•Mm* AFC S 2015 M 120 Boven van links naar rechts.Sandro Piquet, Milan de Wus, B art Paddenburg, Gijs Roodbeen en scheidsrechter Gerrit A ltena Onder van links naar rechtsSil Paddenburg, Thijs de Graaff en Gijs Niehe Per dagdeel werden er ook nog prijzen uitgedeeld aan de beste speler, beste keeper en mooiste goal. Deze prijswinnaars gingen met de geparfumeerde eeuwig roem naar huis, waarvoor hulde! Wederom is het toernooi zeer geslaagd te noemen omdat werkelijk iedere deelnemer er met veel plezier en toewijding aan heeft mee gedaan. Natuurlijk slaagt een toernooi niet zonder een goede voorbereiding en leiding. Alle B- en C"co m m issie leden verdienen hiervoor alle complimenten! De wedstrijdtafel o.l.v. 'good old' Jan Wortel en Lars had niet beter kunnen functioneren! Onze fysiotherapeut Jurgen heeft gelukkig weer weinig te doen gehad maar was ten alle tijden alert! En zonder de scheidsrechters had er niet gevoetbald kunnen worden! Dank voor jullie aanwezigheid! En de PLOF ballen waren precies goed opgepompt (het gaat om de details)! Een prima start van het nieuwe jaar en 2de helft van de reguliere competities. Noteer alvast de datum van alweer de 20ste editie van Het Gelukkig Nieuwjaar Toernooi: Zondag 3 januari 2016 het klinkt ver weg, maar voor je het weet staan wij er weer) Tot dan! Lo u Hek ste r uperstar s Het afgelopen weekend werd alweer voor de dertiende keer het jaar lijkse AFC S uperstars event gehouden op het na al die tijd als tweede thuisbasis aanvoelende Borchland. Onze club biedt op deze dag haar jeugd een uniek sport spel programma aan waarvan de hele onder bouw al sinds 2002 net volle teugen geniet. a het openingswoord van onze jeugdvoorzitter Peter Dekkers kon' scherpst van de snede strijdt N den "de Spelen" beginnen. Als je op het om de eeuwige roem dan is een goede warming up natuurlijk onont beerlijk. Dit jaar was fitness goeroe Karina van sportschool Rea- dy2Rumble (a.k.a. de moeder van Mido) gestrikt om het rekken en strekken in goede banen te leiden. Vergezeld door twee jonge cheer leaders, bracht Karina de spieren op temperatuur met opzwepende muziek. Op Borchland is er uiteraard heel veel voetbal, maar ook tijd om te bowlen, touw te trekken en een quiz. Nieuw dit jaar was het onderdeel "panna's", waar er fel werd gespeeld om "poortjes" uit te delen. Ook bij de grote partijen was het smullen geblazen want hier vlogen de vonken van af. We zagen onze nieuwe voorzitter, Ad ^Vesterhof, genieten langs de boarding met zoveel talent binnen de gelederen. Superstars is vooral bedoeld om heel veel lol te maken, maar AFC zou AFC niet zijn als er toch niet weer een aantal records gevestigd zouden worden. Allereerst was daar het deelenemersrecord want AFC Superstars werd nog nooit zo druk bezocht. Met de introductie van het meisjesvoetbal en de nieuwe competitie voor de vijfjarigen vond een record aantal spelers en speelsters dit jaar de weg naar Borchland. Het officieuze wereldrecord voor de meeste push ups op een dag ging naar de keeper van de zaterdag B1R ichey Speelman, omdat hij met de strafschoppennemers had afgesproken na iedere gescoorde pingel vijf push-ups te doen. Ook de mystery guest van de dag zette een uniek record op zijn naam. Superstar Lukas Andersen van Aj ax ging zo ongeveer met alle kinderen en veel voetbalgekke ouders op de foto en deelde ook nog bijna 500 handtekeningen uit. Hiermee gaf hij vast het goede voorbeeld aan onze talenten over hoe je je fans moet koes teren, later als je in het eerste speelt. "Voetbal is oorlog" dus bij de quiz is ook het record spieken, onrechtmatig googlen en andere hulp lijnen gebruiken weer wat scherper gezet door onze boefjes. En wij maar roepen dat AFC zo'n nette club is. Deze dag was weer een groot succes. Je zag alle kinderen met volle teugen genieten. Floor van de EHBO post had een kalm dagje. Op twee jongens na die even opgelapt moesten worden omdat ze de reikwijdte van de swing van de nieuwe "Tiger Woods" hadden onder schat bij het onderdeel midget golf, had ze niets te doen. Om half vier was het tijd voor de afsluitingsceremonie die door Emiel Neter werd verzorgd. Eerst was daar een dankwoord voor de dames van de eve nementencommissie en de talloze vrijwilligers die deze dag samen op rolletjes hadden laten verlopen. Daarna de prijsuitreiking... De F-jes hadden over all de meeste punten verzameld en de prijs voor het beste team van de dag ging naar de E5a van Niels, Nouk Mi les. Gefe lici teerd, mannen! Bij de uitgang was er voor iedereen een gouden me daille en een mooi AFC -tasje. Een mooiere opwarmer voor de tweede seizoenshelft kun je haast niet wensen! Tot volgend jaar! edische com missie jange, De tweede helft voor een Het voetbalseizoen staat de tweede helft voor de aftrap. Onze club AFC 120 jaar jong, wat uitbundig in het Amsterdamse Americain hotel werd gevierd. Veel neerslag zorgt voor drassige grasveleden, dus wordt er intensiever op kunstgras getraind en gespeeld. Dus kans op blessureleed. Onze eigen voetbal-denktank Johan Cruyff gaf on langs aan een voorstander te zijn van het afschaffen van de winter stop. En waarom V ele Topamateurs en betaald voetbal clubs verkas sen naar de door zonovergoten palmeilanden, daar wordt getraind en gespeeld op kunstgras of nog sterker hardcourt. Spieren wennen daaraan en bij terugkomst op onze vertrouwde grasmat kun je wach ten op vormverlies. Echter nieuwe onderzoeken geven ook aan juist een betere coördinatie te ontwikkelen, waardoor o.a. in het zaalvoet bal een totaal andere type speler zich ontwikkelt. De huidige KNVB bondsarts en oud Aj ax clubarts Edwin Goedhart zegt, "dat alleen bij de leeftijdscategorie 12 tot en met 16 jarigen je wat voorzichtiger moet zijn, omdat dit de leeftijdsfase is van de groeispurt. Voor hen is het een extra belasting voor hun pezen als ze veel moeten wisselen tussen gras, kunstgras en de zaal". Nog relatief kortgeleden, in de vorige eeuw, werd op school de gym nastiekles altijd begonnen met 10 rondjes hard hollen. Daarna met zijn vieren over het midden, armen in slaghouding voor de borst en maar naar voren en achter veren. Er werd geen gewricht overgesla gen. Echter diverse gewrichten en omringende kapsels werden er ook

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 9