m&mÊÊÊjm wsmmzms Ch Le m Ge 'Nee dat niet, maar die zijn vast niet zo goed als Chelsea'. Ik ben bang dat hij daar wel eens gelijk in kan hebben. Toen laatst voor het eerst de lentezon aan het schijnen was gingen Filippo en zijn vader samen in hun tuin voetballen. Vanuit het keu kenraam kon ik de wedstrijd goed zien. De kleine man wist snel een goal te maken. "Yess, 1-0 riep hij blij. En bij 1 -0 bleef het. Italiaans bloed natuurlijk. te www.afc.nl onder Jeugd, bij 'Pupil van de Week (rechts in het kader). Ontzettend leuk om te lezen. •hampions league Bobby Geh ring 19 maart 2015 Onze onderbuurjongen is bijna zeven jaar en heet Filippo. Filippo Nieuwenhuizen. Mooi ventje. Nieuwsgierig, lekker brutaal, beetje verlegen. Hij heeft een rugzak die bijna net zo groot is als hij zelf en een stoere blauwe fiets met piratenplaatjes. Hij voetbalt graag in de binnentuin. "Yesss!!" klinkt het dan vaak na een raak geschoten pegel tegen de schutting. Filippo heeft een Nederlandse vader (Joost) en een Italiaanse moeder (Paola). Leuke mensen. En een ideale com binatie voor een voetballer. Creatief catenaccio, zeg maar. Hij speelt dit seizoen voor het eerst bij de jongste pupillen van AFC. In de Champions League. Bij Aja x Elke zaterdagochtend wordt ons sportpark tussen kwart voor negen en tien uur overspoeld door een invasie aan kleine mannetjes in voetbal tenue. Zodra hun jas uit is schieten zij als een katapult het veld over, op zoek naar de eerste de beste bal die ze een knal kunnen verkopen. Daarna worden ze verdeeld over kleine veldjes en gaan de wedstrijd jes van start. Soms zie je een pijlsnelle rechtsbuiten, dan weer een wat bonkige verdediger of een met zijn gedachten elders verkerende kleine keeper. Talentvolle jong etj es - en meisjes - die helemaal op gaan in het spel gevarieerd met kids die nog moeten wennen aan het idee dat je de bal ook mag afpakken. Als het even tegenzit, biedt een wrijvende hand over een zere knie of een aai over een bol genoeg energie om er weer vol tegen aan te gaan. Als de bal in hun buurt komt is alles weer vergeten. De leukste attractie voor toeschouwers is het juichen na een doelpunt. Eerst een voorzichtige gebalde vuist of een impulsieve sprong in de lucht, gevolgd door een directe sprint terug naar het eigen doel. Even snel naar opa kijken, die trots zijn duim opsteekt. Vervolgens met een blozende kop weer gauw verder met het spel. Een trotse opa. Meer is er eigenlijk ook niet nodig. Vele van deze jongetjes zijn op zondagmiddag 'pupil van de week'. Ik kon ze in mijn jaren bij het Eerste vanaf mijn plekje in de kleed kamer mooi zien binnenkomen. Voorzichtig openden ze de rode klapdeuren aan het eind van de gang. Vaak met een grote voetbal in hun handen. Soms liepen die mannetjes dan over van de branie maar meestal vonden ze het best spannend om over de drempel te stappen. Keurig gaven ze dan alle spelers een handje en waren ze aandoenlijk timide door alle indrukken die op ze af kwamen. Ik was zelf bijna nooit reserve (grapje) maar het voordeel van een warming up met de wissels was het overschieten met de mascotte. Trots als een pauw passten ze uit alle macht de ballen terug naar die grote mannen. De brede grijns die daarbij hoorde was onbetaalbaar. Ik kom Filippo vaak tegen op z aterd ag als hij net thuiskomt van een enerverende voetbalochtend. Fietshelm nog op, voetbalschoenen aan, grote rugzak en scheenbeschermers onder zijn rode sokken. 'Gewonnen?' vraag ik. 'Twee keer' antwoord Filippo, 'van AC Milan en Dortmund. Alleen gelijk tegen Chelsea. Maarhij moet even denken over de reden van het tegenvallende gelijkspel, ..toen waren we moe'. Hij observeert mij even met een ontdekkende blik. 'Tegen wie moet jij vandaag spelen?' 'Tegen Zwaluwen, ken je die?'. Jeschiedenis versus de M arginale K osten Analyse André Wijnand 26 maart 201 5 Wat is dit nu weer voor een titel van een column? Hoe ga je hier nu weer uit redden? Eerlijk gezegd geen flauw idee. Maar een gesprek op, nee een kennismaking op AFC heeft mij aan het denken gezet. Waar gaat nu werkelijk mijn interesse naar uit? In mijn boekenkast, toch redelijk gevuld, staan geen boeken over economische theorieën. Saai, teveel studeerkamer wijsheden. Zet 10 economen bij elkaar en je hebt 11 meningen of anders gezegd als een bekende professor in Amsterdam zegt je moet die kant op, zegt de professor uit Tilburg natuurlijk: Nee je moet de andere kant op" Oftewel wel of niet bezuinigen. Economie is geen wetenschap, maar alleen maar: "Stel dat.. Dan kan dat gebeuren.." Oh wacht eens even W ijnand. Jij bent toch dat ouwe circuspaard dat altijd les gaf in het vak economie? Diverse AFC'ers heb je toch in de klas gehad? Ja, dat is wel zo, maar hoewel met pensioen, ben ik sinds januari weer als leraar, tijdelijk tot de zomervakantie, in dienst van een school. (Niet elke pensionado vertoeft dus golfend in Spanje S ta marginale kosten analyse aan de hand ik verdom e weer die stom van grafieken uit te leggen aan leerlingen van 6 VWO. Z oek het lekker uit. Ooit iemand op AFC horen zeggen: "Nou die analyse kwam zo goed uit, want bij die afzet haal ik lekker maximale winst?" Ik niet hoor, nooit heeft iemand aan mij gevraagd: "Hoe zit het voor mij met de marginale kosten analyse?" Laat mij niet l achen. Wa /at staat er dan wel in mijn boekenkast. Veel boeken over geschie denis, vooral 1e en 2e wereldoorlog. Maar ook een boek waarvan ik nog steeds vind, misschien wel het beste wat ik ooit gelezen heb. Het verhaal speelt zich af in een kleine plaats in Anatolie in de nadagen van het Otto maanse Rijk. M oslims, christe nen, Turken, Grieken en Armeniërs leven in vrede met elkaar, totdat door politieke veranderingen veroorzaakt door de 1e wereldoorlog zij uit elkaar worden gedreven. T itel i Vogels zonder van Vleugels door Louis De Barnières, auteur Kapitein Corelli's mandol ine) Aan dit boek moest ik tijdens die kennismaking met een nieuw lid van AFC denken. Voor de thuiswedstrijd tegen Kon HFC kwamen wij toevallig naast elkaar te zitten. Hij ook in het onderwijs en als wis kundige gespecialiseerd in het snel laten beheersen van rekenvaardig heden door basisschool leerlingen. Maar toen hij vertelde van zijn Koerdische achtergrond was mijn interesse in deze zeer aimabele persoon, zijn zoon speelt in de jeugd, direct gewekt. Nee, hij kende

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 9