T "Beleving" Sepp Blatter dreigt weer gekozen te worden als No. 1 in the ^Vo rid of Soccer en dat terwijl op de arbeidsmarkt een sollicitant, die tegen de 40 jaar "aanhikt", zich zorgen maakt bij een sollicitatie te vernemen: "SorryDe keuze is op een jongere kandidaat gevallen!" De grootste wereldleiders moeten na een aantal jaren plaats maken. Let wel. m oeten Sepp niet! Sepp nooit! Alleen als God hem roept? Als God hem nodig heeft om het voetbal "daarboven" in goede banen te leiden. Waar ik op wacht:"Iemand die mij komt vertellen wat het "geheim" van Sepp Blatter eigenlijk is. Heel veel journalisten en voetbalexperts roepen weliswaar op radio en TV dat Sepp Blatter "weg" moet; dat Sepp Blatter heel "slecht" is voor de voetbalsport (FIFA), maar niemand vertelt mij wat Sepp Blatter voor de wereldvoetbalsport misschien wel heeft betekend. Van 1 998 - 201 5 de allerbelangrijkste man in de voetbalsport te zijn, zonder geweldige prestaties te leveren, lijkt mij zeer onwaarschijnlijk. Misschien ben ik wel uniek in de wereld: "Ik neem mijn petje af voor Sepp!" Robert Duis (5 maart 2015) o l h effen René de Vreeze is een enthousiaste voetbalvader van Dylan de Vree ze, speler van de E1 p upillen. Hu fluit elke thuiswedstrijd waar het nodig is, en is de vaste verslagenschrjver van dit leuke AFC team. Kijk maa r eens op hun teampagina op onze website. U herkent het vast wel. Voorheen was u zelf fervent sporter of u bent nog steeds actief. Naarmate u ouder werd kwamen er belangrijke dingen op uw pad. Carrière, hobby's, partner, verhuizingen en voor velen kwam er gezinsuitbreiding met kinderen. Dat laatste veelal voor u een reden om meerdere malen per week door te brengen op ons sportcomplex Goed Genoeg. Daardoor kreeg u een andere tijdsinvul- ling en daardoor ook weinig tijd en ruimte voor bijvoorbeeld uw eigen nevenactiviteit(en). edereen vult het tegenwoordig op zijn of haar eigen wijze Een paar weken geleden ging ik na jaren weer eens naar Ajax. FC Twente kwam op bezoek en dat leek mij zo op het oog een aantrekke lijke, maar dit seizoen wel wat teleurstellende tegenstander. Met interessante spelers als Castaignos, Corona en Ziyech in de gelederen zou de in deze fase van de competitie kwakkelende ploeg van Frank de Boer op nogal wat weerwerk kunnen rekenen. En zo geschiedde. Twente was lange tijd minstens gelijkwaardig, maar ging tenslotte ten onder door de (te) late komst van Milik en Serero. Ook K ishna deed in deze wedstrijd een flinke duit in het zakje. Hoogtepunt was ongetwijfeld het spel van de 18-j arige ex- PSV'er Riechedly Bazoer, die ik bij eerdere gelegenheden nog weinig goeds had zien doen. Vat een fantastisch talent is dat, later in de media vergeleken met Frank Rijkaard, maar ik dacht eerder aan Clarence Seedorf. Een speler met lef en overzicht, sterk aan de bal en met heel veel drive. Daar gaat Aj ax dus nog veel plezier aan beleven en dat perspectief zal in Eindhoven hard aankomen. De volgende ochtend keek ik in De Telegraaf naar de waardering voor Bazoer. Hij kreeg van de rapporteur van dienst een zes. De sportkrant van wakker Nederland miste de geboorte van een uitzonderlijke voet balcarrière compleet. Opvallend! Een beetje historische wedstrijd dus, maar gek genoeg ging ik na afloop toch met gemengde gevoelens naar huis. Dat had alles te maken met het publiek om me heen. Niet met de riante zitplaats dus, precies in het midden van de eerste ring. Of toch wel, want ik zat pal naast het centrale pad en moest dus relatief veel opstaan voor passerende 'rijgenoten'. Eigenlijk stond ik ontzettend veel op en dat ging op den duur nogal irriteren. Het had alles van doen met de interesse van het publiek voor de wedstrijd zelf. Die was uiterst gering. Veel Aj axsupporters kwamen te laat en vertrokken 10 minuten voor rust om maar niet in de rij te hoeven staan voor een biertje en een broodje. In de tweede helft herhaalde dit ritueel zich. Een deel van het publiek kwam weer te laat en ongeveer de helft van dit Ajax-vak wachtte het laatste fluitsignaal bij lange na niet af. Hoezo na afloop applaudisseren voor de op het veld geleverde presta ties? En of één en ander nog niet gek genoeg was ging men ook gedurende de eerste en tweede helft op stap voor een versnapering of sanitaire stop. Niet één keer, maar meerdere malen. Als ik tol had mogen heffen was ik binnen twee uur een rijk man geweest. Dit alles overdenkend ben ik maar wat blij dat deze ergernis mij bij mijn club bespaard blijft. Toegegeven, een beetje jaloers ben ik wel op het bezoekersaantal bij Aj ax. Dat zou bij AFC wel wat beter kun nen. Maar de punctuele toeschouwers die wél de weg naar Sportpark Goed Genoeg gevonden hebben kunnen in ieder geval ongehinderd de wedstrijd zien. Van hongerklop en aandrang is hier geen sprake. Dat is wel zo prettig én wellevend. M achiel van der W oude (maart 2015) I of haar beperkte tijd in deze 24 uurs maatschappij. Samen met de kinderen in een gezin dat "ideaal" bestaat uit jongen en een meisje. En wat tegenwoordig ook "ideaal" te noemen is met vader en moeder onder één dak. Het zou perfect zijn dat de kinderen, als je mag spre ken van meerdere kinderen in een gezin, allemaal op dezelfde sport vereniging hun sport zouden beoefenen. Maar dat is eenvoudig weg niet altijd mogelijk omdat kinderen ook hun eigen voorkeur hebben voor bepaalde sporten. Voorheen gingen de meisjes bijvoorbeeld tennissen of hockeyen en zeer zelden voetballen. Bij voetballen kwamen ze daardoor niet veel verder dan de F of E pupillen in een gemengd team. Als dat al bij een club mogelijk was. Tegenwoordig hebben vele amateurverenigingen een serieuze meisjes of vrouwen voetbal tak. Zo ook nu bij AFC het vrouwenteam voor het eerst in hun bestaan. Een prachtige en goede ontwikkeling. Hoe mooi zou het dus zijn dat broer en zus hun gedeel de hobby en passie voor deze sport bij dezelfde club zouden kunnen beoefenen? Het zou haast verbroederend kunnen werken voor de hele familie. V ant niet iedereen in het gezin deelt de passie voor voetbal en heeft niet altijd begrip voor het feit dat je meerdere malen per week bij het voetbal verblijft. Zo ook bij mij. "Het voetbal" zo wordt het thuis genoemd. Of dat altijd zo belangrijk is wordt er dan gevraagd. Als je het mij had ge vraagd voordat mijn kinderen op de wereld kwamen had ik waar schijnlijk onbeduidend geantwoord. Nu met een zoon van 11 jaar en voetballend vanaf zijn 6e kom ik er niet meer onder uit om hierop bevestigend te antwoorden. In de eerste plaats omdat ik zie en merk dat het de passie van mijn zoon is en ten tweede omdat hij naar mijn inzien verdienstelijk kan voetballen. Dat werkt aanstekelijk en dan wil je het voetbal voor je kind graag faciliteren daar waar nodig. Maar óók ik ben gegrepen door zijn hartstochtelijke liefde voor het spelletje. Daarom ben ik bijvoorbeeld ook wedstrijden gaan fluiten, omdat je je nuttig wilt maken uit sportief opzicht, maar nog belangrij ker is dat je zo ook een goede bijdrage kan leveren aan de club. En zo zie ik vele voetbal ouders maar ook andere familieleden om mij heen bij AFC die op hun eigen wijze veel tijd en energie steken in deze leuke en sportieve vrijetijdsbesteding van het kind. Of het nu met halen of brengen is, langs de zijlijn staan en/of vrijwilligers taken verrichten voor AFC, ik zie hen met gepassioneerdheid bezig zijn met de hobby van het kind. Ook zie ik dezelfde passie en bevlogenheid bij de vele trainers, begeleiders, coördinatoren en overige stafleden die AFC rijk zijn. Een mooie combi voor een prachtige club als AFC waar mijn zoon en ik nu pas kort en met heel veel plezier deel van uit mogen maken. Voor vele onder u is het voetbal daardoor ook een soort beleving geworden. Een vermaak waar iedereen heel veel vreugde aan beleeft. U, de kinderen en n dat is leuk om te zien en n. Nu alleen nog even mijn dochter enthousiast maken voor "het voetbal" Een voetbalvade r, Re ené de Vreeze (11 2015) Verslagen AFC 1 22 februari 2015: H ercules AFC2 - 3

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 7