O De het boek niet. Dan wil ik ook de geschiedenis van zijn familie weten. Toch veel interessanter dan die analyse. En zo zijn er zoveel mensen binnen AFC, die een geschiedenis achter zich hebben. Hoe hebben zij dat verwerkt? Hoe gaan bijvoorbeeld onze joodse leden daarmee om. Je hoort ze er nooit over. Geschiedenis bepaalt hoe wij als AFC zijn. H oeveel leden zijn er niet met een verschillende achtergrond. Dat wij in vrede met elkaar binnen deze club leven is een voorbeeld voor de maatschappij. Laat het nooit gebeuren dat wij zoals in het boek 'Vogels zonder vleugels' uit elkaar worden gedreven. En die marginale kosten analyse dan Ach, bekend kunstje van een oud circuspaard. m trots op te zijn Han 31 m s de Die >e vijftiger jaren Johan de Bie 30 maart 2015 In 1950 werd ik lid van AFC nadat ik na een proefwedstrijd samen met mijn tweelingbroer Hans bij Blauw Wit was afgewezen. Wij wilden lid worden van Blauw Wit (toen een topclub in de landelijke Eerste Klasse) omdat onze vader daar in die jaren in de Veteranen speelde. In 1950 was ik leerling op de Middelbare Handelsschool, op welke school de toenmalige vice-voorzitter en later voorzitter van AFC, het overleden Erelid Nico Holtzappel directeur was. En op deze school zat ook Hans Woudstra, één van de drie zonen van de toenmalige penningmeester van AFC. M et als voorstellers vader W oudstra en schooldirecteur Holtzappel zat ik natuurlijk goed en zo werd ik 65 jaar geleden aangenomen als lid van AFC. In die tijd verscheen maandelijks de AFC-Sch akel en iedere week een bulletin met vermelding van het programma en de opstellingen en de uitslagen. Dit AFC- bulletin werd op de dinsdagmorgen door directeur Nico Holtzappel op zijn school vervaardigd en moest in de loop van de middag dan in enveloppen worden verzonden. Naast mij werden dan enkele jeugdleden van AFC zoals Hans Woudstra, Hans Honsdrecht en Bob Neseker uit de les gehaald om te helpen het AFC- bulletin te verzenden. Nu zijn wij allen Ridders van AFC! Ik had dan altijd die middag een uur Staatsinrichting van mr. van Duuren, die in latere jaren bekend werd als openbare aanklager in de rechtszaak tegen oorlogsmisdadi ger Menten. Dat uur hoefde ik dan niet bij te wonen. Bij de jaarlijkse Sinterklaasviering werden de jeugdleden van AFC op school door mijnheer Holtzappel altijd verrast met een chocoladeletter, omdat wij zo goed hielpen bij de verzending van het AFC -bulletin. Ik heb toen nog een leuke anekdote meegemaakt. Ik werd op een dinsdagmorgen uit de klas gestuurd door de leraar Wiskunde. Ik moest mij melden bij de directeur, die mij bestraffend toesprak maar toen ik zijn kamer verliet vertelde hij mij toch nog wel even dat ik de komende zondag moest voetballen in het elftal van Asp iranten 4 Aan deze vijftiger jaren bewaar ik zeer aangename herinneringen en met de komende lunch van de AFC-Ridd ers op volgende week dinsdag 7 april leek het mij leuk deze herinneringen met u te delen. "Financiële hulptroepen meten voetbal redden". Dat las ik onlangs in de krant. Journaliste Anne-Fleur Pel liet aan de nieuwsgierige lezer weten, dat veel Amsterdamse voetbalclubs in zwaar weer verkeren. Vaak door een rampzalige slechte boekhouding. Waaraan zij de con clusie verbond, dar de gemeente moet ingrijpen. Het artikel zei ver' der, dat het aantal voetbalclubs in Amsterdam drastisch afneemt, mede door falend financieel beleid bij sommige verenigingen. De Sportraad Amsterdam, het adviesorgaan voor de gemeente, meldde kort en bondig dat gebrekkige inning van contributie, een slordige financiële administratie of organisatorisch falen niet langer meer afgedaan kunnen worden als interne aangelegenheden voor sport' clubs. Alle sportverenigingen, die organisatorisch, administratief of financieel in de problemen zitten, verplicht gaan worden mee te werken aan het zogenoemde Collectief M anagement tea m Waarna zij in ruil daarvoor kunnen rekenen op de tijdelijke steun van deze bij genoemd CMT beschikbare financiele kennis. Totdat zij hun beleid op eigen kracht weer succesvol kunnen uitvoeren. W ekelijks voetbal' len, zo meldt het artikel voorts, meer dan 50.000 A msterdammers bij een van de verenigingen, die hun eigen financiële zaken niet op orde hebben. Ik voel me blij als ik bij het lezen van deze informatie realiseer dat AFC een voetbalclub is, die niet met deze problemen sukkelt. Een prima bestuur met een bijzonder vakbekwame penningmeester Benno Honsdrecht. Niks geen onduidelijk en niet goed kloppend financieel beleid. Een club op trots op te kunnen zijn Trots, die ook mijn voet' balhart bereikt, is het damesvoetbal. Geheel op tijd passend in de huidige gelijkwaardige man-vrouwsituatie. Die helaas soms nog door enkele, niet onbelangrijke AFC -leden, als onzin wordt beschouwd. Overigens aardige clubleden, die het kennelijk als geheel normaal zien, dat er bij talloze andere sporten al vele jaren mannen en vrou wen de zelfde sport beoefenen. Maar dit bij voetbal niet kunnen ac cepteren. Een ander voorbeeld, waarover gelukkig de meningen in onze gehele club niet verschillen. W aarover ons AFC een krachtig blok in de Nederlandse sportwereld vormt. Dat is de menswaardige situatie, dat in de sport spelers en speelsters geheel dezelfde rechten hebben en ook sportief gezien worden als geheel gelijkwaardige mannen en vrouwen. Dat is in ons land helaas nog niet altijd het geval. De S ociëteit Oly mpisch Sta dion, waarvan ik lid ben, heeft geruime tijd geleden in een van de zalen van het Stad ion ruimte gegeven aan het houden van een Gay-bijeenkomst. Ik ben daarbij aanwezig geweest. En heb daar het woord mogen voe ren over sportclubs, waarin door leden vervelend gedrag getoond wordt tegen homomannen en lesbische vrouwen. "En wat vindt AFC hiervan?", riep een van de aanwezigen. Wat was ik ook trots en blij, dat ik naar volle eer en geweten aan de aanwezigen vertellen kon, dat er van enige persoonsdiscriminatie van mannen en vrouwen met een andere seksuele levenshouding dan de over het algemeen heersen de, in onze geliefde voetbalclub A.F.C. geen enkele sprake was. Een betrekkelijk klein verschilpunt in onze voetbalclub heeft zich onlangs via de AFC-Sch akel en op de AFC -website aangediend over het wel of niet stoppen van ons clubblad. Ik persoonlijk hoop, dat de Sch akel blijft bestaan. Zeker ook voor de leden, die op oudere leeftijd mogelijk wat meer probleempjes bij het digitaal sturen en ontvangen van berichten, dan hun jongere leeftijds genoten. ^Ve mogen hierover verschillend denken. Maar als ik dan via onze eigen clubmedia lees, hoe enkele leden het al 93 jaar bestaande clubblad met de grond gelijkmaken, dan ben ik voor enkele minuten wat minder trots op AFC. Ge lukkig welt dan vrijwel direct mijn trots en blijdschap weer op, als ik denk en voel welke voortreffelijke eigenschappen onze voetbalclub heeft. Geen financiële wanorganisatie, een goed bestuur, veel vrijwilligers die zich voor AFC i n zette n het bij onze huidige tijd behorend voetbal ook voor vrouwen en ge heel gelukkig geen onmenselijke mening en houding over sport door beoefenaars(sters) met een andere seksuele levenshouding, dan de zogenaamde over het algemeen geldende. Nogmaals. AFC is al meer dan een halve eeuw mijn favoriete voetbalclub en zal dit tot mijn levenseinde blijven. En wie weet. ook daarna nog

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 10