i Nordic curl "Het hockeyveld is daar hoor!" "Dat is juist de klassieke uiting", zegt sportarts Frits Kessel. Een lichte krampaanval is vaak al de voorbode. Kramp wordt vaak onder schat, terwijl je het als een bijna-blessure moet zien. En als je vervol' gens ineens moet aanzetten kan het mis gaan. De H amstring bestaat uit drie grote vlezige spieren, welke vanaf het zitbeen( tuber ischium) naar de achterzijde aan de knie verlopen. De meeste inscheuringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij het zitbeen. De juiste handeling is, direct staken van verdere actie, ijskompressen en drukbandage gedurende 24 uur waarna voor zichtig rek' en spierversterkende oefeningen binnen de pijngrens zijn aan te bevelen. Dat juist voetballers vaak worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport, namelijk een explosieve kracht toename bij een sprint. Maar we zien het ook na eenzijdige krachttrai ning van de dijbeenspieren. Het voetbalspel is sneller geworden. Er worden steeds meer wedstrijden gespeeld waardoor de noodzakelijke herstelfase steeds korter wordt. Maar nog kwalijker is, dat de basis kwaliteit afneemt. Onze jeugd krijgt minder gymnastiek in het basis onderwijs en dat hangt massaal op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis, inclusief de ouders, vaak nog met het bord op schoot. Want dat is toch lekker makkelijk! Sportarts Kessel heeft de indruk dat voetballers zichzelf te weinig rust gunnen en anders is er wel de trainer om ze op te jagen. Na een wedstrijd zou je 24 uur van echt zware belastingen moeten afzien. Ook na intensieve krachttraining in de sportschool neemt vooral de coördinatie af, welke juist bij complexe voetbalbewegingen brood nodig is. Het is niet voor niets dat veel voetbalclubs overgaan tot het aantrekken van loop/atletiektrainers of zoals bij A.F.C. een hersteltraining te doen gebruikelijk is. Een goede oefening om deze belangrijke spiergroep te versterken is de z.g. Nordic Curl oefening( zie bijlage plaatje) Elke AFC trainer kan je daarin helpen. Oefening ter versterking van hamstrings Trainer fixeert onderbenen sporter Sporter buigt langzaam voorover 2 Grootste aanspanning hamstrings Ontspanning 06O8I4 O de Volkskrant - wm Bron' UMC Utrecht/KNVB Bij AFC zijn in 2014 in onze eigen Bas Rachman Medische ruimte totaal 392 behandelingen gegeven. 134 aandoeningen is 34% aan enkelgewricht, 44 aandoeningen is 11% aan de knie en 214 behande lingen dus 54% aan weke delen waaronder Hamstringblessures. Zalig zijn echter de spelers die van moeder natuur een sterk maar soepel spierstelsel hebben meegekregen. De meeste meisjes spelen in hun jonge jaren met poppen. Ik niet. Het liefst speelde ik de hele dag voetbal met mijn broers en buurjongens. Bij een voetbalclub speelde ik echter niet, ondanks de vele uren die ik voetballend op straat heb doorgebracht. W ant voetbal was immers een jongenssport. Als mijn ouders vroegen aan mijn broers wat zij later wilden worden, was het antwoord standaard: 'profvoetballer'. Ik wilde dat óók worden, maar als vrouw kon dat natuurlijk niet. Ik zei dan ook steevast: 'voetbalvrouw'. Voor een meisje die van voetbal houdt, leek dat mij het hoogst haalbare. T oen ik jaren later hoorde dat AFC een dameselftal oprich- ten, hoefde ik niet lang na te denken over mijn inschrijving. Wat een eer om deel uit te mogen maken van het eerste AFC da mes elftal! Mijn buurjongens speelden vroeger al bij AFC en ik ken de club dan ook sinds mijn kindertijd. Ik ben blij dat AFC het vrouwenvoetbal zo serieus neemt, helemaal nu damesvoetbal de snelst groeiende vrou- wensport in Nederland is. Toch zijn er ook nog veel vooroordelen waar wij voetballende vrouwen mee te maken krijgen. za 21 tob 2015.07:15 De Jong beticht Cambuur van 'meisjesvoetbal' BREDA Een wanprestatie, zo omschreef trainer Henk de Jong het optreden van SC Cambuur vrijdag tegen NAC Breda (2-1). „Een paar spelers hadden beter een stuk uit hun broek kunnen knippen om er een rokje van te maken, want die speelden meisjesvoetbal", brieste De Jong. „Eigenlijk had ik in de eerste helft mijn gevoel moeten volgen en er meteen twee of drie moeten wisselen, want dit was helemaal niets." Laatst vroeg ik iemand of hij wist op welk veld wij moesten spelen. Als reactie kreeg ik: "het hockeyveld is daar hoor!". En vertel ik op een feestje dat ik voetbal, dan krijg ik vaker dan me lief is de vraag of ik pot ben. Nu steeds meer clubs vrouwenvoetbal toestaan en serieus nemen, zoals AFC dat nu ook doet, hoop ik dat de vooroordelen verdwijnen en de jonge meiden van nu kunnen dromen over een carrière als profvoetballer. Inmiddels ben ik 28 en de droom om prof voetballer (of voetbalvrouw) te worden heb ik lang geleden laten varen. Maar ik hoop wél een voorbeeld te kunnen zijn voor jonge meiden die net zo van voetbal houden als ik. Vrouwenvoetbal is here to stay! Anne Veerle Vaarkamp (26 februari 2015) De M edische commissie: Lex Swaan (arts )tel. 06-53674434 Wim Crouwel (fysiothera peut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail. wim .crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (sporttherapeut A- se lecti e) tel. 06-21278122 Co G roszenipper (sportmasseur) tel. 06 44352970 Inloopspreekuur voor AFC senioren voorlopig op maandag tussen 17.30-18.30 uur praktijk FYSIO&MORE A.J.E rnsstraat 167 A m ste r- dam Bvt. Tel. 06-24207849. Voor de AFC jeugd op maand- en woensdag tussen 16.00-17.30 uur in de Bas Rachman fysioruimte. Joseph (Sepp) B l atter Sepp Blatter is inmiddels 78 jaar en de hele wereld is "tegen" hem. Soms denk ik: "Was ik maar Sepp Blatter!" Een huid als een olifant, een zenuwgestel van een robot en een net werk van een reuzenspin. Heerlijk! Nooit Stress. N ooit een zwak moment. ^Vie doet mij wat? De enige man die echt iets te vertellen heeft in de grootste sport ter wereld! Soms denk ik: "Je zal maar Sepp Blatter zijn". De hele wereld is "tegen" je! Niemand waardeert jouw werklust, jouw doorzettingsvermogen, jouw helicopterview. Altijd maar uitsluitend en alleen gezien worden als de corrupte intri gant, die alles en iedereen op het verkeerde been zet. Of wel: "Wat een boef!" imago. weken

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 6