M I X E D P I C K L E S ingelegd door Wi llem (Pim) A driaansz (sinds 1976 nr. 386) w.adriaansz@ziggo.nl RATRACE Op het begin schrijfmoment van deze MP -inleg (Tweede Paasdag) is in de zondag topklasse zowel onderaan als bovenaan de ratrace nog allerminst gelopen. Wat AFC betreft geldt, dat elke nog te spelen competitiewedstrijd van cruciaal belang is. Niet in het minst daarvan was de u itwedstrij d bij HSC 21; inmiddels gespeeld op zondag 12 april j.l. in Haaksbergen. De uitslag kent u. De strijd om de drie fatale rechtstreekse degradatieplaatsen lijkt vooralsnog beslist, maar voor de dertiende plaats (daarbov en) komen nog 6 tot 8 clubs met het onaantrekkelijke toetje van promotie/degradatie-wedstrijden in aanmerking. En in a.s. onderlinge wedstrijden worden nu een maal nog punten verdeeld. Voor AFC behoud zullen dus extra punten behaald moeten worden. Onder leiding van trainer/coach Stanley Menzo leverden de eerste 10 wedstrijden 17 punten op. Op zichzelf is dat is mooi, maar zeker nog niet voldoende. De profeet, die de afloop kent, mag het zeggen. CITAAT "Oosterlingen vereren een gek als profeet; wij in het westen houden iedere profeet echter voor gek". (Heinrich Heine, Duits dichter, 1797-1856). ONDERDAK Buiten AFC om had Pickelaar nog meer kopzorgen. Als een redelijk fatsoenlijk burger onderhoudt hij de staat van zijn woongenot. Onlangs was het was weer zover en zijn dakschoorsteen, die al jarenlang geen rookfunctie meer heeft maar uitsluitend dient voor ontluchting, bleek er slecht aan toe te zijn. Hij is dus recent afgebroken en het dakgat werd provisorisch gedicht met plastic tussen de dakpannen. Een nieuwe schoorsteen zou enige weken later worden gemetseld. Maar ja, het ging stormen. Het plastic wapperde los en alom sneuvelden dakpannen. Voorbijgangers belden aan om het euvel te duiden. Pickelaar belde daarop in aller ijl het bouwbedrijf, dat kennelijk juist was gesloten.; met de voicemail om in te spre ken. De volgende dag zou er teruggebeld worden. Dat kwam op hem over als een melding aan de brandweer, die belooft de volgende dag even langs te komen. De inmiddels doldrieste Pickelaar belde dan ook voor de brandweer direct 112. E en ladderwagen met 10 brandweerlieden stond rap voor de deur, maar kon de plek des onheils niet bereiken. Pickelaars tuinhek hield de ladder te ver weg. Er moest een hoogwerker aan te pas komen. Die kwam uit Heemskerk (u weet wel, van ADO '20) en ging bemand, heftig schommelend in de stormwind, over Pickelaars huis heen. Twee brandweer voertuigen voor de deur trokken uiteraard veel aandacht in zijn rustige 80 m la nge straatje, waar het in korte tijd zwart zag van belangstellenden, belust op een uitslaande brand, die er niet was en uiteraard ook niet kwam. Alle aanwezigen doodden de tijd dus maar met fotograferen. Om kort af te sluiten: de brandweerhoogwerker plakte het dakgat dicht en kreeg zelfs alle dakpannen weer op hun plaats. Het bouwbedrijf zag de beperking van de voicemail inmiddels wel als onterecht in en metselt binnenkort een nieuwe schoorsteen. Het ziet er dus naar uit, dat het echtpaar Pickelaar alsdan weer rustig kan slapen. En hopelijk nog rustiger als AFC 1 erin slaagt het gestelde doel van rechtstreekse handhaving in de topklasse te bereiken. Ook Pickelaar heeft dus weer een toekomst. DE A.F.C.-SCHAKEL Dit is de Schakel die komt binden, de oude club aan d'oude vrinden Dit motto, een regel uit een gedicht van erelid (1955) N ico Holtzappel, siert nog steeds de kop van de A.F.C.-Sch akel. Op de eerste tekstpagina van de vorige Schakel treft Pickelaar echter een niet geheel juiste regel aan, waarin vermeld staat: "in deze Schakel natuurlijk ook de 385-ste inleg van Mixed Pickles"; zonder naamsvermelding. Als P ickelaars naam er wél bijgestaan had met vermelding van sinds 1976, dan klopt d at. De rubriek Mixed Pickles werd kort na de oorlog in de Sch akel geopend door redacteur George Wij nand (ter herinnering aan de o ude handge schreven M ixed Pickles boeken vanaf 1 903). Hij vond zijn vader, de beroepsjournalist Jo ^Vijnand, bereid de inhoud daarvan te schrijven, hetgeen die tot zijn dood in 1976 deed; waarna Pickelaar hem opvolgde en zijn eigen telling instelde. De Mixed Pickles van Jo W ijnand zijn echter nooit geteld en in dat opzicht is die 385 -ste inleg dus veel te laag en onjuist. De vorige papieren Sch akel werd onder de titel Red-A ktueel ingeleid door Pickelaars jonge vriend Bobby Gehring namens de Cie. P.P. en E.; wat voor diens enigszins oudere vriend Pickelaar staat voor Commissie Pers, Publiciteit en Evenementen. Aan de orde kwam de discussie binnen het bestuur over de vraag of de Schakel aan het einde van dit seizoen niet moet stoppen. "Na enkele gesprekken over dit onderwerp is (voorlopig) besloten dat niet te doen. Het clubblad beleeft immers zijn 93 -ste jaargang en verdient niet alleen daarom veel respect. Ook is iedere uitgave waardevol voor het AFC archief'. Wat de Schakel betreft is er volgens Pickelaar nauwelijks sprake van een betrouwbare kenbron voor de clubgeschiedenis. Tot nog maar kort geleden bond Pickelaar regelmatig de strijd aan tegen historische onjuistheden van feiten, die kennelijk niet gecheckt waren. De kans, dat die fouten in de toekomst niet meer zullen voorkomen is er niet minder op geworden. Volgens hem was en is een separate Sch akelredactie een vereis te, maar de Sch akel zelf spreekt zelf slechts van Productie Schakel Hans Elias. Si mpele afspraken tussen een Sch akelredacteur en de webmaster kunnen veel verbeteren. Pickelaar stelt een gesprekje voor met enige bestuursleden, waaronder uiteraard Bobby Gehring. Achter de schermen wordt tevens gewerkt aan een modernere lay-out van de website, wat geen verkeerd idee is. Maar dat vooralsnog de gevraag de aanbevelingen over de Schakel uitsluitend geleid worden naar de webmaster (die daar naar Pickelaars mening niet om gevraagd heeft) is niet de juiste weg. OUDE TIJD De vorige Mixed Pickles sloot Pickelaar af met een deel van een pickle uit jawel oktober 1983. H ij was op bezoek geweest bij Ed Honsdrecht (vader van Hans H.) in Juan-les-Pins, waar diens joodse vriend Bob Scholte (destijds bekend als radio dagsluiter) mede aanwezig was; die onna volgbaar enige moppen vertelde. Daarop liet Pickelaar de kortste mop volgen, want zijn pagina liep daarmee precies vol. Voor de aanvankelijk beoogde langere mop ontbrak de ruimte, maar die grap wil hij de lezers vanwege de sublieme Joodse humor toch niet onthouden. "Moos bezoekt de rebbe (rabbijn) en vertelt hem van zijn huwelijksproblemen met Saar. Zegt de rebbe: 'Ja Moos, als ik je verhaal zo beluister vind ik dat jij wel gelijk hebt. De volgende dag komt Saar met haar lezing bij de rebbe. Zegt de rebbe: Saar, ik vind dat je eigenlijk groot gelijk s Avonds vertelt de rebbe die gesprekken aan zijn vrouw. Zegt ze: Man, ben je nou helemaal mesjokke? Ze kunnen toch niet alle twee gelijk hebben? Zegt de rebbe: Jij hebt ook gelijk

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 19