Gelukkig gebeurde het 5 minuten voor rust dan eindelijk, een voorzet van Bjorn werd losgelaten door de keeper en een heel oplettende Midas plukte de bal voor de handen van de keeper voor zich uit, en zou normaal ingeschoten worden, maar Midas zakte vlak voordat de bal in het doel rolde door de knieen en kopte de bal in het doel op handen en knieen. Ik kreeg op het moment dat het hij dit deed een versnelde hartslag, heb ook niet gejuicht omdat het er heel lullig uitzag voor de tegenstander, maar voor een voetballer van 12 jaar is dit natuurlijk de ultieme aktie om iets bijzonders te doen in een wed- strij d Tweede helft gaf een beeld dat niet veel anders was dan de eerste helft alleen waren wij feller en alle duels werden door ons gewonnen, het bleef 1-0 tot het einde van de wedstrijd, toch ook nog een paar indivi duele prestaties, Teun speelde een perfecte wedstrijd door bijna al de duels winnend af te sluiten, Benjamin heeft zich na veel gemor toch opgeofferd als rechtsback de laatste 20 minuten te spelen om de 1 -0 binnen te slepen, Finn is nu al de tweede week achtereen de pittbull op het middenveld en de angst van elke tegenstander, Milan weer gevaarlijk op de rechterkant, Lucas haalde er zeker 3 doelpunten uit en de NUL gehouden waar ik al weken met hem mee bezig ben, en natuurlijk onze trainer Mitchell die tevreden was na een week hard trainen. Jongens dit was een lekkere pot voetbal, aankomende week tegen Hercules, (meer hoef ik toch niet meer te zeggen) dan volgt Kon. HFC en Abcoude, dit worden 3 belangrijke wedstrijden voor nog mee doen om het kampioenschap, ik heb er vertrouwen in. Afgelopen weken is er weer goed getraind en ook goed gevoetbald in de competitie, we zijn weer bijna op ons oude niveau van voor de winterstop maar we gaan nu door, iedereen 3 keer trainen deze week en we gaan weer genieten in het weekend, Een trotse teamleider, Dave ^Va rrens Verslag Junioren A1. AFC I lollandia 1"0 Biljarten en h et groeien van een witte kool Volgens Ronald Koeman speelt Aj ax 1 als een A1 team en maakt dezelfde fo uten. Bijzondere timing voor die vergelijking, ik neem aan dat hij het niet over de zich deze week openbarende vechtlust van Ajax A1 heeft. Maar ik snap hem wel als hij de wedstrijd van Ajax tegen Excelsior bedoelt. Of nog beter het internationale optreden van Aj ax. Deze week zaten we met het bord op schoot in blijde afwachting van het treffen van Aj ax tegen Dnjepr Dnjepropperdeflop. In februari meldde Cruijff het al, we spelen teveel achteruit. Nu kan dit geen toeval zijn, met het technische hart in de ArenA moet daar een gedachte achter zitten. Het duurt even voordat je daarachter komt, maar Ajax voetbalt niet, ze zijn aan het biljarten. Meer precies ze spelen driebanden. Voor de jongere lezers; driebanden speel je op een ouderwetse biljart tafel met twee witte en een rode bal. En die ballen blijven op de tafel liggen en verdwijnen niet ineens in alle gaten in de hoek van de tafel. Bij driebanden kun je alleen maar scoren als je niet alleen met de witte bal de andere witte bal en de rode bal raakt. Nee, je moet ook nog eerst drie keer de band (zijkant van de tafel) raken. Pas dan kun je scoren. En dat is precies wat Aj ax ook doet. Cillessen speelt in naar de korte band, dat is Veltman. Die speelt de bal naar de lange band, Boilesen of van Rijn. Dan nog een keer naar de korte band Veltman. En pas dan mogen we proberen een punt te scoren. En daar openbaart zich het probleem. Biljarten is leuk om te doen, maar niet leuk om naar te kijken. Het biljartvoetbal van Aj ax heeft hetzelfde probleem. En of Koeman dat ook vindt, weet ik niet, maar de vergelijking met een A1 team gaat niet op. Zaterdag speelde de A1 van AFC voor de derde keer dit seizoen tegen de A1 van Hollandia, Voor de competitie. Een duel waar beide teams vooral op weg waren naar voren, aanvallend dus. Goed, er ging ook wel wat fout, maar het werd nooit saai. Er werd niet gebiljart. De AFC assistent trainer nam vandaag de honneurs waar. Met verve. Het eerste kwartier van de wedstrijd gaf AFC alle kansen op het openen van de score, maar het vizier stond niet scherp. Tot de twintigste minuut. Vanaf de cornervlag kon Romell een voor zet geven die door de keeper uit Hoorn tegen de lat werd gewerkt. De terug stuitende bal was een prooi voor het hoofd van Brendan die daarmee de 1-0 aantekende. De eerste helft bleef aantrekkelijk en gaf nog meer scoringsmogelijkheden aan Amsterdamse zijde, maar zon der goede afwerking. De tweede helft gaf min of meer hetzelfde beeld, hoewel Hollandia zeker in de eerste tien minuten het betere van het spel had. Maar de Hoornse storm luwde terwijl de minuten verstreken. AFC kwam niet meer in de problemen, maar kreeg nog wel een teleurstelling te ver werken. Twee blessures aan Amsterdamse zijde, waarvan 1 speler zelfs per brancard het veld af moest. Was het allemaal even goed vandaag? Nee, maar saai was het ook niet. En een boeiende strijd is toch het eerste wat je wil zien als pu bliek. Beide teams deden hun best om dat te bereiken. Een A1 zal vaak niet zo goed zijn als bijvoorbeeld het keurcorps van Aj ax, maar soms is het wel leuker om naar te kijken. Overigens werd het donderdag na Ajax D njepr Propperdeprop in de huiskamer nog veel erger. Wegzappend van de sportzender kwamen we terecht bij de nieuwe hit van de Nederlandse televisie: Van Hol landse Bodem. Dat gaat niet over de Nederlandse voetbalsterren die nu allemaal in buitenlandse competities spelen. Het gaat over Nederlanders die in koppeltjes van twee een moestuin laten opbloeien. En dat is dan een wedstrijd. Nu is het biljartvoetbal van Aj ax nogal saai, maar wat denkt u van het kijken naar een groeiende witte kool! Dat was namelijk de spannende opgave van deze week. Alle kolen werden door midden gesneden dat heet slachten van de kool- en de meest compacte witte kool won. De winnende moestuin" trainer stond met vrouw en tranen in zijn ogen te genieten van zijn weektrofee. We verheugen ons al op de worteltjes race van komende wee k Maar nog meer op AFC A1 die de degens komende zaterdag op isen met Fe sportpark Goed Genoeg zal krui W.W. net F eijenoord. Verslag Veteranen 2 AFC VV herevogels 1"1 Pluimvee uit P urmerend geko rtwiekt. Omdat de lente door de stramme botten der veteranen woei, hadden zich maar liefst 19 vrijwilligers aangemeld om de Schande van Pur- merend (10-1!) te doen vergeten. Gelukkig had Opsteller Ton de formatie al bekend gemaakt en daarbij ruimte ingeruimd voor een VanG aaltje, vijf verdedigers moesten elkaar en de Wherevogels in de weg lopen, waarbij Henk en Boud e- wijn de Scylla en Charibdis vormden die de spitsen van de tegenstan der in de sandwich zouden nemen. Een tactische meesterzet, die bovendien al in de eerste minuten be loond werd toen Theo I met zijn superieure traptechniek de bal uit een corner voor bracht, de keeper in de war en Peter in stelling. 1-0 vóór, zou het Wo nder van 2014 zich herhalen (Een overwinning thuis tegen de kampioenen uit Purmerend N iet lang daarna was het helaas al weer gelijk. Henk maakte de spits tot drie keer toe duidelijk dat hij hém niet moest passeren toen lag hij op de grond en begreep het pas. Maar de toegekende vrije trap zeilde over de verdediging tegen de nieuwe handschoenen (zonnebril meenemen!) van Dic kOp- Doel aan en er ook weer vanaf voor de voeten van een Vogel. 1-1. Maar op wonderbaarlijke wijze wist AFC deze tegenslag te boven te komen, er werd voetballend geprobeerd onder de druk uit te komen en dat lukte met grote regelmaat. Peter kwam via combinaties in balbe zit, en dan is het meteen gevaarlijk. Hij werd door Marko (die de buitenspelval bekwaam omzeilde) voor de keeper gezet, bediende Theo I nog een keer voor een gevaarlijke kopbal, maar wist de nieuwe keeper niet meer te passeren. AFC hield zonder heel veel moeite stand, gaf weinig weg en combineerde soms bekwaam, met een ge heel nieuwe linkervleugel waar Enrique lichtvoetig de toon aangaf. Tegen het einde moest er nog wat heen en weer geschoven worden en hoe ook de coaches probeerden Joost te bereiken, hij bleef geblesseerd aan lies en oren- gewoon doordraven en de bal naar voren jagen. Jammer is dat, want op inzet zou hij zeker in aanmerking zijn gekomen voor een vermelding als Speler van de Week. Maar ja. Altijd weer eigen glazen ingooien. En die van anderen omgooien.

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 10