•iii. M H 2D L orthopeed Bas Pijnenburg. De anatomie, de functie M eer informatie Evenals de twee andere veranderingen in tuchtzaken amateurvoetbal, leidt ook de herziening van de strafcodes tot vereenvoudigde tucht- procedures en levert deze onder meer de verenigingen en scheidsrech ters tijds- en efficiencyvoordelen op. Hoe was deze spelregel ook al weer? De arm telt niet mee bij het beoordelen of iemand strafbaar buitenspel staat! Danny M akkelie coacht verenigingsscheidsrechters In het kader van de Week voor de Scheidsrechter hebben zes scheids rechters uit het betaald voetbal een bezoekje gebracht aan scheids rechters uit het amateurvoetbal. Tijdens hun wedstrijden kregen de verenigingsscheidsrechters coaching van hun collega's uit het betaald voetbal. Hierbij wat algemene tips van M akkelie voor scheidsrechters: fluit altijd eerlijk en consequent durf ook impopulaire beslissingen te nemen straal plezier uit in het veld, dat heeft een positief effect op spe lers en toeschouwers laat je niet demotiveren door een vervelende wedstrijd/ gebeur tenis of een negatief rapport van de rap porteu r vertrouw altijd op je eigen kwaliteiten SAVE THE DATE T.a.v. alle aanvoerders, leiders en overige belangstellenden: Op donderdag 20 november a.s. om 19.30 uur (met inloop vanaf 19.00 uur) zal de KNVB (Eredivisie) scheidsrechter Dennis Higler een interactieve spelregelavond presenteren in de achterzaal van ons clubhuis van AFC. Aan de hand van wedstrijdbeelden en spelsituaties zullen de spelre gels worden toegelicht. Wel/ niet buitenspe l? Wel/ niet een (gekleurde) kaart? Een en ander zal ongetwijfeld voer zijn voor mooie discussies! Het twee uur durende programma zal worden afgesloten met een quiz. Anderhalf seizoen geleden is scheidsrechter Kevin Blom onze gast geweest en deze avond was toen een groot succes. Dus noteer 20 n ovember alvast in de agenda. Dennis Johan Higler (30 september 1985) is KNVB voetb a l- scheidsrechter. Hij debuteerde in 2009 in het betaald voetbal. In 2011 floot hij de beloften bekerfinale. In de eredivisie debuteerde Higler als scheids rechter op 3 december 2011 bij de wedstrijd De Graafschap-Roda JC. Met ingang van het seizoen 2012/2013 is Higler als seniorscheids- rechter actief in de eredivisie. Namens Frans Jüch, voorzitter schei Max Flam, secretaris B-cie Sebo Wo ldringh, secretaris C-cie AFC edische com missie De A.F.C. medische commissie "weer fris en fruitig Het was druk in de Bestuurskamer van A.F.C. H et zenuwcentrum van onze club werd dit keer ingenomen door de voltallige Medische Commissie. Vooraf werden de nieuwe fysiotherapeuten Jan Jan de Bruijne (jun. A2), Kevin B eckers sen. zat.1) en Tim de Klerk jun. B2) voorgesteld, waardoor het aantal professionele me disch/paramedisch personen op veertien staat. Centraal van deze bijeenkomst stond het enkelgewricht. Dit voor alle lokomotore bewe gingen belangrijk gewricht bij sport in het algemeen en bij voetbal in het bijzonder, werd critisch tegen het licht gehouden door club- ie en mogelijkheden tot reparatie kwam aan de orde en dan mag Marco van Basten achter af nog van geluk spreken. Ook werd een vraagteken gezet om enkel- gerichten altijd maar zo nodig te moeten tapen, zo ja, dan wel hoe. Daar gaven Dennis Schröder( jun. A1) en Michael Olivieira (sen. A) met voorbeelden antwoord op. Ons enkelgewricht wordt gevormd door het onderste deel van zowel kuit- als scheenbeen enerzijds en het sprongbeen anderzijds. Het is een gewricht, dat zeker als het om voetbal gaat, heel wat te verduren krijgt. Per jaar vinden er maar liefst 425.000 enkelverstuikingen plaats, waarvan 85.000 in het voetbal( info: Topzorg KNVB). M et alle gevolgen van dien. Het is daarom goed om een enkelletsel serieus te nemen, zowel in behandelen als in het voorkomen ervan. De verschijnselen zijn behalve het zelf voelen van het overmatig omzwikken vaak aan de buitenzijde ook pijn, zwelling en lokale drukpijn. De Eerste Hulp is behalve het stoppen van de activiteit, koelen met ijs of koud stromend water, daarnaast het aanbrengen van een drukverband en adviseer gedoceerde rust. Veelal kan na 24 uur weer worden belast. Hoe eerder het normaal afwikkelen mogelijk is, hoe sneller de functie zich weer hersteld. Laat bij enige twijfel altijd een foto maken. Veel enkelverstuikingen zijn herhalingen van een eerder verzwikken van dit gewricht en komen vaak voor als voetbal lers niet voldoende gerevalideerd zijn. In dat geval is de enkelbeheer- sing( de coördinatie) onvoldoende en zwikt de enkel in herhaling sneller. Goede oefentherapie is van belang. Deze therapie is er op gericht de balansbeheersing van de enkel te herstellen, pas dan kan de speler weer met de groep trainen of spelen. Naast individuele training van coördinatie, kracht en conditie, is het raadzaam de enkel nog zeker zes weken preventief te tapen of een brace te dragen( lees: stabiliseren). Het is een fabel dat door het dragen van een brace of taping tijdens het sporten de enkelbanden verder zouden verzwakken. Deze worden gedurende dagelijkse bezigheden doorgaans voldoende op peil gehouden, al kunnen extra versterkende oefeningen ter pre ventie van blessures nooit kwaad. Kortom, om met Umberto Tan te spreken: bij A.F.C. zit het medisch team er weer 'fris en fruitig" bij. De medische commissie. Lex Swaan (arts) tel. 06 53674434 Michael Olivieira (sporttherapeut) 06 21278122 Co G rosze Nipper (sportverzorger) tel. 06 44352970 ^Vim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) 06 51050940 mail: wim.crouwel@ xs4all.nl erfst aagse" euk en herfstig Met ruim 150 aanmeldingen hadden we weer een prachtige opkomst. Op maandag was het prachtig voetbalweer. Dinsdag regende het, maar dat was niet erg! Met de voetballertjes en begeleiders werd, over de 2 dagen, een groot parcours afgewerkt. Het hele sportpark werd gebruikt. Natuurlijk waren er veel voetbalspelletjes zoals paal/latschieten en dartvoetbal, maar ook onderdelen zoals de stormbaan en touwtrekken hoorden er b ij De groepjes werden begeleid door onze AFC -jeugdtrainers en sta giairs. Ook dit jaar was er weer het individuele toernooi waarbij door middel van kaartjes trekken, steeds wisselende samenstellingen van teams tot stand kwamen. In elke categorie (D, E en F) kwam een individuele winnaar uit de bus. Jeugdcoördinator Lars zorgde voor het zeer

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 5