Met "Sjaakie" Springer na de Sint en Kerstman de sportschool in. Op de swingende tonen van het trio Kees Koedood was bij A.F.C. het Sint Nicolaasfeest weer een groot succes. Onder bezielende drumso" lo's van jeugdtrainer/kampioenenmaker "Sjaakie" Springer(80+) Gc He Normen en ^Wa arden en aanwe zigheid gastheer in het weekend lan het zelfs een heuse A.F.C."rap ten AFC heeft na het incident i beste te geven, toegejuicht met blos op de wangen door dik 100 jeugdspelertjesVerbaast? We lnee, immers het is bekend dat ook de Sint aan fitness doet. Bij het lezen van deze december Sch akel is ook na de Kerstman de winterstop weer aangebroken. Een maand welke bol staat van allerlei festiviteiten. De Medische Commissie adviseert tijdens deze winter" stop een mogelijkheid te vinden om van een blessure te herstellen of nog beter, onderhoud te plegen. De sportschool geeft dan uitkomst. Nog sterker, aan alle kort of langdurig geblesseerden adviseer ik juist in deze periode de sportschool optimaal te benutten. Het is niet de bedoeling hiervoor een pasklaar programma te maken. Overleg dat met de dienstdoende sportinstructeu r. Voetbal is in principe een intervalsport met als basis duur-emotie, dus train ook als zodanig. Neem een apparaat als de hometrainer, de roeier of de crosstrainer. Daarnaast is de opbouw in elke vorm van lichte kracht, zeker aan te bevelen. De hometrainer: fietsen kan het herstel na willekeurig blessure bevorderen. Een tempo rond 90 o mwentelingen p/min. zal de beste response geven. Begin met vijf tot tien minuten rustig peddelen bij een lage weerstand. Verhoog dan het verzet, maar houd het aantal omwentelingen gelijk. Hou dit twintig minuten vol, om de bloedsom loop aan te spreken en calorieën te kunnen verbranden. Ga tussendoor eens op de pedalen staan om een sprintje van dertig seconden te ma ken. Eindig daarna in rustig tempo van vijf minuten. De roeimachine: hierbij train je de grotere spiergroepen van zowel het boven" als onderlichaam. Het systeem van hart en bloedvaten wordt nu werkelijk aangesproken. Bovendien voer je deze inspanning uit zonder dat voeten, enkels en knieën drie keer het lichaamsgewicht moeten opvangen. Wederom rustig vijf minuten warming-up, voer dit op tot ongeveer 80% van je maximale kunnen en houd dit twintig minuten vol. Eindig in een rustig tempo gedurende vijf minuten. De crosstrainer: deze vloeiende beweging houdt het midden tussen de inspanning op een stepper, een loopband of een hometrainer en lijkt meer op een langlaufsimulator. Het benadert een pittige duur" loop met een juist zeer veilige actie voor de extremiteiten. Variaties in weerstand, voorwaartse en achterwaartse bewegingen, maken het tot een geïnspireerde training. Wedero m vijf minuten opwarmen met lichte weerstand, om vervolgens gedurende twintig minuten zwaarde re inspanning vol te houden. Zo train je het vermogen om met spier" verzuring te leren omgaan, waardoor je aanzienlijk je prestatie verbe tert. Deze drie apparaten bieden tevens een geweldige mogelijkheid om intervaltraining te doen, zonder enig blessure risico. Intervaltraining: begin met tien minuten in een com fortabe l tempo zonder al te veel weerstand. Verhoog nu de weerstand telkens met één niveau. Vervolgens verhoog je het pas" of slagritme. Hou dit zestig seconden vol en keer dan terug naar het aanvangsritme. (duur 40 seconden) Herhaal dit tien keer en eindig met een cooling"down van vijf minuten Laat nu de feestdagen maar komen. De gehele M edische Dienst, Lex Swaan en Bas Pijnenburg (club arts), Michael Olivieira (A"sel), Bas ter Hoeven (A"sel) Dennis Schröder (A.1 "S en. 2), J an Jan de Bruijne (jun. A2), Kevin Beckers (sen.zat.1), Jurgen Boerleider (jun. B1), Ti m de Klerk (jun. B2), Aukje Spoelstra (jun.D.1), F loor M onas (jun. C1), Co G roszenipper en Wim Crouwel wenst alle AFC leden fijne feestdagen en gezond 2015. (Het AFC in loopspreekuur in de Bas Rachman fysioruimte vangt weer aan op maandag 12 januari 2015). i Almere met grensrechter Nieuwenhui zen een aantal gedragsregels ingevoerd om escalerende situaties op en rond de velden te voorkomen. Deze regels hangen sinds begin vorig seizoen op borden bij de ingang van ons sportpark en in alle kleedka mers, zodat een ieder, zowel AFC'ers als onze gasten daar kennis van kan nemen. Tevens staan deze vermeld op de AFC- website. Zoals reeds opgemerkt hebben veel voetbalclubs intussen gedragsregels ingevoerd. Vorig seizoen heeft het bestuur dankzij het initiatief van de werk groep Normen en Waarden op AFC de aanwezigheid van GASTHEREN geïntroduceerd. Iedere wedstrijddag in het week" end zal er op ons sportpark een AFC- gastheer (m/v) aanwezig zijn. W at zijn de taken van deze gastheer? Hij zal vraagbaak zijn voor ouders, leiders, coaches, aanvoerders, scheidsrechters, grensrechters en spelers van AFC én die van de bezoekende teams. De gastheer maakt contact aan de wedstrijdtafel, legt uit wat onze gedragsregels zijn en loopt voorts buiten rond bij de wedstrijden om op het naleven van de gedragsregels toe te zien Indien nodig spreekt hij betrokkenen aan op hun gedrag, bijv. ouders die niet achter de hekken blijven of die de scheidsrechter of grens" rechters uitschelden of bekritiseren. Ook zoekt hij contact met leiders die te heftig reageren of grensrechters die niet eerlijk vlaggen of spelers die zich niet beheersen. W ie zijn deze gastheren? De AFC -gastheer is geen politieman of scherprechter, maar is een vrijwilliger, een clubman, die communicatief en diplomatiek is. Hij werkt oplossingsgericht en de-escalerend. Hij rapporteert aan betrok ken bestuursleden c.q. commissieleden, waarna vervolgens zo nodig maatregelen genomen kunnen worden. U vraagt zich af of een gastheer nu wel zo nodig is? Jazeker. Hoe goed ook bedoeld, ook ouders, leiders, coaches en spelers van AFC gaan soms ver in hun fanatisme, waardoor de sfeer wordt bedorven of situaties kunnen escaleren. Ook gebrek aan spelre gelkennis bij ouders, spelers en grensrechters leidt tot incidenten. W at zouden de sancties bij overtredingen kunnen zijn? Leden of ouders die de gedragsregels met voeten treden worden uit" genodigd om op gesprek te komen, maar kunnen ook worden ge schorst, zelfs worden geroyeerd of de toegang tot het sportpark wor den o ntzeg d Wa AFC r? at voor acties onderneemt Al C nog meer Daarom wil het bestuur spelregelkennis- bijeenkomsten organiseren. Op avonden voor ouders en leiders wordt deze thematiek eveneens besproken. De KNVB ondersteunt clubs sinds kort door het geven van workshops over veiligheidsaspecten rond amateursvoetbalwedstrijden. Er komt een AFC" ma iladres voor klachten van spelers, ouders, lei ders, trainers, scheidsrechters, ook met de mogelijkheid dit anoniem te doen. Klachten worden door het bestuur uiteraard zeer zorgvuldig behandeld door hoor en wederhoor. tte ntie, atte ntie, tensl otte een oproep namens h et bestuu AFC- G astheren Voor de zaterdagen en de zondagen. Voor meer informatie. Coördinator janvangalen mortonhill.nl 06- 51238285. Het aloude adagium van AFC is en blijft Keep Smiling" en "Be Friends" Met sportieve groet, namens het bestuur van AFC, Ronald Koster, secretaris.

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 6