AFC# DAMES JAAR DINER 2015 M arc de I lond op AFC M Nadere info volgt op de website welk team in welk dagdeel is inge deeld. Ook dit jaar wordt er zowel in de ochtend als middag weer om een bijzondere prijs gespeeld. Er wordt gespeeld met vijf tegen vijf, inclusief keeper. eef uiterlijk 18 december a.s. aan de issie (zondag teams) en issie (zaterdag teams) door of je team eedoet. e-mail: afc.da mesjaardi Mede mogelijk gemaakt door AFC, Gassan Di Amsterdam onds e n Hi Theatervoorstelling try-out Presentator, schrijver, rolstoelbasketballer Marc de Hond - voormalig keeper van AFC Zaterd ag 1 gaat vanaf maart 2015 op tournee langs de Nederlandse theaters met zijn solo theatershow 'Scherven Brengen Geluk'. Speciaal voor AFC zal hij op donderdagavond 8 januari 2015 een try-out geven in onze sociëteit op Sportpark Goed Genoeg. Alle leden, plus hun aanhang, zijn welkom bij deze bijzondere voorstel- ng. Er is echter slechts beperkt plaats dus reserveer op tijd ia: http://www. m arcdehond .n l/reserveer/ Het is voor Marc heel bijzonder om juist op AFC zijn bijzondere verhaal te vertellen. Het is komend jaar precies 12,5 jaar geleden dat hij hier zijn laatste wedstrijd als keeper speelde. In zijn theatershow viert Marc het 'koperen jubileum' van zijn dwarslaesie en vertelt hij hoe het grootste drama in zijn leven hem uiteindelijk ook veel moois opleverde. Nadat hij in 2013 door Howard Komproe werd ontdekt in Toomler vroeg deze hem voor 'De LULverhalen' en oogst te Marc hiermee lovende kritieken. 'Scherven brengen geluk' is zijn eerste soloprogramma. In welk hokje dat precies te plaatsen is, kan Marc nog niet zeggen, maar stand-up comedy zal het in ieder geval niet worden. Of er moet een wondertje gebeuren. AFC is een voetbalclub met een lange geschiedenis en rijke trad i- ties. Op 18 januari is het weer zover: AFC viert dan al weer de 120e verjaardag van de club. Een verjaardag die al sinds de oprichting gevierd wordt met een Herendiner en sinds 1974 met het AFC Da- mesJaarDiner. Wegens voetbalactiviteiten is besloten de viering twee dagen te vervroegen. Het feest zal daarom dit jaar op vrijdag 16 januari 2015 p l a ats vin den in het Am sterd amse Hilton H ote l aan de Apollolaan 138. We ontvangen u graag vanaf 18.30 in de lobby van het Hilton om met elkaar te proosten op de verjaardag van AFC. Ook dit jaar zal één van de glazen niet alleen met bubbels, maar ook met een echte diamant zijn gevuld Het diner zal aansluitend om 19.45 aanvangen. Er zal weer een feeste lijk optreden van een artiest zijn en er kan volop gedanst worden op de muziek van een DJ. Voor alle AFC-da mes, kom samen met de moeders of vriendinnen met wie je altijd langs de lijn staat en vorm een tafel (8-10 perso nen). Het thema voor dit jaar is 'Italian Lace'. De mooiste 'Lace' - outfit of grappigste vondst kan rekenen op een mooie attentie en op een groot applaus! De kosten voor dit alles, een viergangendiner inclusief een wel komstdrankje zijn 65,- per persoon. D e organiserende dames, Cilia, C hristine, Annette of Cecile willen je graag meer vertellen over de organisatie en hoe je je ook als groep kunt aanmelden voor een tafel; je kunt ons hierover bellen of e-mailen. We kijken er naar uit om je vrijdag 16 januari 2015 te mogen b e- groeten! Met hartelijke groet, Cilia Bruin, 06 - 06 242 260 22 Christine d'Engelbronner, 06 - 553 904 92 Annette Kouwenhoven, 06 - 212 353 20 Cecile Smits van Oyen, 06 - 222 435 43 iner @g mail.com ist, een inspirerend verhaal over Het nieuwe leven van een optir kracht, acceptatie en optimisme. Datum: donderdag 8 januari 2015 Ontvangst vanaf 19:45 uur Aanvang: 20:15 uur Kosten per ticket: 7,50 euro opbrengst gaat volledig naar Jeugdop leiding van AFC Locatie: AFC, S portpark Goed Genoeg Reserveer op tijd via http ://www. m arcdehond .n l/reserveer/ Scheidsrechte rscommissie Om haal Een omhaal is een spectaculaire manier om een bal weg te werken of te scoren. Als er tegenstanders in de buurt staan leidt een omhaal echter al gauw tot gevaarlijk spel. Als een tegenstander de bal zou kunnen koppen, maar moet inhouden om niet een trap in zijn gezicht te krijgen dan is de omhaal gevaarlijk spel. Scheidsrechters dienen hier attent op te zijn. Wordt bij gevaarlijk spel de tegenstander niet geraakt dan wordt dit bestraft met een indirecte vrije trap. Wordt de speler wel geraakt dan wordt dit bestraft met een directe vrije trap (een omhaal door een verdediger in eigen strafschopgebied zou dus tot een penalty ku nnen leiden). Beoordeelt de scheidsrechter de omhaal als onbesuisd dan volgt ook een gele kaart. Beoordeelt de scheidsrechter de omhaal als buitensporige inzet of ernstig gemeen spel dan volgt zelfs een rode kaart. Com mentaar Volgens de spelregels moet het door woord of gebaar tonen het niet eens te zijn met een beslissing van de scheidsrechter met een gele kaart bestraft worden. Met name clubscheidsrechters accepteren op dit vlak meestal (te) veel. Nadrukkelijk commentaar of protesteren hoort zonder pardon met een gele kaart bestraft te worden. Spelers worden geacht beslissingen, hoe discutabel die ook mogen zijn, te accepteren. Volgens de spelregels moet grove, beledigende taal of een scheld woord gebruiken en/of gebaren maken met een rode kaart bestraft worden. Dit geldt niet alleen richting scheidsrechter, maar bijvoor beeld ook richting medespelers, tegenstanders of publiek. Spelers worden dus geacht zich fatsoenlijk te gedragen. Als het spel om bovenstaande redenen wordt onderbroken om een gele of rode kaart te geven dan wordt een indirecte vrije trap toege kend aan de tegenpartij op de plaats waar de overtreding plaats vond. edische com missie

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 5