M I X E D P I C K L E S AFC Teams Toen en Nu 1985 vs. 201 5 ingelegd door Wi llem (Pim) A driaansz (sinds 1976 nr. 385) w.adriaansz@ziggo.nl KIJK EENS AAN De prille idylle van gezellig samen op de bank TV kijken is in huize Pickelaar een al lang gepasseerde illusie. De afstandsbediening, die door de bankzitters in stilte als prooidier werd bespied, kreeg tenslotte toch rust in handen van Pickelaarse sinds Pickelaar een tweede toe stel in zijn denk- kamer liet installeren. Goeddeels voor sportconsumptie in een onveranderd Sta ndaard pakket. De vraag diende zich aan hoeveel voetbal kan Pickelaar consumeren. Twee Europese wedstrijden achter elkaar is wat hem betreft er één teveel. Zo koos hij enige tijd geleden slechts voor Feyenoord AS Roma (1-2) in de Kuip. H ij was ervan overtuigd, dat hij dat wel aankon, maar tot zijn stomme verbazing las hij de volgende ochtend in zijn dagblad, dat de wedstrijd in de tweede speelhelft ter afkoeling 10 mi nuten was onderbro kenHoe kon dat nou? Hij had alle doelpunten toch gezien? Blijkbaar was hij toch nog even diepdenkend weggeweest. Voetbalpraat laat Pickelaar stelselmatig aan zich voorbijgaan. Sorry, Jack v.G. en Tom E.; maar Pickelaar spiegelt zich aan een uitspraak van Rob D u is, die onge veer een halve eeuw geleden al vond, dat iedereen zijn eigen wedstrijd zag. CITAAT "Leren zien is de kunst, die het moeilijkste te leren is en de langdurigste studie vergt" (Edmond de Goncourt, Frans schrijver, 1822-1896). OVER DE TOP Uit de wedstrijden Hercules-AFC (2-3), AFC-Kon.HFC (1-0) en ^VKE-AFC (2-2) pakte onze selectie onder Sta n ley Menzo 7 punten en lijkt de weg naar behoud van een plaats in de topklasse weer open te liggen; ongeacht het resultaat van de inhaalwedstrijd thuis tegen Lienden, dat u inmiddels kent. Pickelaar zegt er inhoudelijk niks over. Hij beschikt uiteraard niet over alle relevante informatie, maar hij wil ook niet het risico lopen verwijderd te worden uit de spelersbus door het beter te willen weten dan de speler/coach en zijn begeleiders. Hij beperkt zich hier verder tot het memoreren van bijkomstigheden, die hem wellicht wat meer en eerder opvallen. Bij H ercules grote Utrechtse club en nog ouder dan AFC viel hem op, dat het moderne clubhuis het lange verleden niettemin zeer zichtbaar maakt. En verder, dat het opmerkelijke kleine veld AFC defensief wellicht niet slecht uitkwam. AFC had het thuis tegen de snelle aanvallers van het echtste oudje, de Kon. HFC, moeilijk. De H aarlemmers beheersen de door Pickelaar eerder zo genoemde gedisciplineerde peervormige defensie perfect. Echte kansen kregen de AFC spitsen nauwelijks en onze lucky goal was dan ook een intikker van middenvelder Daan Sutorius. Emmen (ZO Drenthe) uit is een ander verhaal. Uiteraard de verste uitwedstrijd, waar Pickelaar al vroeg in de kantine terechtkwam en trek had in koffie. Achter de bar, waarop asbakken stonden, was niemand te zien; ervoor wel: rokende vrouwen. Pickelaars verzoek werd blijkbaar niet op prijs gesteld, want met tegenzin werd hem een beker koffie zonder meer toegeschoven. Toen hij naar melk en suiker vroeg werd hem door een inmiddels weer vóór de bar zittende rookster gewezen op een plek achter de bar. Voorzichtig zei Pickelaar, dat een klant achter de bar toch niet gebruikelijk is. Duidelijk geprikkeld werd hem het gevraagde alsnog voorgezet. Pickelaar zag in de loop van de middag af van verdere bestellin gen. Daarentegen kreeg Pickelaar op zijn verzoek wel een stoel met arm- en rugleuning terzijde van het veld aangeleverd omdat er op de tribune voor hem geen banken met rugleuningen waren. De publieke belangstelling van Emmenaren, die blanco naar een topklasse wedstrijd waren ge komen, was redelijk groot en niet verkeerd. PARIS Uit de veelheid van TV voetbalaanbod koos Pickelaar op 11 maart j.l. voor Chelsea Paris Saint-Germain. Daar waren twee redenen voor. Voet balwedstrijden tussen Engelse en Franse clubs zijn klassiekers en bovendien was de leiding toevertrouwd aan Björn Kuipers en zijn makkers. Eerder merkte Pickelaar al eens op, dat Björn K. als scheidsrechter het vermogen heeft aan te voelen waar de bal ik in spelsituaties terecht zal komen, want bij overtredingen staat hij er zogezegd altijd bovenop. Dat was in deze wedstrijd ook weer het geval, toen hij Zlatan Ibrahimovic al vroeg met rood bestrafte. Dat wekte weliswaar verwondering op, maar laten we wel wezen: Zlatan I. staat toch echt niet bekend als het liefste jongetje van de klas. Hij protesteerde zelfs niet en vertrok direct richting kleedkamers; met de zwarte rouwband om, die alle Paris S.G. spelers droegen. Pickelaar wist niet waarom. Hij wil hier terzijde overigens wel gezegd hebben, dat hij als trouw volger van AFC 1 in geval van eigen overlijden tijdens een seizoen niets wil weten van eventuele rouwbanden. Spelemotie en rouwbeklag zijn volgens hem onverenigb are begrippen. Hoe dan ook: Paris S.G. moest al vroeg zonder sterspeler met 10 man en 1-0 verder. Dat lukte zelfs na de 2-2 eindstand en handhaving daarvan in de tweemaal 15 mi nuten extra speeltijd. Paris S.G. bekert door de vorige ontmoeting in Parijs (1-1) verder. De uitschakeling van Zlatan Ibrahi- movic in Londen had geen enkele invloed op het resultaat. Toch een reden, die tot enige bescheidenheid dient te leiden. MEA CULPA Aan zijn vorige Mixed Pickles was Pickelaar voor zijn doen redelijk laat begonnen. Op zondag 15 februari j.l. tikte hij 's mi ddags zijn inleg die bijna voltooid was maar bruut door Ziggo onderbroken werd voor zogenaamde verbeterde instellingen, die een uur of anderhalf het toetsenbord onbruikbaar zouden maken. Dat bleek ruimschoots het geval te zijn, maar toen hij tenslotte verder kon gaan bleek zijn tekst volledig verwijderd te zijn; zodat Pickelaar alles opnieuw moest uittikken. En omdat hij wat tekstlevering aan Hans Elias tegen de deadline aanliep was er voor hem geen tijd meer voor voldoende eindcontrole. Taalpurist Pickelaar trof achteraf enige onthutsende fouten aan in de brievenbus Schakel, die weliswaar in de column versie ontbraken, maar die hem niettemin opzadelden met een groot schuldgevoel. Terecht werd hij op die fouten aangesproken. Hij buigt het schuldige hoo fd en had toch oppassender moeten zijn. Derhalve hier zijn Mea (maxima) Culpa: Pickelaars (grootste) schuld. OUDE TIJD Tot slot een deel uit een pickle van jawel 5 oktober 1983. P ickelaar was op bezoek geweest bij Ed Honsdrecht (vader van Hans H.) in J uan - les-Pins, waar diens joodse vriend Bob Scholte (destijds bekend van de radio) mede aanwezig was en onnavolgbaar enige moppen vertelde. Eén ervan hier tot besluit. "In het zwembad zegt de badmeester tegen kleine Sam: Wat nou Sam, plas jij in het water? Zegt Sam: Ach badmeester, dat doen ze toch allemaal! Waarop de badmeester antwoordt: Jawel, maar niet van de hoge"...

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 12