Z Van de brug af gezien Op vrijdag 16 januari op het Jaardiner hield voorzit ter Ad \/Vesterhof de navolgende speech. Waarde AFC -ers Overmorgen de 18de januari is onze club jarig en is dan 120 jaar oud. Een prachtige leeftijd 120 jaar is volgens Britse en Russische onderzoekers ook de maximale leeftijd van de mens. Die mens van die leeftijd is hier niet aanwezig Maar theoretisch zou er dus een AFC -er kunnen zijn die bij de oprichting net was geboren. 120 jaar geleden werd ook de erfpacht in gemeente Amsterdam ingevoerd. Met de naderende verhuizing van ons sportpark op de Zuidas een interessant gege- ven,nu er sprake van is dat het systeem wellicht gaat worden aangepast. Ik kom daar straks nog over te spreken. 120 is natuurlijke ook de maximaal toegestane snel heid op veel snelwegen. M aar 120 i s ook de zeer bijzondere Gibson gitaar, ook wel de radical explorer genoemd. Een beest van een instrument,zeker om te zien. En tenslotte is 120 ook de naam van Club 120 in Toronto, maar als ik daarover uitwijdt wordt het toch nog een hele andere avond Zoals binnen AFC gebruikelijk heeft uw voorzitter ,vergezeld door erelid en medeorganisator van het jaardiner, Edwin Geluk, vanmorgen een bezoek ge bracht aan Zorgvlied om een bloemetje te brengen bij onze oprichter Schaf Sch eepens, zo treffend te zien op het schilderij hier naast mij. Ieder jaar is het weer bijzonder om deze traditie mee te maken. Dat geldt voor mij en Edwin, maar ook voor Johan de Bie Machiel van der Wo ude en Kees Gehring die dat vele jaren hebben gedaan en die ik ook een paar keer heb vergezeld. Het is een natuurlijk moment om ook nu stil te staan bij alle clubvrienden en clubvriendinnen die er niet Vervolg van vorige pagina De vraag is zo langzamerhand O waar begint het profvoetbal? Tijd voor een discussie binnen het amateurvoetbal, en met name met de betrokken clubs ,zonder inmenging van het betaalde voetbal. De KNVB moet niet eenzijdig over deze clubs beslissen maar met deze clubs in gesprek gaan en de juiste route kiezen en dan zorgen voor een maximaal draagvlak. Een betaald voetbalorganisatie is veel meer dan het betalen van sp e- lers in welke vorm dan ook. Gelet op de positieve reacties op mijn nieuwjaars speech verwacht ik nog een strak debat hierover en voor spel ik dat het eindresultaat anders is dan het er nu uitziet. Of wij ons voor niets druk hierover maken omdat de huidige stand op de ranglijst het tegendeel bewijst van onze ambities ,horen wij straks, wan neer M agid Jansen, onze aanvoerder, het woord neemt. meer zijn. Zo waren velen van u aanwezig op de begrafenis van onze ou d-voorzitter n erelid Rein Akkerman sr. Op 20 augustus 2014. G raag houd ik enten stilte om bij hem en andere overleden AFC -ers stil te staan. et u enige Vanavond ontbreken er ook een aantal AFC -ers door ziekte en andere ongemakken. Zo is Nol K ulkens, een trouwe bezoeker van ons diner herstellende van een plotse ling ongemak en is de gezondheid van good old Pim v.d. Meent nogal broos. Geluk kig is Pim weer uit het ziekenhuis. Met onze vaste fotograaf en AFC -er Jan Otse n gaat het niet best. Deze week bezocht ik hem samen met Edwin en het ziet er helaas slecht uit. Tenslotte een goed bericht over Sylvia G ehring ,de vrouw van Kees en de moeder van Robert en Bob. Met haar gaat het de goede kant op. Nog meer goede berichten. Vorig jaar om deze tijd ontbrak oud voorzitter Machiel van der W oude. Inmiddels is hij weer helemaal hersteld en wij zijn ongelofelijk verheugd dat hij hier vanavond weer prominent aanwezig is. Beste AFC-ers Met uw welnemen laat ik een aantal, op dit moment, belangrijke zaken van de club aan de orde komen. De club heeft een absoluut bijzonder jaar meegemaakt met het behalen van het kampioenschap van Nederland bij de zondagamateurs. Een fantas tisch mooie prestatie die AFC een enorme boost heeft gegeven. Hulde aan de kampi oenen!! Zojuist hebben wij de hoofdrolspelers terecht in het zonnetje gezet. n AFC, it tegen Leonidas. waar stopt het amateurvoetbal en Beste AFC-ers, Met circa 2000 leden en donateurs en met circa 120 teams in de com petitie en ondersteund door meer dan 250 vrijwilligers, waarvan de meesten een elftal begeleiden is AFC een hele grote club, een hele grote club. In de loop der jaren hebben vele vrijwilligers de organisatie op zich genomen,maar de samenleving en dus ook ons AFC is steeds com plexer geworden. De eisen die aan vrijwilligers worden gesteld groei en ieder jaar. Terecht, als je met schrik in het hart leest over recente misstanden bij hockeyclubs, over uitwassen bij een voetbalclub of over een volko men ontspoorde zweminstructeur. Om die reden wordt er van alle vrijwilligers en trainers een bewijs van goed gedrag verlangd. Veel van die eisen hebben te maken met de veranderende maatschappelijke positie van een voetbalclub. ondag a.s. nota bene op onze 120 jarige verjaardag moeten onze jongens van olv onze nieuwe trainer/coach Stanley Menzo weer aan de bak. Uit tegen Le Jongens heel veel succes Sprekend over ons eerste elftal roep ik meteen bij u in gedachte de discussie over de nieuwe landelijke klasse, populair gezegd de tweede divisie. Als u op de nieuwjaars receptie bent geweest of onze website heeft gevolgd heeft u kunnen zien dat een mooie carrière bij de KNVB er voor mij, op korte termijn, niet in Zit Anders gezegd wij, het bestuur van AFC, hebben een uitgesproken mening over de invoering van die landelijke klasse en alle maatregelen die erbij horen. Begrijp mij goed, AFC heeft niets tegen het betaalde voetbal. Integendeel! In de bekercompetitie spelen we ongeveer elk jaar tegen een zg BVO. Daar worden ook geen aanvullende regels gesteld over het verplicht aanstellen van een aantal contractspelers .Waaro m zou dat dan wel moeten in een reguliere competi tie? Ik denk ook niet dat Barcelona als zij voor de Champions League in de Are na tegen Aj ax spelen vooraf informeren hoeveel contractspelers Ajax heeft en als het er in hun ogen te weinig zijn dan maar afbellen! Vervolg op volgende pagina Vergeet niet dat de opvoeding, het meegeven van normen, waarden en respect voor elkaar en elkaars mening en eigendommen in toenemen de mate aandacht krijgt binnen sportverenigingen. Niet omdat die verenigingen staan te dringen om hier een voortrek" kersrol in te hebben maar vooral door de verminderende positie op dit gebied van ouders en scholen .Of soms zelfs door het geheel wegval len van die functie daar. Door de toenemende complexiteit van onze samenleving en de ver- a ntwoord ing die ook AFC daarvoor neemt moet er voor al die vrijwil ligers een goed geolied apparaat klaar staan, bestuurd door professio nals. Met andere woorden, de vrijwilligers van AFC kunnen pas goed bijdragen aan het succes als de organisatie op orde is.Daarin heeft AFC de laatste jaren grote stappen gezet. We zijn er echter nog niet. Ook dit jaar wordt de organisatie verder aangepast. Dat kost geld en moeite, maar dat hebben wij er graag voorover. Uiteindelijk zullen alle mooie plannen, zonder een goeie uitvoeringsorganisatie, helaas sterven in schoonheid. Op onze nieuwjaarsreceptie heb ik het met u gehad over de begrip pen wij en ik Voetbal is een teamsport. Vandaar dat het normaal is dat het over wij gaat en niet over ik. De kracht van een club. Ook heb ik toen aangegeven dat je op twee manieren naar het lid maatschap van een vereniging kunt kijken. Als een product en dan denk je wat krijg ik voor mijn geld of het is de perfecte mogelijkheid om iets voor de club en dus voor jouw omgeving te kunnen doen. Misschien wel een andere, nee een betere manier om naar een lidmaatschap van een vereniging te kijken Het afgelopen jaar is een begin gemaakt met het vrouwen en meisjes voetbal bij AFC .E en historisch moment in vele opzichten. De commissie wordt getrokken door Michael Parsser vanavond hier aanwezig issie wordt getrokken door die op steun kan rekenen, voor het vrouwen team

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 3