestigd door het bestuur dat de nieuwbouw van het sportpark en clubhuis niet zal leiden tot contributieverhogingen. Goed nieuws dus. Het Zuidas dossier is een van de belangrijkste dossiers voor AFC en het bestuur zal daar ook de komende tijd hoge prioriteit aan geven. W ordt vervolgd 20. ACC AFC's dochtervereniging ACC, opgericht op 5 maart 1921, doet het op het moment van schrijven zeer goed. Het eerste elftal, dat uitkomt in de Topklasse, staat samen met het Rotterdamse VOC op een gedeelde eerste plaats. De jeugdafdeling is bloeiende als nooit tevoren en met 12 jeugdspelers, die geselecteerd zijn voor de diverse nationale jeugdselec' ties ('Dutch Lions'), is ACC hofl everancier aan de KNCB. Ook in het Nederlands elftal is ACC vertegen woord igd, oud 'speler/coach Anton Roux is de huidige bondscoach en daarnaast is openingsbowler Paul van Meekeren een vaste waarde in het Nederlands elftal. ACC speelt haar wedstrijden op het fraaie complex aan 't Loopveld, waar het beschikt over 3 schitterende velden en een fraai clubhuis waar het prima toeven is. AFC'ers zijn te allen tijde van harte welkom op ACC en het doet ons deugt dat menig AFC'er de weg naar ACC weet te vinden. 21. DE EVENEMENTEN AFC is een club rijk aan tradities. Er zijn dan ook jaarlijks weer een groot aantal evenementen, sommigen zijn eenmalig, maar vele kennen een lange historie. Er zijn evenementen voor de jeugd, voor de senioren, voor specifieke categorieën en evenementen voor de hele vereniging. Een groot aantal wordt hieronder kort beschreven. Op 7 september 2013 werd, na afloop van de wedstrijd AFC De T ref' fers, de 32e P ersmap in het clubhuis gepresenteerd. Ook dit jaar weer was er sprake van een fraai vormgegeven, zeer boeiende en lezenswaar' dige editie, met onder andere een terugblik op het kampioensjaar van AFC 1, een interview met AFC's nieuwe voorzitter Ad Westerhof en de introductie van Vrouwenvoetbal binnen AFC. De samenstellers Thomas Rijsman en Bobby Gehring, met ondersteuning van onder andere Henny Kottmann en Laurens Bianchi, hebben weer vele uren van hun vrije tijd aan de Persmap besteed en verdienen alle lof hiervoor. Op vrijdag 7 november 2014 kwamen 105 Zi lveren Ploegers bijeen voor de traditionele bijeenkomst van AFC 'ers die 25 jaar of langer lid zijn. Na maar liefst 23 jaar lang als Tafelvoorzitter te hebben opgetreden werd Johan de Bie opgevolgd door F rank Redderi ng die de avond in zeer goede banen leidde. De organisatie van deze geweldige avond werd mede ondersteund door Hans Honsdrecht, Hans de Wijs, die vanwege een medische ingreep niet aanwezig kon zijn en Edwin Gel uk5 N ieuwe Zilveren Ploegers werden geïnstalleerd, te weten. Bep Thomas, Frank Kramer, Benny Muller, Rogier de Boer en de broers Michel en Marc de Hond. Op vrijdag 19 december 2014 vond het traditionele Kienen plaats, en wel voor de 19e keer in successie georganiseerd door het 'Mac'Kien Dr Te „'ream I eam bestaande uit Ronald Koster, Nicky en L ou H ekster, Roy van Dijk, H ans Hulst en Ron van Doesburg. Een evenement dat ook dit Er w Ko Ni Lou He Ro waren rui jaar weer alle records aan bezoekers wist te verpulveren. 250 kieners op het 'Mac'Kien 2014 evenement afgekomen en de gulle sponsors hadden wederom de mooiste prijzen beschikbaar gesteld. De N ieuwjaarsreceptie gehouden op zondag 4 januari 2015, werd druk bezocht. Ruim 150 leden en donateurs, al of niet vergezeld van partner waren in ons door Frans Ris en Joop Kenter smaakvol aangeklede club' huis aanwezig om hun clubgenoten een voorspoedig en sportief Nieuw' jaar toe te wensen. Zij konden tevens luisteren naar de nieuwjaarstoe' spraak van onze nieuwe voorzitter Ad Westerhof, die naast een terugblik op het succesvol verlopen seizoen 2013/2014 ook met klem benadrukte hoe belangrijk het is om vrijwilligers binnen onze vereniging te hebben. Het eerste verbleef van 8 tot en met 11 januari in Malaga waar onder leiding van de kort daarvoor aangestelde trainer Stanley Menzo een succesvol trainingskamp werd gehouden. Het heeft o ngetw ijfeld bijge' dragen aan een succesvolle reeks in de 2e seizoenshelft, met als mooi resultaat behoud van het Topklasseschap. Uiteraard was er ook vol'

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 14