L De voorzitter geeft vervolgens de micro fo on aan Bob Duis, die aan de hand van een fraaie 'slide show' een snelle presentatie geeft hoe het plaatje er globaal komt uit te zien. Ad Westerhof vertelt de ledenvergadering dat het huidige clubhuis in 2002 verkocht is aan de Gemeente Amsterdam. AFC betaalt geen huur, maar draait wel op voor onderhoud en reparaties aan het club huis. De grond is en blijft echter eigendom van de Gemeente (erf pacht). Marcel Koster vraagt naar integreren overdekte sporthal. Ad Wester hof meldt dat hier wel over gesproken is, maar dit financieel niet haalbaar is. Emiel Neter vraagt naar gebruik open ruimten. Ad Westerhof meldt dat er weinig plaats is, maar wellicht ruimte overblijft voor een Cruyff 'court'. Dit mag echter niet ten koste gaan van de ruimte nodig voor de voetbalvelden. De voorzitter vervolgt en meldt dat de bouwkosten van het nieuwe clubhuis voor rekening en risico van de Gemeente zullen zijn, waarna AFC het clubhuis aankoopt. De inrichting van de sociëteit komt voor rekening van AFC. De financiering van één en ander geschiedt gro tendeels uit eigen middelen. De Ge meente heeft aangegeven dat er een parkeergarage komt en dat wij daar tegen gereduceerde parkeerta rieven gebruik van kunnen maken. De velden zullen voor een periode van 25 jaar worden gehuurd tegen het huidige tarief, met 25 optieja ren. Ad ^Westerhof deelt mede dat er thans een afsprakenbrief met de Gemeente is en dat de co ntractfase in Q1 2015 volgt. Deze zal een verdere detaillering en uitwerking van programma van eisen behelzen. Voor wat betreft het aanbestedingstraject ligt de regie bij de Gemeen te, AFC bepaalt mede, waarbij ruimte is voor inspraak van de leden. De planning is er op gericht dat het nieuwe sportpark in 2018 gereed zal zijn. Er komt een gefaseerde bespeling van het nieuwe sportpark om zo doende zo min mogelijk hinder te ondervinden. IJs en weder dienende wordt nog vóór het einde van 2014 het oude zand -ingestrooide kunst grasveld van een nieuwe bovenlaag voorzien. Ad Westerhof vraagt de vergadering vervolgens of er onder de leden bezwaren bestaan om aan de voorgestelde plannen een vervolg te geven. De vergadering geeft unaniem haar goedkeuring aan het be stuur, waarna de voorzitter aangeeft de Gemeente een brief te zullen sturen om aan te geven dat AFC akkoord is met de eerder genoemde afspraken die in een brief zijn opgenomen. Hans Honsdrecht vraagt of wij nog recht hebben op geld van de Ge meente met betrekking tot de toenmalige verkoop van het clubhuis aan de Gemeente. Dit blijkt inderdaad het geval. Max de Jong vraagt naar onderscheid tussen huur en erfpacht. Ad Westerhof meldt dat de velden gehuurd worden van de gemeente en voor het clubhuis erfpacht moet worden betaald. Hans Honsdrecht vraagt of er op het nieuwe sportpark weer ruimte is voor een zogenaamde 'kiss and ride'. Ad Westerhof meldt dat dit inderdaad het geval zal zijn. Ernst-Pieter Knüpfer vraagt of alle kunstgrasvelden voorzien zullen worden van een lichtinstallatie. Ad ^Westerhof meldt dat dit inderdaad het geval zal zijn. Fred ten Nijenhuis vraagt of er over de kosten van elektriciteit is nagedacht. Ad Westerhof meldt dat we op een dusdanige manier willen bouwen zodat we zoveel mogelijk energie onafhankelijk zijn. Jan Wortel vraagt of er bij de inrichting ook rekening wordt gehouden met de situering van de radiokamer. Ad ^Westerhof meldt dat hier uiteraard rekening mee wordt gehouden. Kaj B ottse vraagt of het mogelijk is de ruimte van de 25 gereserveer de parkeerplaatsen vrij te maken voor een kinder speelcourt. Bob Duis antwoordt dat we dit -als het maar even kan- proberen in te vullen. Eerlijkheidshalve is de kans hierop echter heel klein. O nderstaand volgt een globaal overzicht van de vragenronde: Jacques van der Glas spreekt zijn bezorgdheid uit over de hoogte van de aankoopsom van het clubhuis. De ervaring leert dat dit altijd hoger uitpakt. Ad ^Westerhof meldt dat het bedrag contractueel wordt vast" gelegd. Peter van der Dungen Sr. spreekt zijn bezorgdheid uit over de macht van Q-Park en angst dat mensen vanwege parkeergeld na afloop van een wedstrijd snel weggaan. Ad Westerhof meldt dat parkeerproble men zich pas voordoen over 5 jaar als de huizen in de omgeving er komen te staan, maar dat het parkeerprobleem zeker een van de be langrijkste zaken is om goed op te lossen Peter van der Dungen jr. vraagt hoe het 'resterende bedrag' voor de aankoop van het nieuwe clubhuis bijeengebracht wordt. Ad Westerhof geeft aan dat een en ander extern gefinancierd zal moeten worden. Hans Elias vraagt of de ruimte voor de scooters op het nieuwe sport" park blijft bestaan. Ad Westerhof meldt dat dit inderdaad het geval zal zijn. M ax Flam vraagt of we met 5 velden wel uit zullen komen. Ad W es terhof meldt dat er op het zand-ingestrooide kunstgrasveld en het hoofdveld thans minder wordt gespeeld en dat er straks van s oCh" tends vroeg tot laat in de middag op de 5 kunstgrasvelden gespeeld kan worden. Als oudste Erel Nicolaas van Or bedankt Johan de Bie voorzitter Ad Westerhof, eren en Bob Duis voor de geweldige voorlichting die zij hebben gegeven. Hij roemt daarnaast de eerdere voorzitters Jan van Dijk, D ick van der Klauw. Machiel van der Woude en ook Kees Gehring en Bob Duis voor hun grote inzet op dit project. Jan van Galen vraagt naar de situering van de nieuwe tribune. Bob Duis meldt dat de nieuwe tribune mogelijk aan het clubhuis vast komt. We kunnen echter zelf de keuze maken en de leden hebben daarbij inspraak. Amel Vroege vraagt omtrent fasering sloop huidige clubhuis. Ad Westerhof meldt dat het huidige clubhuis in gebruik blijft tot het nieuwe clubhuis voor gebruik gereed is. Johan Dol vraagt naar de situering van de velden. Nicolaas van Om meren meldt dat dit een logistiek verhaal is en dat het speelschema in iedere fase kan worden gehaald. Ha ans Elias vraagt naar de afstand tussen de kunstgrasvelden. Deze hangt af van de grootte van de velden. Er bestaan min. en max. afme tingen. Naar verwachting is er voldoende ruimte, ook nodig in ver" band met toegankelijkheid ambulance. Ad Westerhof meldt dat Johan de Bie hem voor is geweest een spe ciale dank uit te spreken aan vorengenoemde mensen. Hij wil in het bijzonder zijn voorganger Machiel van der Woude bedanken, die gedurende de laatste 12 jaar zeer veel tijd heeft gestoken in het Zuidas project. Hij meldt dat wat wij bereikt hebben in hoge mate de ver" dienste is van Machiel. De voorzitter sluit om 21:45 uur de vergadering en biedt alle aanwe zigen een drankje aan. .edenlijst Kandidaat leden 11218 A nnelein van Reijen Van Eeghenstraat 39 hs 1071 EV Am sterdam 11219 Elvis S tork Stadsplein 75 1181 ZM A mstelveen 11220 L ior Santcroos Reimersbeek 16 1082 AG A m sterd a m

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 4