Verslagen AFC 1 De selectie van AFC vertoefde van 8 t/m 11 januari in Malaga op trainingskamp Dag 1; Tr ag I; Trainingskamp (M alaga Op klokslag vijf uur in de vroege ochtend verzamelde AFC zich bij vertrekhal 1 op Schiphol. Iedereen was mooi op tijd en dat was mede te danken aan onze kersverse 'Chef d'Equipe' Jeroen Brussee. Trai ningskampen blijken een hot item anno 201 5. Voetbalcl u bs hadden de overhand op de altijd drukke luchthaven. Zo zochten onder meer JOS Watergraafsmeer, Smitshoek en VV N oordwijk de zon op in Valen cia. Na de traditionele groepsfoto vertrokken wij samen met onze stadsge noot DCG naar het zonovergoten Malaga. Stipt op tijd gingen wij met Transavia de lucht in. De vlucht verliep rustig en voor velen was dat een uitstekend moment om de nodige uurtjes slaap in te halen. Na het openen van de deuren werden we verwelkomt door de heerlijke Spaanse zon. Ondanks dat wij al rijkelijk vroeg bij ons hotel aankwamen kon ieder een direct zijn kamer opzoeken, waarna wij om 12:45 uur genoten van een uitgebreide lunch. Niet veel later bracht de bus ons bij het trai ningsveld om de eerste training af te werken. Onder de nieuwe trainer werd geconcentreerd getraind waarbij de nadruk lag op het inbouwen van automatismen, doormiddel van het oefenen van verschillende patronen en looplijnen. Na de training was er voldoende tijd om ons op te frissen en te re laxen. Een groep toverde het binnenzwembad op het dak van het hotel om tot een waar waterpolobad. Harde duels werden niet geschuwd en niet iedereen kwam ongeschonden uit de strijd. Mitchell Theuns moest zelfs met een 'schaafwondje' op zijn elleboog h et strij d ve ld vroegtijdig verlaten. Vanuit deze ruimte konden we ook genieten van het schitterende uitzicht over de Spaanse kust. Om 19:00 uur was het diner geopend waar de spelers en staf genoten van de diversiteit aan Spaanse maaltijden onder het genot van een wijntje. Na het diner stonden er nog verschillende gesprekken op het programma tussen de trainersstaf en enkele linies over de visie en afspraken voor de tweede seizoenshelft. Rond middenacht ging ieder een na een lange dag zijn bed opzoeken om morgen weer fris en fruitig bij het ontbijt van 8 uur te verschijnen. Overall een geslaagde en enerverende dag! Geoffrey Galata, M arien ^Vi llemsen Guido M oelee Dag 2; Traini ngska m p Malaga Dag 2 was aangebroken en we moesten om 08:00 aanwezig zijn voor het ontbijt. Ged isciplineerd was iedereen op tijd in de lobby aanwe zig, waarna we met zijn allen naar de eetzaal konden gaan. Na het ontbijt werden we om 09:00 verwacht bij de bus die voor het hotel stond te wachten, om ons vervolgens naar het voetbalveld te brengen. We kwamen bij een mooi midi estadi terecht waar we op kunstgras onze 2e training van het trainingskamp konden afwerken. De sfeer zit er goed in Af en toe een lolletje met wat muziek tijdens de busreis, dat vinden we allemaal geen probleem Rond een uur of 12:00 kwamen we met de bus terug bij het hotel, en hadden we een klein rustmoment om ons voor te bereiden voor de lunch. Na de lunch werd ons gevraagd om 14.30 uur weer bij de bus te staan om te vertrekken naar het volgende wat op het programma stond: training nummer 2 van die dag. Deze training vond dit keer plaats, in tegenstelling tot de vorige twee trainingen, op normaal gras. De derde, en laatste, veldtraining was een training waarin vooral het accent werd gelegd op het partijspel. Ook bij deze training zat de scherpte er weer goed in en zodra dit ook maar even leek te verslappen, zat trainer Menzo er weer kort op. Om 16.45 uur zat de training er op en vertrokken we weer met de bus naar het h otel. Eenmaal aangekomen in het hotel kregen we te horen dat we tot 19.00 uur vrij waren en dus zochten een paar heren weer het zwembad op. Andere genoten van het heerlijke zonnetje dat hier in Malaga, gelu k- kig, wel schijnt. Om 19.00 uur zaten we met z n allen aan tafel om te dineren. Ook hier was weer een rijke samenstelling van allerlei heerlijkheden te zien. Na het avondeten vonden de gesprekken met de trainers en middenvel ders/aanvallers plaats. W e staan aan de vooravond van de Copa Del Sol. Drie ploegen Rijnvogels, VOC en AFC, gaan uitmaken wie er naar huis gaat met de eerste prijs van 2015. Groeten, Jermano Huwae B as Middel koop n, FC Dag 3; T rainingska m p M alaga De dag begon zoals eerdere dagen zonnend, een heerlijk begin. Na goed ontbeten te hebben maakte de ploeg zich op voor een belang rijke dag, want er stond immers een wedstrijd op het programma en de altijd zwaar beladen Silver Spoon avond. Eerst was er echter ruimte voor ontspanning en vertier. In het centrum van Malaga stonden 30 segway s op ons te wachten. Met grote be langstelling werd er geluisterd naar de uitleg over de werking van deze racemonsters en al snel reden de eerste spelers met volle vaart over de brede boulevard. Ook het gevaar van de segways werd echter snel duidelijk. In alle enthousiasme verloren sommige jongens de controle over het toch lastig bestuurbare voertuig. Desalniettemin werd er genoten van de tocht die ons leidde naar de top van een berg die uitkeek over het prachtige Malaga. Iedereen was het erover eens dat Malaga een fantastische stad is, die zich tevens goed leent voor een trainingskamp. Na veilig en wel te zijn teruggekeerd stond in het hotel een voedzame lunch klaar. Een goede bodem voor een pittige wedstrijd. Er stonden ons twee losse helften tegen twee verschillende tegenstanders te wachten. In de eerste helft namen wij het op tegen het Rotterdamse VOC. De contouren van het nieuwe AFC werden snel duidelijk. Met aanval lend pressievoetbal werd de tegenstander vanaf minuut 1 onder druk gehouden. Ook in balbezit zag het er alleraardigst uit, wat leidde tot een aantal goede kansen. Toch werd het opnieuw duidelijk dat het net moeilijk gevonden wordt. Na 45 mi nuten stond er dan ook 0-0 o scorebord. op het

Schakels (clubbladen) | 2015 | | pagina 11