op het maken van Persmap nummer 33 waarin we zullen vooruitblik ken op het komende jaar. De AFC -facebook pagina is inmiddels een niet meer weg te denken onderdeel van de AFC nieuwsstroom. Met bijna 2000 volgers heeft de club een grote reikwijdte op het gebied van de sociale media. Ook op platforms zoals Twitter en Instagram is AFC actief met een groeiend aantal volgers. De inhoud van de berichten die worden geplaatst is gevarieerd: Van de Veteranen tot en met de 5 jarigen, iedereen komt aan bod. Ook de vele AFC evenementen krijgen de nodige aandacht en exposure. Tevens werd er dit jaar gestart met een nieuw initiatief: de AFCo- lumns. Verhalen en opinies over aan het voetbal en AFC gerelateerde onderwerpen. Vaste "columnisten" en enthousia ste leden schreven elke week leuke artikelen. De reacties binnen de club waren (bijna) altijd positief en dus zal er ook komend seizoen een vervolg worden gegeven aan de columns. Bijdragen van enthousiaste leden zijn van harte welkom. Ook werd gestart met het initiatief AFC H uiswerk naar een idee van jeugd coördinator Nathan W iener. In samenwerking met alle spelers van de AFC 1 selectie werden allerlei trucs en passeerbewegingen voorgedaan. De leuke en energieke filmpjes waren het mooie resul taat. maar ook foto's en film/videoverslagen), co mpleet en systematisch in ons archief opgenomen kunnen worden. De kennis daartoe is beperkt aanwe zig bij de huidige leden en zal daarom ook van buiten de commissie moeten komen. Iedere hulp daarbij is meer dan welkom. De commissie, t.w. Rik de Boer voorzitter, Hans de Wijs Sr. en Wim Ringe, kwam afgelopen jaar negen keer, meestal op de maandag, bijeen. Op die bijeenkomsten was ook regelmatig een archivaris van een andere vereniging of een journalist aanwezig. Alle leden van de commissie stellen zich herkiesbaar maar zijn wel voor de nabije toekomst op zoek naar enige versterking en verjonging. ^Vie daarover suggesties of ideeën heeft, vragen we ons dat te laten weten. 13. DE COMMISSIE COMMERCIELE ZAKEN Ondanks personele onderbezetting gedurende een belangrijk deel van het seizoen is de commissie er trots op dat zij in het afgelopen seizoen twee AFC-Vriendelijke Bedrijven aan de club heeft weten te binden. Niet helemaal nieuw maar terug van weg geweest is OTX L ogistics. Wel nieuw is Nederlands Mathematisch Instituut (NMI) die voor n jaar AFC-Vriendelijk zijn om volgend seizoen met een iets kleiner budget AFC te blijven steunen. Last but (certainly) not least het recentelijk gelanceerde 'AFC in Beeld'; op initiatief van Wessel Westerhof en Jos van Mieghem worden mooie en korte afleveringen gemaakt over allerlei verschil lende onderwerpen en AFC'ers. Het vakmanschap zorgt voor mooie portretten en mini-documentaires die de club in al haar variërende facetten letterlijk In Beeld brengt. W ij hopen dat het een mooi en langdurig vervolg zal krijgen. Kortom, een jaar PP&E in een notendop. Onze commissie draait op volle toeren met clubliefde als brandstof. Op naar het volgende sei zoen met hopelijk opnieuw vele memorabele AFC mom e nten N Bobby Ge amens de Co Pers, Publ iciteit en Evenementen, Tegen het einde van het seizoen weten we ook dat Kottmann Co (8 seizoenen) en Bouwfonds Ontwikkeling (12 seizoenen) volgend jaar niet meer AFC-Vriendelijk zullen zijn. W ij bedanken beide bedrijven voor de jarenlange ondersteuning van de club. Kott mann Co heeft aangegeven bordsponsor te blijven 12. ARCHIEFCOMMISSIE De archiefcommissie kan terugkijken op een jaar waarin met volle kracht is doorgegaan met de activiteiten die ook de laatste jaren centraal ston den. Sinds een jaar of vijf wordt stukje bij beetj e syste matisch geïnventa riseerd wat allemaal aanwezig is in het archief. Het afgelopen jaar is daarbij vooral het fotoarchief aangepakt en is een begin gemaakt met bekers schalen. Daarnaast is ruime aandacht besteed aan de verdere digitalisering van het archief. Wat betreft de digitalisering waren in 2013/14 rond 5.000 pagina's gedi gitaliseerd en online oproepbaar. Dit jaar is dat aantal gestegen tot ruim 10.000. M aar, daarmee is de inhoud van het archief pas voor circa twee derde veilig gesteld. De bedoeling is natuurlijk dat -bijna- alle documen ten, en daarmee het DNA van de vereniging, digitaal vastgelegd worden. Het is de wens van de archiefcommissie om daar komend jaar verder mee te kunnen gaan waarbij dan de rest van de Schakels (vanaf 1972 tot heden), de statuten en het fotoarchief als eerste aan de beurt zullen ko men. Dit alles hangt vooral af van daartoe beschikbare financiële midde len, maar de commissieleden hebben er vertrouwen in dat het bestuur er ook voor komend jaar weer in zal slagen geld voor dit doel vrij te maken. De commissie heeft ook dit jaar weer de nodige tijd en aandacht gegeven aan het bijhouden en inrichten van de diverse vitrinekasten. Ze worden - deels- gebruikt om de geschiedenis van AFC in beeld te brengen en uiting te geven aan de meest recente resultaten van de selectie-elftallen, met natuurlijk extra aandacht voor ons vlaggenschip. Van haar activitei ten en haar wel en wee doet de commissie ook regelmatig verslag via de Schakel. Enige zorgen maakt de commissie zich over de vraag hoe veel belangrij ke documenten, die tegenwoordig haast alleen digitaal bestaan (verslagen en dan met name van de niet standaardelftallen, de jeugd en vrouwen, De commissie heeft de openvallende plaatsen voor komend seizoen gelukkig alweer weten in te vullen met maar liefst vier nieuwe AFC- Vriendelijke Bedrijven en verwelkomt Spirit Hosting Promotions, Multi Corporation, Café Hoppe De Key zer Brasserie en MVGM. Hiermee komt het aantal AFC-Vriendelijke Bedrijven aan het begin van het seizoen op 32! Zoals gezegd blijft NMI sponsor in een nieuwe categorie tussen AFC- Vriendelijk en bordsponsor in. Dit voorbeeld volgt het nieuwe onder steunende bedrijf Orange Capital Partners. Met daarbij een groeiend aantal van 38 bordsponsoren en een kleine 30 adverteerders ziet de commissie het volgende seizoen met veel vertrouwen tegemoet. Door het aantrekken van professionele assistentie voor de commissie in de persoon van Mariëtte Niënhaus, is de backoffice en ondersteu ning richting de bestaande sponsoren gewaarborgd. Daarnaast zal Mariëtte zich in de nabije toekomst meer met het organiseren van evenementen en bijeenkomsten gaan bezighouden. In het afgelopen seizoen is daar noodgedwongen helaas minder aandacht voor geweest. De commissie streeft naar een goede balans van netwerkmoge lijkhe- den voor haar sponsoren met daarnaast hoogwaardige uitstraling en zichtbaarheid in de diverse uitingen, waaronder die op de vernieuwde website. Wij willen een brug slaan tussen de sponsoren en de vereni ging voor zover die er nog niet is. Een betrokken en tevreden sponsor is immers de beste reclame voor de club en fungeert dikwijls als ambassadeur bij het werven van nieuwe sponsoren. De ontsluiting van de mogelijkheden die gecreëerd zijn met de nieu we website behoort tot een van de speerpunten van de commissie voor het komende seizoen. De frequente bezoekers van de site zullen dit vanzelf merken. Alle sponsoren, van AFC-Vriendelijk tot adverteer" der, zullen hierover benaderd worden. De commissie spreekt haar bijzondere dank uit aan alle mensen die leads, tips en concrete sponsoren hebben doorgegeven. Zonder deze ensen zou de Co iin! Co issie nooit zo succesvol kunnen De C ommissie Commerciële zaken bestond afgelopen seizoen uit René van Schajik, Roy van Dijk en Nick van Ommeren (voorzitter) en wordt ondersteund door Mariëtte Niënhaus en verenigingsm anager Henny Kottmann. Roy zal volgend seizoen geen deel meer uitmaken van de commissie. ^Vij bedanken Roy voor zijn jarenlange inzet voor

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 12